sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
ilustrační foto
© zdroj: https://www.kr-stredocesky.czPozvánka na konferenci o městech budoucnosti

PRAHA: Ve dnech 17. - 18. dubna 2019 se bude konat konference FUTURE CITY MADE BY IOT, která představí inovativní řešení pro současnost společně s vizí pro budoucí rozvoj urbanistické infrastruktury městských systémů a infrastruktury v krajině na dalších třicet až padesát let, a to v celém spektru života jejich obyvatel. Konferenci pořádá Centrum Města Budoucnosti (CMB) Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC) ve spolupráci se Středočeským krajem.

od 17.04.2019 do 18.04.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Konference se bude konat v Hotel President Praha, náměstí Curieových 1/100, Praha 1.

Akce se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a vědeckého ředitele CIIRC profesora Vladimíra Maříka.

Za účasti členů vlády, velvyslanců, expertů z České republiky i ze zahraničí, zástupců Středočeského kraje, akademické sféry i komerčního sektoru, se bude diskutovat nad blízkou i vzdálenější budoucností a přípravou společnosti na změny očekávané, ale ještě více i na ty neočekávané. 

V této souvislosti Vás srdečně zveme na následující body programu:

17. dubna

9:30 – 10:35

Úvodní slovo Martina Draxlera, radního pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport a profesora Vladimíra Maříka, vědeckého ředitele CIRC. Vystoupení urbanistů, architektů i akademické sféry

10:40 – 11:25

Vystoupení zástupců komerční sféry

12:05 – 16:50

Vystoupení architektů, urbanistů, akademické sféry i komerčního sektoru

19:00

Slavnostní večer v hotelu President

18. dubna

9:00 - 10:30

Blok Středočeského kraje: vystoupení zástupců kraje, představení projektu Venkov pro život 4.0

11:00 - 13:50

Vystoupení akademické sféry i komerčního sektoru

Celý program naleznete zde.

Středočeský kraj vnímá realizaci a pilotní projekty IoT v reálném prostředí regionu a jeho potřeb, jako jedinou možnou cestu pro rychlou a efektivní digitalizaci Česka (viz projekt Digitální Česko Vlády ČR) a zároveň jako cestu k naplnění cílů programů Inteligentnější a zelenější Evropa – Evropa bližší občanům. 

Kromě představení pilotního projektu Venkov pro život 4.0 budou na konferenci představeny stávající, navrhované projekty a řešení IoT v kraji.  A to v době, kdy vznikají a řeší se další nové koncepce. Závěry konference budou v průběhu května shrnuty do publikace IoT, která jednoduchou formou obsáhne všechna dostupná a koncepční řešení v oblasti SMART a IoT tak, aby vznikl aktuální podklad (katalog) v oblasti IoT pro starosty Středočeského kraje a krajské Místní akční skupiny. I to je jeden z cílů konference – srozumitelně a na příkladech popsat veřejnosti nová odvětví.

Tímto setkáním otevíráme společnou bránu veřejné správy, vědy, výzkumu, podnikání a především lidí - do nového věku společnosti. Smyslem je udělat to jednoduše, chytře, efektivně a reálně.  

Pokud budete mít zájem se zúčastnit některého ze zmíněných bodů programu, prosím kontaktujte Jana Nováčka (e-mail: novacek@kr-s.cz nebo prochazkovah@kr-s.cz) tel.: 702 099 459).  

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019