úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: SlavomírProjekt "eSACHERe"

Autor článku: 
luk

PRAHA: Český violoncellista František Brikcius uvede ve světové premiéře kompletní provedení skladeb ojedinělého projektu „eSACHERe“ pro violoncello sólo. Na koncertě vystoupí jako host dirigent Jan Talich a eSACHERe Cello Ensemble.

Koncert proběhne v pondělí 9. května 2011 v 19:00 hodin, v klášteře sv. Anežky České v Praze.

Ruský violoncellista Mstislav Rostropovič oslovil u příležitosti 70. narozenin švýcarského dirigenta a mecenáše Paula Sachera (1906 – 1999) 12 skladatelů (C. Beck, L. Berio, P. Boulez, B. Britten, H. Dutilleux, W. Fortner, A. Ginastera, C. Halffter, H. W. Henze, H. Holliger, K. Huber a W. Lutoslawski) k vytvoření dvanácti skladeb pro violoncello (cyklus eSACHERe), které částečně byly slavnostně provedeny v Curychu 2. května 1976. Skladby využívají motiv složený ze jména Paula Sachera (Es, A, C, H, E, Re).
Projekt se koná pod záštitou Velvyslanectví Švýcarské konfederace, v rámci 9th Annual Daniel Pearl World Music Days, ve spolupráci s Národní galerií v Praze, a byl podpořen stipendiem MK ČR, the Swiss Arts Council Pro Helvetia a Britten-Pears Foundation.
Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci na emailové adrese: rezervace [@] Brikcius.com.
Akreditace pro tisk: akreditace [@] Brikcius.com.
Více podrobností zde

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Jak může architektura přispět k lepšímu životu? Takovou otázku položili organizátoři soutěže Young Architect Award studentům a začínajícím architektům. Ukázky jejich nejlepších návrhů, inspirovaných tímto tématem, jsou k vidění v Urban centru.

Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Ostatní
Zpráva týdne, Co se děje
21.01.2019

CHOMUTOV: Chomutovský spolek Kuprospěchu na konci minulého roku zveřejnil webové stránky www.projektmozaiky.cz s přehledem nástěnných mozaik a reliéfů umístěných ve veřejném prostoru na území Ústeckého kraje. Fotografie Miloše Štáfka na webu doplňují informace o autorech nástěnných děl a další podrobnosti.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
21.01.2019

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

LIBEREC: Po pěti letech existence vstupuje do dalšího roku liberecká Galerie-Lázně. Připravila výstavu jednoho z nejlepších místních grafiků - Jana Měřičky a veřejnosti nabízí také internetovou vizi o lidské budoucnosti pražské dvojice Šárky Koudelové a Ondřeje Basjuka.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
21.01.2019