čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
© PozvánkaOslavte „30 let svobody“ s Karlovarským krajem

KARLOVARSKÝ KRAJ: V listopadu to bude přesně 30 let od chvíle, kdy studenti vyšli z pražského Albertova demonstrovat na Národní třídu. Brutální zákrok proti nim tehdy odstartoval vlnu odporu, jež vyústila v sametovou revoluci a následný pád komunistického režimu. Pojďte společně s námi oslavit „30 let svobody“.

Autor článku: 
luk

„Pro obyvatele našeho regionu jsme připravili na letošní podzim opravdu pestrou nabídku kulturních akcí od koncertů populární a folkové hudby až po alternativní zábavu ve formě oblíbené Slam poetry, která stojí na pomezí divadla a poezie. Všechna vystoupení jsou úzce spjata s obdobím předlistopadového režimu, a proto věříme, že se bude jednat o důstojnou oslavu bojů za svobodu a demokracii. Na akce bude navíc platit zvýhodněné vstupné, takže doufáme, že se budou těšit velkému zájmu návštěvníků,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Karlovarský kraj podpoří konání tří koncertů v režii Vlny music agency Vladimíra Suchana. V sobotu 26. října se uskuteční v KV Areně v Karlových Varech koncert Folk & Country. Kapely tohoto žánru vždy připomínaly americké kořeny svobodné muziky a nejednou se setkávaly s represemi bývalého režimu. Na pátek 15. listopadu je přichystán koncert funkové legendy J.A.R. v Lidovém domě v Karlových Varech. Ta letos slaví 30 let na scéně a v rámci turné odehraje pouze jediný koncert v kraji. Následující den, v sobotu 16. listopadu, pak bude KV Arena hostit rockový koncert mezinárodního německo-britského projektu Floyd Reloaded, který je poctou kultovní kapele Pink Floyd a její písně doplňuje propracovanou laserovou show.

Další významná kulturní akce bude realizována ve spolupráci s městem Cheb a půjde o koncert Symfonická Salome. „Akce se uskuteční v pátek 8. listopadu v Západočeském divadle v Chebu. Těšit se můžete na písně Karla Kryla v úpravách pro symfonický orchestr. V roli účinkujících se představí oblíbený herec a zpěvák Pavel Batěk se souborem Salome a Karlovarským symfonickým orchestrem. Taktovky se ujme dirigentka Miriam Němcová. Na prosinec pak ještě chystáme netradiční formu zábavy v podobě Slam poetry. Na několika místech regionu vystoupí umělci z celé České republiky a do pořadů budou zapojeny i střední školy. Podrobnosti k jednotlivým vystoupením v dostatečném časovém předstihu upřesníme,“ dodala Daniela Seifertová. 

 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

ZLÍN: Podoba památníku je téměř autentická z doby jeho prvního otevření 12. 7. 1933 na počest tragicky zesnulého světoznámého zlínského podnikatele Tomáše Bati. Architekt F. L. Gahura lapidární stavbou geniálně vyjádřil osobnost svého šéfa, i proto je stavba označována jako vrcholné dílo zlínského funkcionalismu. Dominantou otevřeného prostoru je maketa letounu JUNKERS FU13.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
08.11.2019