pondělí
22. dubna 2019
Svátek slaví: Evženie
Ilustrační snímek
© Uschold KonradO prázdninách do Bavorska – staré dětské hry a pekařská slavnost v Hornofalckém skanzenu

BAVORSKO: V neděli 22. července očekává návštěvníky Hornofalckého skanzenu skvělý program. O sklizeň obilí se od 13.00 h postarají muzejní koně. Chybět nebudou produkty, které z mouky vznikají. Pekař Paulus připraví tradiční pekařskou slavnost. Čerstvý chléb, sladké pečivo včetně nejrůznějších koláčů, které může ochutnat každý. V nabídce nebude chybět ani hrnek dobré kávy.

22.07.2018
13:00 - 17:30
Autor článku: 
Petra Zeitler

Na počest velkého hornofalckého spisovatele Franze Xavera von Schönwertha (1810-1886) stojí ve skanzenu mezi statkem Schallerhof a historickou kuželkárnou lípa. Děti si zde mohou vyzkoušet staré dětské hry – kuličky, běh s obručí, hod kaštany na cíl, skok v pytlech anebo chůzi na chůdách. Kdo by chtěl raději vyrábět, může za malý příspěvek na materiál vyrobit náramek přátelství, uplést věneček z květin nebo si zkusit uvázat koště.

V muzejním hostinci bude k dispozici malé občerstvení - zmrzlina zdarma. Rodiče budou mít příležitost ochutnat bavorské speciality a piva z regionálních pivovarů.

Hornofalcký skanzen je ukázkou venkovského  života minulých staletí. Na 30 hektarech plochy si mohou návštěvníci  prohlédnout, jak dříve žilo a pracovalo. Selské usedlosti, domky řemeslníků, malé roubenky, pila, mlýn i hostinec jsou zde uskupeny do vesnic podle oblastí, ze kterých pocházejí. Celý areál oživují domácí zvířata, která ke každému hospodářství patřila. Prohlídkou skanzenu můžete strávit příjemně celé odpoledne.

Nabburg leží přímo u dálnic A93 a A6, které vedou od českých hrani. Po sjezdu je cesta do obce Neusath vyznačena hnědými  směrovkami „Freilandmuseum“. 

Veškeré informace najdete na: www.freilandmuseum.org

Informace v češtině:  petrazeitler@sad-online.de

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

KRAJ VYSOČINA: Na území Kraje Vysočina se nachází dva krajské hrady. A shodou okolností jsou oba vystavěné na skále. Na Pelhřimovsku je to hrad Kámen a na Jihlavsku lovecký hrádek Roštejn. Stejně jako v minulých letech je na sezónu pro návštěvníky připraven velmi bohatý program. 

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Památky
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019