pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: BenediktProjekt "eSACHERe"

Autor článku: 
luk

PRAHA: Český violoncellista František Brikcius uvede ve světové premiéře kompletní provedení skladeb ojedinělého projektu „eSACHERe“ pro violoncello sólo. Na koncertě vystoupí jako host dirigent Jan Talich a eSACHERe Cello Ensemble.

Koncert proběhne v pondělí 9. května 2011 v 19:00 hodin, v klášteře sv. Anežky České v Praze.

Ruský violoncellista Mstislav Rostropovič oslovil u příležitosti 70. narozenin švýcarského dirigenta a mecenáše Paula Sachera (1906 – 1999) 12 skladatelů (C. Beck, L. Berio, P. Boulez, B. Britten, H. Dutilleux, W. Fortner, A. Ginastera, C. Halffter, H. W. Henze, H. Holliger, K. Huber a W. Lutoslawski) k vytvoření dvanácti skladeb pro violoncello (cyklus eSACHERe), které částečně byly slavnostně provedeny v Curychu 2. května 1976. Skladby využívají motiv složený ze jména Paula Sachera (Es, A, C, H, E, Re).
Projekt se koná pod záštitou Velvyslanectví Švýcarské konfederace, v rámci 9th Annual Daniel Pearl World Music Days, ve spolupráci s Národní galerií v Praze, a byl podpořen stipendiem MK ČR, the Swiss Arts Council Pro Helvetia a Britten-Pears Foundation.
Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci na emailové adrese: rezervace [@] Brikcius.com.
Akreditace pro tisk: akreditace [@] Brikcius.com.
Více podrobností zde

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

PRAHA, ČR: V Paláci knih Luxor byla včera 6. 11. pokřtěna kniha STROM ŽIVOTA NAŠÍ RODINY, která je určena pro stále oblíbenější zaznamenávání rodokmenu a rodinné historie. Autorkou je Monika Kopřivová, známá díky svým úspěšným knížkám pro zaznamenávání vzpomínek s názvy Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj. Kmotrou titulu se stala topmodelka, herečka a zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.11.2018

​ČR: MK ČR prodlužuje termíny a vyhlašuje i II. kola výběrových dotačních řízení na rok 2019. „Vycházíme vstříc těm, kteří nestihli již vyhlášené termíny pro podávání žádostí o dotace, prodlužujeme lhůty podávání těchto žádostí pro rok 2019 v různých titulech a vyhlašujeme k 1. 11. 2018 i druhé výzvy v některých oborech,“ říká ministr kultury Antonín Staněk.

Celá ČR
Granty
Zpráva týdne, Co se děje
05.11.2018

PRAHA: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) už od roku 2016 provádí rozsáhlý výzkum českého tance a příbuzných uměleckých oborů. V září se proto konala konference Střed zájmu: Český tanec v datech, která výsledky výzkumu prezentovala s cílem vyvolat diskusi o stavu oboru, především o palčivých tématech, jako je vzdělávání, profesní život či zdraví tanečníků. Jedním z poslání akce bylo ostatně zdůraznit, že český tanec je potřeba brát více vážně.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
01.11.2018