sobota
24. srpna 2019
Svátek slaví: Bartoloměj
Plakát na PechaKucha Night Plzeň vol. 27
© PechaKucha k světu.PECHAKUCHA NIGHT PLZEŇ VOL. 27

PLZEŇ: Blíží se poslední letošní PechaKucha Night Plzeň – večer plný inspirativních lidí, kteří na dvaceti fotografiích představí své projekty, přičemž u každé fotografie se zdrží pouze dvacet vteřin. Do prostředí plzeňského Kostela Evangelické církve metodistické, tzv. Betlémské kaple, zavítají hosté a řečníci v pátek 7. prosince na tradičních dvacátou hodinu a dvacátou minutu. Datum konání akce přímo vybízí k tomu, aby byl přednáškový večer laděn do příjemné vánoční atmosféry. PechaKucha Night Plzeň to tedy vzala za jiný konec a vytvoří mikulášský večer, který si užijí zejména dospělí.

07.12.2018
20:20
Autor článku: 
klapka

Návštěvníky čeká mikulášská nadílka, hudba, možnost pořídit dárky pro své blízké a samozřejmě deset skvělých hostů. Před samotnými prezentacemi ožije Betlémská kaple tematickým vystoupením spřízněné umělecké skupiny Žongléros Ansámbl.

Hosty budou Lenka Sekaninová, Pavel Schneider a Jindřich Jindřich, kteří společně vytvořili taneční a hudební videoklip v rámci výzvy I Charleston. Plzeň se tak jako první město v České republice zařadila mezi více jak sto míst na pěti kontinentech, která se do tohoto projektu zapojila. Vyprávět o natáčení bude choreografka, taneční lektorka a tanečnice Národního divadla Lenka Sekaninová a zároveň hlavní postava ve videoklipu, Jindřich Jindřich – projektový vedoucí a kapelník orchestru Pilsner Jazz Band a režisér, kameraman a šéf štábu Pavel Schneider ze společnosti Video Factory Production.

Dalším hostem je Milan Vodička, bývalý hokejový brankář mládežnických týmů Komety Brno nebo Sparty Praha, poté student a sportovec amerických univerzit ve státech New Hampshire a Florida. Jeden z mála sportovců z České republiky a Evropy, který získal stipendium v USA za dva různé sporty. Hokejové stipendium na New England College a volejbalové stipendium na Webber International University. V současné době je hlavním manažerem a spoluzakladatelem skautingu, ale i vyhledávacího programu pro nadané studenty – sportovce z celé Evropy v USA Sport and Study.

Ondřej Zámiš se věnuje grafickému designu, výstavní grafice, úpravě časopisů, katalogů, knih i webdesignu. Také se může pyšnit oceněním v soutěži Národní cena za studentský design 2008. Mezi jeho nejvýznamnější práce patří například tvorba loga a vizuálního stylu pro město Liberec či Dačický dům v Kutné Hoře. Stojí také za grafickým zpracováním výstavy Fenomén Masaryk. Spolu s Romanem Černohousem v roce 2011 mimo jiné vytvořil logo pro plzeňské Divadlo Alfa a nastavil celkovou vizuální identitu, kterou Divadlo používá dodnes. Ondřej také působí jako odborný asistent na FDU v Plzni.

PechaKucha Night Plzeň se v předvánočním čase bude snažit upozornit také na dobro, které se k Vánocům váže. Právě proto se mezi další hosty řadí jeden z klíčových osobností velmi úspěšného projektu Ježíškova vnoučata, a to šéfredaktor Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Martin Ondráček. Díky Ježíškovým vnoučatům můžete pomoci plnit přání opuštěným babičkám a dědečkům v domovech důchodců. Jejich přání jednoduše vyberete na webu Ježíškových vnoučat. Přání jsou různá – od skromných věcí po plnění nehmotných snů. Projekt běží druhým rokem, letos je spuštěn deset dní a už bylo splněno a zarezervováno asi patnáct tisíc přání osamělých seniorů.

Mladý cestovatel a autor knihy Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa, Matěj Balga, se v roce 2014 rozhodl projet Hedvábnou stezku, ale nakonec nezůstal jen u ní. Zlomené srdce a vážná nemoc ho přivedly k největšímu dobrodružství v jeho životě. Vydal se nejen kolem světa, ale především do nitra své duše a hledat ztracenou lásku. Projel pod polární září Aljašky a Yukonu, na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie, ztroskotal a přišel o všechno, proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku, a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy.

O tom, že krásní jsme opravdu všichni, bez rozdílu, povypráví Světlana Čiberová, vizážistka, která se zabývá intuitivní celostní vizáži. Neodkrývá jen ženskou vnější krásu, ale zabývá se především vnitřní krásou, kterou pomocí své terapie u klientů probouzí. Světlana je přesvědčena, že změna vizáže a šatníku není jen vnější záležitostí, jak se na první pohled může zdát, ale stává se cestou k sobě samému a hluboce ovlivní naše vnímání a nahlížení na svět okolo nás. Vzhled je jen odrazem šťastné duše do naší tváře!

Kateřina Šachová je grafická designérka, ilustrátorka, spisovatelka a spolumajitelka oblíbeného papírnictví Papelote. Papelote přitom vzniklo jako Kateřiny diplomová práce, jejímž cílem bylo oživit zapomenutou krásu papíru. K papírnictví proto také patří stejnojmenná dílna, ve které vznikají unikátní kolekce i sešity na míru z ekologických materiálů. Loni Papelote uvedlo na trh limitovanou řadu sešitů Druhý život, která vznikla ze starých, nepoužitých, ručně svázaných nalezených sešitů.

Brigita Zemen a Petr Cífka stojí za provokativní a zábavnou formou pořadu Branky body kokoti. Tento krátký pořad upozorňuje na stereotypy týkající se chování mužů a postavení žen ve společnosti. Nejedná se pouze o feministický boj, ale celé LGBT komunity. Pořad vystupuje i proti škatulkování mužů. Cílem je bez cenzury vyprovokovat k debatě. Pořad byl nominován na Křišťálovou lupu.

Danu a Anetu Liškovy nebavilo trávit svůj čas v obchodních centrech zkoušením nepadnoucího oblečení, a tak před pěti lety založily vlastní módní značku NEASI. Nejprve šily pro sebe a své známé, pak začaly tvorbu prodávat přes internet, a protože výrobky šly na dračku a zakázky se hromadily, rozhodly se zařídit svůj vlastní obchod, ve kterém můžete sehnat třeba i oblíbené levitující rostliny – kokedamy, betonové květináče se sukulenty a další.

Violoncellistka Terezie Kovalová v jedenácti letech začala hrát v orchestru, ve třinácti poprvé hrála sólově s filharmonií a v roce 2011 vystupovala na zahájení Pražského jara. Přesto ji osud zavedl k alternativní hudbě. Ve svých 29 letech má za sebou spolupráci s hudebními špičkami a natáčela více než padesát alb s různými interprety. Do širšího povědomí veřejnosti se mimo jiné zapsala díky kapele Calm Season. Mimo to je také hrdou učitelkou na základní umělecké škole. Vedle hudby se věnuje také modelingu a je velkou milovnicí komiksů a fantasy.

 

Prodej vstupenek je v plném proudu a bude aktivní do vyprodání míst na webu www.goout.net. Vstupenky je možné zakoupit online nebo si rezervované vstupenky vyzvednout v kreativním prostoru DEPO2015.

 

Moderuje Filip Koryta.

http://www.pknp.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.08.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019