pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt
Pozvánka na výstavu Václava Johanuse
© Autor Václav Johanus, zdroj Galerie HrozenPozvánka: Grafika a originály Václava Johanuse v českobudějovické Galerii Hrozen

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Galerie Hrozen zve na novou výstavu grafika, ilustrátora a karikaturisty Václava Johanuse. Výstava představuje nejnovější práce autora z posledních zhruba tří let a je určena jak dospělému, tak dětskému publiku.

od 30.10.2018 do 30.11.2018
Autor článku: 
Studio Hrozen

Václav Johanus se věnuje volné a užité grafice, knižní a novinové ilustraci, koláži a kreslenému humoru. Od konce 60. let ilustroval také v desítkách novin a časopisů. Jeho tvorbu charakterizuje originální výtvarný rukopis postavený na grafickém základě, humorná zkratka a poetika inspirovaná jihem Čech. Ilustroval přes 30 knižních titulů. Uspořádal přes 100 samostatných a účastnil se více než 210 výstav společných doma i v zahraničí. Je zastoupen v českých a zahraničních sbírkách. Za karikaturu, grafiku, hračky a plakáty získal ocenění.   

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

OLOMOUCKÝ, ZLÍNSKÝ KRAJ: V pobočce Paměti národa Střední Morava za prvních dvanáct měsíců své existence natočili celkem 86 příběhů pamětníků z Olomouckého a Zlínského kraje; realizovali na pěti místech Příběhy našich sousedů – projekt, v rámci kterého žáci sedmých až devátých tříd ZŠ natáčejí příběhy pamětníků ze svého okolí. Ve dvanácti místech také představili dvě výstavy věnované lokálním pamětníkům a jejich příběhům, které se váží k rokům 1948 a 1968, a připravili několik interaktivních workshopů pro žáky a studenty.

Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
02.11.2018

MONTE CARLO: Ambroš Ladies Orchestra je smyčcový orchestr, skládající se z dvanácti půvabných a talentovaných hráček a houslisty Miroslava Ambroše (31). V neděli 28. října letošního roku vystoupilo toto těleso na slavnostním koncertě k 100. výročí vzniku samostatného Československa v nádherném sále Opery Garnier Opéry Monte-Carlo. Nad koncertem převzal záštitu Princ Albert II., Monacký a Generální honorární konzulát České republiky v Monaku.

zahraničí
Živé umění
Co se děje
31.10.2018

ČR-ŠVÝCARSKO: Dne 30. 10. vystoupí soubor Martinů Strings Prague pod vedením svého zakladatele  a uměleckého vedoucího, houslisty Jaroslava Šonského, na slavnostním koncertě pro diplomaty OSN. 

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
24.10.2018