čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita
Logo NIPOS
© zdroj: nipos.czOBCE, KULTURA A MEZIGENERAČNÍ DIALOG - workshop k výzkumnému projektu

PRAHA: Výsledky výzkumného projektu „Podpora mezigeneračního dialogu a kul­turní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a re­gionální úrovni“ představí jeho realizátoři — Národní informační a poradenské středisko pro kulturu a Katedra andragogiky a personálního řízení FF UK v rámci odpoledního workshopu. Ten je určen zejména zástupcům veřejné správy / samosprávy, kulturním organizátorům, odborné veřejnosti a tvůrcům regionálních a národních politik.

26.09.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Jak lze podporovat mezigenerační dialog prostřednictvím kultury? Jak může kultura na­pomáhat začlenění seniorů do společnosti? Jak fungují mechanismy mezigeneračního kul­turního sdílení na lokální a regionální úrovni? Jaké nástroje na jejich podporu mohou využívat města a obce? Jak se tyto nástroje liší podle velikosti obce? A jak se v tom liší jednotlivé regiony Česka podle svého potenciálu a rizik?

Přijďte se seznámit s dosavadními výsledky výzkumu, popř. se zapojit do diskuse a přispět tak k jeho dalším výsledkům.

Účast je bezplatná.

Datum konání: čtvrtek 26. září 2019

Místo: Praha, Celetná 20 (FF UK, 3. patro, místnost 138)

Registrace: http://bit.ly/2lMa83Q

V případě dotazů kontaktujte: Mgr. Robert Bargel, E: bargel@nipos.cz, T: 221507941

Program přiložen.

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: První událostí divadelní sezóny 2019/ 2020 v Divadle Drak je inscenace Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení určené dětem od 9 let bude mít premiéru 21. září od 18 h ve Studiu Labyrint Divadla Drak. Autorský projekt režisérek Miřenky Čechové a Dominiky Špalkové vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse, ve které autor přibližuje čtenářům období totality mezi lety 1948 -1989 u nás.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.09.2019

PLZEŇ: Plzeň si 17. listopadu 2019 připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989 celodenním programem. Lidé se mohou těšit na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace na Anglickém nábřeží, vzpomínková setkání či koncert. Součástí programu bude rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží události před 30 lety. 

Plzeňský kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2019

NĚMECKO: Ve dnech 5. – 8. září se zúčastnil Dechový orchestr ZUŠ Vimperk mezinárodního festivalu EURO Musiktage v německém městě Böselu. Festival má dlouholetou tradici a letos se uskutečnil již 57. ročník. Celkem se ho zúčastnilo 36 orchestrů a souborů různého složení z 8 evropských zemí. 

Jihočeský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Radní schválili návrh dohody mezi Středočeským krajem a kutnohorským arciděkanstvím o způsobu výkonu věcného břemene užívání zvonice, kde jsou umístěné zvony Michal, Ludvík a Barbora. Zvonice je majetkem kraje a zvony patří Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
18.09.2019