neděle
24. září 2017
Svátek slaví: Jaromír
obálka knihy
© zdroj: http://www.roznov.cz/Nová reprezentativní publikace města

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Město Rožnov vydalo při příležitosti oslav svého 750. výročí novou reprezentativní publikaci. Na 150 stranách knihy s podtitulem "Brána Beskyd, srdce Valašska" Rožnov ve třech jazykových mutacích představuje svou historii i současnost.

Autor článku: 
Tomáš Gross

Město Rožnov pod Radhoštěm, brána Beskyd, srdce Valašska je titul nové reprezentativní publikace, kterou město vydalo při příležitosti oslav svého letošního výročí. Kniha je vydána v češtině, polštině, němčině a angličtině a na sto padesáti stranách je především formou atraktivních fotografií představena historie i současnost města. A to nejen z pohledu geografického. Kromě historie (kapitola Jak šel čas) se čtenář dozví o turistických atraktivitách Rožnova (kapitola Turistické centrum Valašska), o Valašském muzeu v přírodě (Živé srdce dávného Valašska), o umělcích z různých oblastí (Město vytváří lidé) i o osobnostech, které pracovaly či pracují v Rožnově (Tradiční, folklorní, umělecký).

Součástí reprezentativní publikace města je také představení významných firem, které sídlí v Rožnově a samozřejmě také tipy na výlety v okolních obcích včetně Pusteven, Soláně nebo Velkého Javorníku.

Nechybí ani QR odkazy na audio a video soubory, na kterých jsou nahrány skladby domácích folklorních souborů nebo ukázka videa z prvního Valašského roku z roku 1925.

Kniha Město Rožnov pod Radhoštěm, brána Beskyd, srdce Valašska je k dispozici v turistickém informačním centru města.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.

Celá ČR
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Co se děje
22.09.2017

ČR: Ve dnech 26. a 27. září slaví Audiolibrix své páté narozeniny. V souvislosti s tímto jubileem připravil akce, slevy i doprovodné soutěže. Co zákazníky čeká? Výhodné nákupy, snížená cena unikátního předplatného, vánoční dárky s předstihem i hra o slevy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017