neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Kaple Nanebevzetí Panny Marie na zámku Zbiroh
© zdroj: http://www.zameckanokturna.czPocta Emě Destinnové a Marii Gärtnerové

ZBIROH: Tradiční noční tematickou prohlídku hradu a zámku tří císařů "Slavní umělci Zbirožska" uzavírá koncert, jenž tentokrát prezentuje vztah dvou výsostných dramatických sopranistek, které na zámku pobývaly - Emy Destinnové (1878-1930) a Marie Gärtnerové (1877-1965).

14.08.2019
20:00
Autor článku: 
TZ/ika

Zpívá Květuše Ernestová, slovem provázejí Pavlína Vokáčová jako společnice Marie Gärtnerové Emilie Diankovská a Erika Řechtáčková jako společnice Emy Destinnové Marie Martínková, u klavíru bude Drahoslav Gric.

Zazní árie z oper G. Bizeta, Ch. Gounoda, G. Verdiho, C. Saint-Saënse a B. Smetany. Děj se odehrává v Plzni v létě roku 1965.

Pozvánky, plakát a další informace přiloženy.

Zdroj: www.zameckanokturna.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Jindřichohradecké úzkokolejky představují soubor dvou úzkokolejných drah s rozchodem 760 mm. Jsou jedinečným dopravním systémem s historickým a technickým významem pro celé území. Představují kulturní dědictví nadregionálního významu. Jsou častým cílem tuzemských i zahraničních návštěvníků. 

 

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
13.12.2019

ÚSOBÍ:  Po celý adventní čas je na zámku v Úsobí na Havlíčkobrodsku k vidění betlém od Josefa Mrkvičky. Úsobský betlém tvoří sto třicet postav a svou velikostí se řadí mezi největší betlémy Vysočiny.

Kraj Vysočina
Lidová kultura, Památky
Co se děje
12.12.2019

VALAŠKÉ MEZIŘÍČÍ: Slavnostní zahájení rekonstrukce zámku Kinských, který je součástí Muzea regionu Valašsko, zřizovaného Zlínským krajem, se uskutečnilo v prosinci. Vybudování depozitářů a expozic zámku Kinských je jedním ze čtyř velkých projektů, na který Zlínský kraj získal dotace z Integrovaného regionálního operačního programu v celkové výši téměř půl miliardy korun pro čtyři muzea.

 

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
12.12.2019