neděle
26. ledna 2020
svátek slaví Zora
Zimní klášter Broumov
© Kateřina OstradeckáPro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

BROUMOV:  I v následujícím roce bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov pokračovat bohatý celoroční program, který nabídne několik desítek kulturních,  vzdělávacích i společenských akcí. Pokračovat budou tradiční projekty, objeví se i několik novinek.

Autor článku: 
TZ/jal

KULTURA

Galerie Dům | www.galeriedum.cz

Sympozium ilustrace | www.sympoziumilustrace.cz

ArtCafé

Svět podle…

Za poklady Broumovska | www.zapoklady.cz

Letní hornové kurzy | lhk.zapoklady.cz

Broumovská klávesa | www.broumovskaklavesa.cz

Dobročinný večer pro Broumovsko

Vinum et cetera, burčákobraní, trhy

 

VZDĚLÁVÁNÍ

Dětská Galerie Lapidárium

Univerzita třetího věku

Broumovské diskuse | www.broumovskediskuse.cz

Science Café
 

Zádrž vody v krajině

Návrat vody do krajiny. To je cílem ojedinělého projektu, na kterém pracuje na území Broumovska spolek Živá voda ve spolupráci s Maiwaldovou akademií. Smyslem projektu je návrh komplexních úprav v krajině tak, aby byla schopna zadržet co největší množství vody. Autoři projektu reagují na měnící se klima, které střední Evropě přináší dlouhotrvající období sucha a jinou distribuci srážek ve formě přívalových dešťů. Tyto jevy nejsou pouze výsledkem klimatické změny, ale i důsledkem dlouhodobého hospodaření v naší krajině, která není schopna dlouhodobě zadržovat a akumulovat vodu.

Jednotlivé projekty Zádrže vody jsou založeny na ochraně a obnově celé krajiny, ne jenom jejich jednotlivých částech.  Vždy řeší zádrž vody v celém povodí návrhem mnoha drobných opatření. Navrací do krajiny mokřady, rybníčky a tůně, meandrující toky, větrolamy aj.

Nyní jsou do projektu aktivně zapojeny tři obce a v obci Zdoňov jsou vidět první výsledky projektu. Projekt se postupně šíří po celé ČR. V roce 2020 proběhne v broumovském klášteře školení lokálních koordinátorů, aby se navrhovaný postup změny krajiny mohl šířit a praktikovat v dalších obcích.

 

Expozice tiskařské dílny

Hooping v klášteře Broumov

Nová nabídka pro děti - kroužek Hoopingu – tance s obručí včetně příměstského tábora. Hooping je zajímavý způsob pohybu, který je tak intenzivní, že se brzy dosahuje podobných výsledků jako při ostatních aerobních cvičeních. Hooping je také úžasnou formou, jak uvolnit tělo i mysl.

Lektorka Aneta se obručím a novému cirkusu věnuje od roku 2013. Dva roky cestovala po Itálii a věnovala se pouličnímu umění, tanci s obručí, práci s publikem a buskingu. Po návratu ze zahraničí rozběhla pravidelné kurzy pro začátečníky, pokročilé i pro děti.

Jasná, klidná a celistvá mysl

Víkendové meditační semináře, jejichž náplní jsou ztišení, odpočinek, teoretické přednášky o meditaci a jejích benefitech pro profesní a osobní život, psychologické pohledy na meditaci, společná pravidelná meditační praxe a praktické návody, jak meditaci zakomponovat do každodenního života.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Islandský snímek Daleko od Reykjavíku vstupuje do českých kin a zároveň je od čtvrtka k vidění v online videopůjčovně Aerovod. Film vypráví příběh tvrdohlavé Inge, která se vydává do boje se zkorumpovaným farmářským družstvem, jež ji přivedlo na mizinu. Odhodlaná žena, která během krátké doby přišla o většinu životních jistot, je připravena použít všechny dostupné zbraně – od ostrých příspěvků na Facebooku až po lopaty hnoje. Snímek režiséra Grímura Hákonarsona spojuje několik prvků příznačných pro severské filmy – málomluvné hrdiny, kulisy krásné, ale drsné krajiny, černý humor a jemnou absurditu.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
24.01.2020

OSTRAVA, BRNO: Česká televize otevřela výběrová řízení na post ředitele brněnského a ostravského televizního studia. Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února 2020. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června tohoto roku, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.


 

Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
24.01.2020

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Slavné árie z oper a operet v podání dvou vynikajících umělců a hudba renomovaného Moravského klavírního tria rozezněly v úterý 21. ledna 2020 velký sál Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahajovací koncert už osmé koncertní sezony potvrdil stále zvyšující se programovou úroveň celého cyklu. Vynikající sopranistka Patricia Janečková a rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti na jevišti doslova zářili.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
24.01.2020

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020