středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika
© Wolfgang Zelmer, zdroj archiv autoraProdloužení výstavy v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výstava Variazioni Di Natura Morta významného německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera v českobudějovické Galerii Hrozen se pro velký divácký ohlas prodlužuje do 13. října 2018. Výstava je výběrem ze současné grafické a malířské tvorby autora, jehož stěžejním tématem je zátiší.

od 11.09.2018 do 13.10.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

"Galerie Hrozen s Wolfgangem Zelmerem spolupracuje více než třináct let, během kterých měli návštěvníci možnost seznámit se s částí grafické tvorby autora, jehož výtvarná  díla - většinou zátiší -  vynikají perfektním zpracováním a  precizností, a to jak v malých, tak velkých formátech," uvedl majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus:  "Jsem rád, že touto výstavou můžeme tvorbu autora, který se prezentoval na více než dvousetpadesáti výstavách po světě, představit i zde na jihu, a to ve větším a ucelenějším rozsahu: jsou zde zařazena jak díla grafická, tak malířská. Tato výstava je první soubornou prezentací W. Zelmera v rámci České republiky," doplnil Václav Johanus.

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem je zátiší, a to jak v malbě, tak i grafice.  S jeho tvorbou se mohli diváci seznámit například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově. 

Otevírací doba Galerie Hrozen: úterý - pátek 10 – 17, sobota 10 – 12 hodin.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Třináct tuzemských prvoligovým zpěváků a zpěvaček se sešlo v písni Za 100 let, která připomíná 100. výročí vzniku republiky. Marek Ztracený, Tomáš Klus, František Černý nebo Ewa Farna v ní zpívají: „Kdo ví, co bude stát za sto let, co o nás budou psát a vyprávět. Snad taky budou si umět zpívat a tančit na stole, jako my, i za sto let…“  

Celá ČR
Živé umění
Co se děje
16.10.2018

JIČÍN: Byl pohádkový a byl trochu jiný. Vítali jsme sousedy z Krkonoš a Podkrkonoší. Mezi prvními to byli divadelníci z Úpice. Ti přivezli  komickou zpěvohru Prodaná nevěsta. Sáhli totiž po projektu z hradeckého divadla Drak z osmdesátých let – a to divadelníků na slovo vzatých Miloslava Klímy, Jiřího Vyšohlída, Josefa Krofty a Petra Matáska. Masarykovo divadlo se sice úplně nezaplnilo, škoda, ale ti co přišli, odcházeli naprosto nadšeni.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
15.10.2018

PLZEŇ: Čínský disident, spisovatel Liao I-wu v září tohoto roku navštívil festival Divadlo v Plzni, kde bylo uvedeno scénické čtení jeho veršů (společně s verši plzeňského básníka Ivo Hucla). O týden později vystoupil na festivalu Svět knihy Plzeň, kdy byla čtena jeho poezie (i poezie čínské disidentky Liou Sia). Právě během těchto dvou akcí jsme se setkali a uskutečnili následující rozhovor. Koncem září převzal Liao I-wu v New Yorku cenu Václav Havel Library Foundation – Cenu pro odvážné spisovatele v ohrožení (Award for a Courageous at Risk).

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Články a komentáře
11.10.2018

PRAHA: OLDstars po pěti letech opustili žižkovský sklep H2O v Koněvově ulici, kde v srpnu odehráli své poslední představení. Od října se s převážnou většinou repertoáru herci a studenti herectví přesouvají do Košické ulice ve Vršovicích, kde se budou věnovat bytovému divadlu.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
09.10.2018