čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
Světlo mého života 2019
© zdroj: http://www.nrpraha.czNové výstavy na Novoměstské radnici

PRAHA: Novoměstská radnice v Praze zve na dvě nově připravované výstavy: Světlo mého života, originální fotografie dětí z nemocnice, i dětí po léčbě, a další s názvem Generace S. V. U. Mánes.

od 25.06.2019 do 30.08.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Od 25. června do 21. července bude v Galerii ve věži radnice výstava Světlo mého života 2019. Představuje svět tak, jak jej vidí malí pacienti z Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Originální fotografie od dětí z nemocnice, i dětí po léčbě.

http://www.nrpraha.cz/program/969/svetlo-meho-zivota-2019/

Od 27. června do 30. srpna návštěvníci budou moci shlédnout výstavu Generace S. V. U. Mánes v Galerii v přízemí radnice. Přináší pohled na jednotlivé historické úseky a generační hnutí na přibližně 50 exponátech od více než 40 autorů. Ukazuje výtvarnou tvorbu šesti generací, které nalézaly své pohledy a přetavovaly svá vidění do mistrovských děl.

http://www.nrpraha.cz/program/975/generace-s-v-u-manes/

Zdroj: Petra Baďurová

www.nrpraha.cz

www.facebook.com/NRpraha

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019