pátek
18. října 2019
Svátek slaví: Lukáš
© Veronika HomolováŠestý ročník benefičního studentského divadelního maratonu míří do Roudnice

ROUDNICE NAD LABEM: Divadlo se vrací do kláštera. O víkendu 12. – 14. 7. 2019 proběhne ve zdech augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí šestý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Tématem letošního ročníku OLDstars on the ROUD je heslo „Láska neexistuje!“.

od 12.07.2019 do 14.07.2019
Autor článku: 
Elisa Speváková
 
„Téma festivalu úzce souvisí s dramaturgií umělecké skupiny OLDstars. V letošním roce se nám sešlo překvapivé množství titulů o různých podobách lásky, a to především nějakým způsobem podvedené, nenaplněné a celkově dost komplikované. Hlavním projektem OLDstars on the ROUD 2019 navíc bude hra o jednom z nejznámějších vztahových podvodníků světa, Molièrův Don Juan,“ říká koordinátorka festivalu Lucie Flemrová. 
Publikum bude mít možnost zhlédnout novinky jako jsou například To i ono Daniela McIvora, Dva nazí muži Sébastiena Thiéryho, Znalci Nikoline Werdelinové nebo Až k zbláznění autorské dvojice Isabelle De Toledo a Jean Mouriere. Kromě novinek nás čekají reprízy v Roudnici již uvedených inscenací z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars. Přestože jsou OLDstars studentská skupina, fandí jim a hrají s nimi i profesionální umělci. Patří mezi ně například herci známí z Divadla na Fidlovačce Elizaveta Maximová a Daniel Krejčík nebo člen činohry Národního divadla Matyáš Řezníček.
Přímo pro letošní ročník vzniknou (stejně jako každý rok) i původní projekty. Hlavním představením OLDstars on the ROUD 2019 bude premiéra inscenace Molièrovy hry Don
Juan. Režisérem projektu je divákům OLDstars již známý Ondřej Kulhavý, dramaturgyní Lucie Flemrová.
Poprvé zde bude uvedena i hra maďarského autora Zoltána Egressyho Portugálie v režii Zuzany Horákové, kterou diváci uvidí v prostředí dvora Podřipské školy v Roudnici. OLDstars si ke spolupráci přizvali také několik zajímavých hostů. Mezi nimi se v Roudnici objeví studenti Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU či Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.
Kromě divadelního i jiného umění čekají na návštěvníky kláštera i jiné možnosti zábavy – k dispozici bude non-stop zahradní bar s večerní hudbou, přes den stánky s občerstvením pod značkou Podřipského pivovaru či Cukrárny Dortletka. V provozu bude i klášterní klub, kde je možné zakoupit suvenýry ze samotného kláštera nebo popít v klidném prostředí kávu.
Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou strávit celý víkend na festivale bude zajištěna pitná voda, sprcha a toalety, místo pro nocleh poskytne stanové městečko přímo v zahradě kláštera.
 
Výtěžek z festivalu bude věnován farnosti Roudnice nad Labem.
 
V minulém roce přinesl festival OLDstars on the ROUD 60 000 Kč. Díky příjemné letní akci tak mohlo dojít k některým opravám kláštera a založení Klášterního klubu či Ekocentra Zvonice.
Festival OLDstars on the ROUD 2019 byl podpořen grantem města Roudnice nad Labem a proběhne pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petra Šmída,
starosty Města Roudnice nad Labem Ing. Františka Padělka, starostky obce Vědomice Jany Salcmanové a děkanky Divadelní fakulty Akademie múzických umění
Mgr. et MgA. Doubravky Svobodové.

Partnery festivalu jsou Podřipský pivovar a Cukrárna Dortletka, mediálním partnerem OLDstars on the ROUD je TV Noe.
Mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery idivadlo.cz a scena.cz.
Děkujeme SOŠ a SOU v Roudnici nad Labem a jejímu řediteli Ing. Richardu Červenému za pomoc a podporu při organizaci festivalu.
Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nová galerie současného českého umění PragArtswork Gallery se otevřela veřejnosti. Na adrese Vinohradská 39 bude vystavovat díla současných českých umělců a pořádat workshopy a diskusní večery věnované současné scéně i konzultacím v oblasti investic do umění pro soukromé i korporátní zájemce. Pro širokou veřejnost rovněž plánuje rozsáhlou listopadovou pop-up exhibici na pražské Palmovce.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.10.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Překvapení, zážitky, tematický program – to vše chystá na páteční večer Bio Central. Tentokrát diváci opustí tradiční prostor kinosálu a na jeden večer zakotví v Galerii moderního umění. Projekce filmu, která je zastřena tajemstvím, přináší nový prožitek ze sledování filmu. Ten je do poslední chvíle tajemstvím. Diváci mají ale drobné indicie a pokyny, díky kterým se stanou sami aktéry jednoho večera. Začátek programu je 18. října – sraz u Galerie je v 19:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
18.10.2019

BRNO: Oslavy 30 let svobody, které si za pár týdnů připomene celá republika, v Brně už začaly. Na náměstí Svobody vyrostl nepřehlédnutelný projekční dóm, ve kterém mohou lidé zhruba každou půlhodinu zhlédnout speciálně připravené 3D představení kombinované s videomappingem. Oragnizátoři přitom mysleli hlavně na tu část veřejnosti, která si sametovou revoluci a zvláště to, co co jí předcházelo, nepamatuje. 

Jihomoravský kraj
Ostatní
Co se děje
18.10.2019

OSTRAVA: Jantarové schodiště slávy bylo v říjnu 2019 odhaleno na ostravské Bolt Tower, tedy bývalé Vysoké peci číslo 1 v Dolních Vítkovicích. Každý rok zde přibydou dvě hvězdy se jmény nejvýraznějších žijících umělců Moravskoslezského kraje, držitelů Ceny Jantar za celoživotní přínos v oblasti kultury. Oceněné umělce na Bolt Tower připomínají hvězdy s rezavějící patinou.

Moravskoslezský kraj
Ostatní
Co se děje
18.10.2019