pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Logo NIPOS
© zdroj: nipos.czOBCE, KULTURA A MEZIGENERAČNÍ DIALOG - workshop k výzkumnému projektu

PRAHA: Výsledky výzkumného projektu „Podpora mezigeneračního dialogu a kul­turní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a re­gionální úrovni“ představí jeho realizátoři — Národní informační a poradenské středisko pro kulturu a Katedra andragogiky a personálního řízení FF UK v rámci odpoledního workshopu. Ten je určen zejména zástupcům veřejné správy / samosprávy, kulturním organizátorům, odborné veřejnosti a tvůrcům regionálních a národních politik.

26.09.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Jak lze podporovat mezigenerační dialog prostřednictvím kultury? Jak může kultura na­pomáhat začlenění seniorů do společnosti? Jak fungují mechanismy mezigeneračního kul­turního sdílení na lokální a regionální úrovni? Jaké nástroje na jejich podporu mohou využívat města a obce? Jak se tyto nástroje liší podle velikosti obce? A jak se v tom liší jednotlivé regiony Česka podle svého potenciálu a rizik?

Přijďte se seznámit s dosavadními výsledky výzkumu, popř. se zapojit do diskuse a přispět tak k jeho dalším výsledkům.

Účast je bezplatná.

Datum konání: čtvrtek 26. září 2019

Místo: Praha, Celetná 20 (FF UK, 3. patro, místnost 138)

Registrace: http://bit.ly/2lMa83Q

V případě dotazů kontaktujte: Mgr. Robert Bargel, E: bargel@nipos.cz, T: 221507941

Program přiložen.

 

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020