pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
© http://www.kr-karlovarsky.czPrvní republika v knihovně

KARLOVY VARY: V centrální hale Krajské knihovny Karlovy Vary si můžete  prohlédnout jedinečnou výstavu s názvem „První republika“, která vznikla ve spolupráci s dalšími kulturními organizace regionu. Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pondělí 29. října a potrvá do 7. prosince 2018.

 

od 29.10.2018 do 07.12.2018
Autor článku: 
luk

Vstupné je zdarma.


„Když jsme přemýšleli jak nejlépe připomenout stoleté výročí, řekli jsme si, že návštěvníci jistě ocení, když budou moci tak zvaně historii vidět na vlastní oči. Vybrali jsme období První republiky a připravili výstavu, kde bude opravdu na co koukat,“ říká ředitel Krajské knihovny Karlovy Vary Vratislav Emler a dodává: „Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen vzácné historické dokumenty, listiny, noviny či fotografie, ale také spoustu dobových artefaktů. Vystaveny budou historické součásti výstroje pracovníků drah, četníků, policie či československých legionářů.“

S výstavou jsou spojeny také dvě doprovodné akce. Jednou z nich byla přednáška Milana Augustina na téma „Vznik Československé republiky a Karlovy Vary“, jež sekonala v rámci vernisáže 29. října. Druhou je pak blok přednášek na téma „První republika v Karlovarském kraji“, na který se zájemci mohou těšit 28. listopadu od 17 hodin. Dozvíte se mimo jiné podrobnosti o dolarové půjčce, českém menšinovém školství či městské a meziměstské dopravě. Připomenuto bude i tragického vyvrcholení česko-německých vztahů v září 1938.
Více informací najdete na internetových stránkách Krajské knihovny Karlovy Vary.
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019