pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
© Wolfgang Zelmer, zdroj archiv autoraProdloužení výstavy v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výstava Variazioni Di Natura Morta významného německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera v českobudějovické Galerii Hrozen se pro velký divácký ohlas prodlužuje do 13. října 2018. Výstava je výběrem ze současné grafické a malířské tvorby autora, jehož stěžejním tématem je zátiší.

od 11.09.2018 do 13.10.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

"Galerie Hrozen s Wolfgangem Zelmerem spolupracuje více než třináct let, během kterých měli návštěvníci možnost seznámit se s částí grafické tvorby autora, jehož výtvarná  díla - většinou zátiší -  vynikají perfektním zpracováním a  precizností, a to jak v malých, tak velkých formátech," uvedl majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus:  "Jsem rád, že touto výstavou můžeme tvorbu autora, který se prezentoval na více než dvousetpadesáti výstavách po světě, představit i zde na jihu, a to ve větším a ucelenějším rozsahu: jsou zde zařazena jak díla grafická, tak malířská. Tato výstava je první soubornou prezentací W. Zelmera v rámci České republiky," doplnil Václav Johanus.

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem je zátiší, a to jak v malbě, tak i grafice.  S jeho tvorbou se mohli diváci seznámit například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově. 

Otevírací doba Galerie Hrozen: úterý - pátek 10 – 17, sobota 10 – 12 hodin.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. Aby se zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu vyřešit nepříznivou finanční situaci uvidí diváci v novém šestidílném komediálním seriálu Zkáza Dejvického divadla každé pondělí od 21.05 hodin na ČT1, poprvé 4. března.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
20.02.2019

KROMĚŘÍŽ: Výjimečnou příležitost nabízí mladým talentům druhý ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž založené známým dirigentem a místním rodákem Tomášem Netopilem. Od 18. do 24. srpna 2019 se do města sjedou špičkoví interpreti, kteří zde budou působit jako lektoři zpěvu, hry na lesní roh, housle, cembalo a trombon či radit s hudebními projekty. Zájemci o účast v akademii se mohou hlásit od 18. února do 5. května.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
19.02.2019

ČR: CENA EVALDA SCHORMA - za původní hru, dramatizaci či překlad hry (do češtiny dosud nepřeložené) - je určena pro studenty DAMU, JAMU, FFUK, FFMU, FPF a FFUP. Uzávěrka nominací je 31. března 2019

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019