sobota
18. listopadu 2017
Svátek slaví: Romana
obálka knihy
© zdroj: http://www.roznov.cz/Nová reprezentativní publikace města

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Město Rožnov vydalo při příležitosti oslav svého 750. výročí novou reprezentativní publikaci. Na 150 stranách knihy s podtitulem "Brána Beskyd, srdce Valašska" Rožnov ve třech jazykových mutacích představuje svou historii i současnost.

Autor článku: 
Tomáš Gross

Město Rožnov pod Radhoštěm, brána Beskyd, srdce Valašska je titul nové reprezentativní publikace, kterou město vydalo při příležitosti oslav svého letošního výročí. Kniha je vydána v češtině, polštině, němčině a angličtině a na sto padesáti stranách je především formou atraktivních fotografií představena historie i současnost města. A to nejen z pohledu geografického. Kromě historie (kapitola Jak šel čas) se čtenář dozví o turistických atraktivitách Rožnova (kapitola Turistické centrum Valašska), o Valašském muzeu v přírodě (Živé srdce dávného Valašska), o umělcích z různých oblastí (Město vytváří lidé) i o osobnostech, které pracovaly či pracují v Rožnově (Tradiční, folklorní, umělecký).

Součástí reprezentativní publikace města je také představení významných firem, které sídlí v Rožnově a samozřejmě také tipy na výlety v okolních obcích včetně Pusteven, Soláně nebo Velkého Javorníku.

Nechybí ani QR odkazy na audio a video soubory, na kterých jsou nahrány skladby domácích folklorních souborů nebo ukázka videa z prvního Valašského roku z roku 1925.

Kniha Město Rožnov pod Radhoštěm, brána Beskyd, srdce Valašska je k dispozici v turistickém informačním centru města.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2017

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.11.2017

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
14.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Česká televize připomene revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne premiérový dokument o Karlu Krylovi, příběh podle Arnošta Lustiga i oceňované snímky Kolja a Pouta. Po celý den se bude výročí věnovat také zpravodajská ČT24, jejíž program završí speciál Událostí, komentářů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
14.11.2017