pátek
19. července 2019
Svátek slaví: Čeněk
Pozvánka na výstavu Václava Johanuse
© Autor Václav Johanus, zdroj Galerie HrozenPozvánka: Grafika a originály Václava Johanuse v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Galerie Hrozen zve na novou výstavu grafika, ilustrátora a karikaturisty Václava Johanuse. Výstava představuje nejnovější práce autora z posledních zhruba tří let a je určena jak dospělému, tak dětskému publiku.

od 30.10.2018 do 30.11.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

Václav Johanus se věnuje volné a užité grafice, knižní a novinové ilustraci, koláži a kreslenému humoru. Od konce 60. let ilustroval také v desítkách novin a časopisů. Jeho tvorbu charakterizuje originální výtvarný rukopis postavený na grafickém základě, humorná zkratka a poetika inspirovaná jihem Čech. Ilustroval přes 30 knižních titulů. Uspořádal přes 100 samostatných a účastnil se více než 210 výstav společných doma i v zahraničí. Je zastoupen v českých a zahraničních sbírkách. Za karikaturu, grafiku, hračky a plakáty získal ocenění.   

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Projekt Památky žijí představuje tento rok méně známé historické objekty na obou stranách hranice. Spolupracují na něm subjekty z jižních Čech, Vysočiny a Rakouska. Vedle představení méně známých míst s památkovými hodnotami, jde o spolupráci při konání kulturních akcí na vybraných objektech. 

Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, zahraničí
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
18.07.2019

TELČ: V letošním roce probíhá již šestý ročník Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro, jejímž cílem je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví. Za Kraj Vysočina byla nominována komplexní obnova bývalé fary v obci Křeč v okrese Pelhřimov.

Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Co se děje
17.07.2019

LIBEREC/AUGSBURG: Od roku 2005 probíhá každé dva roky kulturní výměnný program „Dialog“ mezi českým Libercem a německým Augsburgem. Dlouholeté partnerství, zpečetěné 1. května 2001, se utužilo v přátelství. Nové vedení města tak po červnovém pobytu ve třetím největším bavorském městě na provázanou spolupráci úspěšně a plynule navázalo.

Liberecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Menšiny a cizinci, Živé umění
Co se děje
16.07.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výstavba nové divadelní budovy na Mariánském náměstí je jednou z priorit současné radniční koalice i dlouhodobého strategického plánu rozvoje města. Plán na výstavbu nového divadla ale není v Budějovicích žádnou novinkou, mluví se o něm minimálně od konce padesátých let. V roce 1962 bylo za tímto účelem dokonce zbouráno několik budov v severní části Mariánského náměstí.

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
15.07.2019