neděle
19. května 2019
Svátek slaví: Ivo
© Wolfgang Zelmer, zdroj archiv autoraProdloužení výstavy v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výstava Variazioni Di Natura Morta významného německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera v českobudějovické Galerii Hrozen se pro velký divácký ohlas prodlužuje do 13. října 2018. Výstava je výběrem ze současné grafické a malířské tvorby autora, jehož stěžejním tématem je zátiší.

od 11.09.2018 do 13.10.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

"Galerie Hrozen s Wolfgangem Zelmerem spolupracuje více než třináct let, během kterých měli návštěvníci možnost seznámit se s částí grafické tvorby autora, jehož výtvarná  díla - většinou zátiší -  vynikají perfektním zpracováním a  precizností, a to jak v malých, tak velkých formátech," uvedl majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus:  "Jsem rád, že touto výstavou můžeme tvorbu autora, který se prezentoval na více než dvousetpadesáti výstavách po světě, představit i zde na jihu, a to ve větším a ucelenějším rozsahu: jsou zde zařazena jak díla grafická, tak malířská. Tato výstava je první soubornou prezentací W. Zelmera v rámci České republiky," doplnil Václav Johanus.

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem je zátiší, a to jak v malbě, tak i grafice.  S jeho tvorbou se mohli diváci seznámit například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově. 

Otevírací doba Galerie Hrozen: úterý - pátek 10 – 17, sobota 10 – 12 hodin.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

KROMĚŘÍŽ: Arcibiskupský zámek v Kroměříži se znovu proměnil ve filmový plac. Na místo se po dvouleté odmlce vrátil více než stočlenný štáb v čele s režisérem Robertem Dornhelmem, který zde od 13. do 19. května natáčí třetí a čtvrtý díl historické minisérie Marie Terezie. Projekt vzniká v koprodukci tří zemí.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.05.2019

BRNO: Svou první divadelní hru představil veřejnosti v pouhých dvaceti osmi letech. Tu prozatím poslední - pro své „domovské“ Divadlo Husa na provázku - ve dvaaosmdesáti. Mezitím se odehrával jeho skutečný život, plný peřejí, o kterém vypráví v autobiografické knize Rozpomínky. Co na sebe vím (TORST/HOST, 2013). Milan Uhde - dramatik, esejista, prozaik, básník a polistopadový politik - o něm s nezvyklou otevřeností a pokorou hovoří také v následujícím rozhovoru.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
15.05.2019

PÍSEK: Ve dnech 24.–26. května se uskuteční 58. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2019. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka, Centru kultury města Písku a na dalších místech města.

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
14.05.2019