úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido
Opravdoví Hrdinové
© PROTEXOpravdoví Hrdinové - nový projekt šíří optimismus a podporu zdravotníkům

PRAHA: Nově vzniklý webový projekt Opravdoví Hrdinové s jasným poselstvím má nově sloužit především jako podpora a poděkování lidem, kteří denně nasazují své životy nejen v první linii, a pomáhají nám tak všem přečkat tyto nelehké časy.

Autor článku: 
PROTEX!klapka

„Je neuvěřitelné, jak ke své práci mnozí přistupují s odhodláním a pokorou, tráví nespočet času v nasazení a po pracovní době ještě pokračují ve své dobročinnosti a obětavosti např. šitím roušek, nákupem pro sousedy či pomocí svým blízkým," zmiňuje web.

Součástí projektu je také inspirativní orchestrální skladba The Real Heroes, kterou složil český hudební skladatel Daniel Bordovský, známý především v zahraničí pod svou uměleckou přezdívkou Borrtex. Snahou je vyjádřit vděčnost a naději všem, kteří tvrdě pracují na překonání této novodobé krize, ať už jde o zdravotnický personál, příslušníky hasičských sborů, policisty, nebo například pokladní v obchodech, lékárníky na přepážkách či řidiče autobusů, tramvají, vlaků apod. Práva na užití skladby plánuje tvůrce nabídnout zdarma veškerým televizním stanicím včetně provozovatelů webového zpravodajství.

„Myslím, že i přes veškeré své negativní dopady, přináší tato doba něco dobrého. Lidé doma šijí roušky, více mezi sebou komunikují, spolupracují, pomáhají si navzájem a obecně mi přijdou vůči sobě i více ohleduplní. Velmi mě toto aktivní zapojení těší a rád bych také přispěl kouskem svého umění. Věřím, že má skladba dodá lidem naději a že je ještě více sjednotí. Cílem je ukázat našim opravdovým hrdinům společnou podporu, a že za nimi plně stojíme," doplňuje skladatel.

Pro účely většího šíření optimismu a vzájemné pomoci se autoři rozhodli vytvořit webové stránky, které podpořila také Fakultní nemocnice Ostrava a umožnila fotografce Natálii Hajnové zachytit momenty, ve kterých je nasazena zdravotní složka a městská policie přímo na odběrovém místě v areálu nemocnice v Ostravě.

„Určitě je teď nejdůležitější, abychom při sobě stáli, podporovali se a pomáhali si. Musíme věci přenechat na odbornících a důvěřovat jim. Mám radost, že jsem měla příležitost nafotit aktuální dění a dát lidem možnost vcítit se do situace našich hrdinů. Jsem pyšná na všechny, kteří jsou pro nás v současné situaci nenahraditelní," svěřila se spoluautorka projektu a fotografka Natálie.

„Rádi bychom využili tuto příležitost a požádali všechny, kteří máte tu možnost, o sdílení optimismu a pozitivního přístupu. Pokud můžete, vyjádřete svou podporu a vděk všem, kteří jsou tam venku a dělají svou práci, lidem, kteří to potřebují a zaslouží si to. Je to nejjednodušší způsob pomoci, kterým může přispět každý z nás. Určitě je tím nejen potěšíte, ale zaručeně také dodáte více energie k tomu, aby mohli pokračovat. Jsme v tom všichni společně. Buďme silní a mějme naději."

K šíření příspěvků na sociálních sítích má sloužit označení #OpravdoviHrdinove. Web je v plném rozsahu dostupný na adrese: https://www.opravdovihrdinove.eu/

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.03.2020

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
31.03.2020

PRAHA: Londýnská aukční síň Sotheby's zařazuje po loňském úspěchu do aukcí světového výběru současného umění - Contemporary art London, opět díla českého malíře Patrika Hábla. První aukce bude zahájena 31. března a bude končit 8. dubna, následující se uskuteční v srpnu. Na březnové aukci bude dražen Háblův obraz s názvem Blue Landscapes, který je považován za Háblovo iniciační dílo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní
Nepřehlédněte
31.03.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.03.2020