čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
Plakát k akci
© Archiv pořadateleSklářské slavnosti

NOVÝ BOR: Zveme Vás na sklářské slavnosti, které se budou konat 14. – 15. června na náměstí Míru v Novém Boru.

od 14.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
Ilona Rejholcová

Těšit se můžete na hudební (swing, pop, rocknroll, ska-reggae…) taneční i divadelní vystoupení, ukázky sklářských technik, foukání skla pod širým nebem, módní show, atrakce pro děti, adrenalinový zážitek na skákacích botách. Centrem města bude vyznačen Malý sklářský okruh s návštěvou sklářského ateliéru, kde bude možnost vyzkoušet si rytí skla a prohlédnout si umělecké výrobky. V designovém obchůdku Glassdistrictu budou k prodeji výrobky v rámci slavností za příznivé ceny. Součástí akce je také slavnostní otevření pivovaru Born přímo na náměstí.

Více v příloze a na https://www.facebook.com/events/324853161746441/?active_tab=discussion

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019

ČR: Co se vám vybaví, když se řekne „okrašlovací spolek“? Nejprve se možná usmějeme nad přežitým romantickým patosem historického názvu, ale hlavní myšlenka okrašlování, tedy důraz na čistotu a upravené prostředí sídel a jejich vylepšení zelení či zvelebování a ochrana domoviny, je aktuální i dnes. Neboť aktivní zájem o to, jak udělat místa, kde žijeme, hezčí a příjemnější zůstává, pokud máme k těmto místům vztah a uvědomujeme si jejich krásu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Články a komentáře
21.08.2019