úterý
18. prosince 2018
Svátek slaví: Miloslav
© Wolfgang Zelmer, zdroj archiv autoraProdloužení výstavy v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výstava Variazioni Di Natura Morta významného německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera v českobudějovické Galerii Hrozen se pro velký divácký ohlas prodlužuje do 13. října 2018. Výstava je výběrem ze současné grafické a malířské tvorby autora, jehož stěžejním tématem je zátiší.

od 11.09.2018 do 13.10.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

"Galerie Hrozen s Wolfgangem Zelmerem spolupracuje více než třináct let, během kterých měli návštěvníci možnost seznámit se s částí grafické tvorby autora, jehož výtvarná  díla - většinou zátiší -  vynikají perfektním zpracováním a  precizností, a to jak v malých, tak velkých formátech," uvedl majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus:  "Jsem rád, že touto výstavou můžeme tvorbu autora, který se prezentoval na více než dvousetpadesáti výstavách po světě, představit i zde na jihu, a to ve větším a ucelenějším rozsahu: jsou zde zařazena jak díla grafická, tak malířská. Tato výstava je první soubornou prezentací W. Zelmera v rámci České republiky," doplnil Václav Johanus.

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem je zátiší, a to jak v malbě, tak i grafice.  S jeho tvorbou se mohli diváci seznámit například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově. 

Otevírací doba Galerie Hrozen: úterý - pátek 10 – 17, sobota 10 – 12 hodin.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Bezpočet projektů a iniciativ přispělo a přispívá k tomu, že se Češi a Němci lépe poznávají, navazují vzájemná přátelství a společně zpracovávají otázky minulosti, ale i budoucnosti. V posledních letech se však ukázalo, že hranice často již neprobíhají mezi zeměmi, ale napříč oběma společnostmi 

 

Celá ČR, zahraničí
Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
18.12.2018

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Plný sál, potlesk ve stoje, více jak padesát účinkujících, dvouhodinový vánoční koncert, jehož hlavní částí byla proslulá Rybova mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Takto to vypadalo ve čtvrtek 13. prosince ve velkém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na závěr už šesté sezony abonentních koncertů pořadatelé frenštátskému publiku připravili program ve velkém stylu.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
17.12.2018

JIHOČESKÝ KRAJ: Jihočeský kraj disponuje novým unikátním a nadčasovým systémem digitální evidence muzejních sbírek, který podle IT specialistů nemá v současné době v Česku obdoby. Zaznělo to na zatím posledním pracovním setkání zástupců krajského úřadu, regionálních muzeí a konstruktérů originálního softwaru systému MUSEION.

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
17.12.2018

PANENSKÉ BŘEŽANY: Ve čtvrtek 13. prosince byl v horním zámku v Panenských Břežanech slavnostně odhalen odlitek zdi ze dvora domu Porchester Gate. Tato budova se nachází nedaleko centra Londýna a sehrála významnou roli v našem protinacistickém odboji. Za druhé světové války v ní sídlila československá vojenská zpravodajská služba, kromě jiných akcí zde byla naplánována operace Anthropoid.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Co se děje, Nepřehlédněte
17.12.2018