čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
© PlakátPřednášky v Kamenickém Šenově

KAMENICKÝ ŠENOV: Přednáška Ing. Petra Polakoviče z Krajanského muzea vystěhovalectví do Brazílie z Ralska - Náhlova, nazvaná "Vystěhovalectví z českých zemí do Brazílie v 19. století", v níž bude mj. zmíněn také zdejší obchodník Josef Conrath, se koná příští týden ve středu 13. listopadu od 17.30 h

od 13.11.2019 do 12.12.2019
Autor článku: 
luk

Přednáška se koná v Kamenickém Šenově v přednáškovém sále nad městskou knihovnou.

Současně si Vás dovoluji s předstihem pozvat také na Setkání s Peterem Rathem z vídeňské firmy Lobmeyr (Peter zde založil v 90. letech nejprve vlastní firmu, později Evropskou společnost SKLO A SVĚTLO /Lightandglass, spolupodílel se na organizaci Mezinárodních sympozií rytého skla a podporoval jak kamenickošenovskou sklářskou školu, tak veškeré místní  aktivity spojené se sklářstvím). Toto setkání -u příležitosti 80. narozenin P. Ratha- bude spojeno s prezentací jeho nově vydané publikace o lustrech "Möbel der Lüfte" a proběhne 12. prosince od 16.30 h., také v přednáškovém sále nad městskou knihovnou.


Helena Braunová, ředitelka
Sklářské muzeum
Organizační složka Města Kam. Šenova
Osvobození 69
471 14 Kamenický Šenov
Tel.: 487 412 040, 602 164 493
E-mail: muzeumskla@kamenicky-senov.cz
www.muzeumskla.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019