pátek
23. března 2018
Svátek slaví: Ivona
Nominované knihy
© Milan Kuzica, zdroj: www.mkcr.czNominace do soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017 jsou známy

ČR: Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2017 již zná své nominované. Mezinárodní odborná komise, která zasedala v Malé vile Památníku národního písemnictví od 8. února do 13. února 2018, rozhodla o nominovaných v 6 kategoriích. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v dubnu

Autor článku: 
luk

V 53. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017 vybírala porota z 255 knih, které přihlásili designéři, umělecké školy, kulturní instituce a nakladatelství. V technické komisi tento rok usedli Josef Sedláček, David Svoboda, Pavlína Čížková a Přemysl Černý. „Ročník 2017 mě velice potěšil. Setkáváme se v současnosti s velmi dobrými nápady stran knihařského zpracování, ať v různých vazbách, komplikovaných obálkách a s efekty v podobě laků různých druhů. Zaujalo nás i použití nestandardních materiálů na obálky a přebaly,“ komentuje současný ročník soutěže předseda technické komise, Josef Sedláček.

Slavnostní vyhlášení vítězů Nejkrásnější české knihy roku 2017 proběhne 19. dubna 2018 v letohrádku Hvězda, kde bude možné si oceněné i nominované knihy prohlédnout. 

Soutěž pořádá Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví.

Nominovaní v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2017
 

Kontakt:
Bc. Veronika Havlíková
Oddělení prezentace sbírky
Památník národního písemnictví
T: +420 778 757 662
M: +420 605 502 723
E: havlikova@pamatnik-np.cz

 

ZDROJ 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ: Zvolna začíná jaro a Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové se aktivně zapojuje mezi tzv. grenotéky. Grenotéky neboli semínkovny jsou veřejné banky, které slouží k výměně a sdílení osiva mezi zahrádkáři.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
23.03.2018

OSTRAVA: Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
23.03.2018

PÍSEK: Město Písek se sponzorsky podílelo na vzniku dokumentárního cyklu České houslové legendy, který na ČT art představí světově proslulou tzv. českou houslovou školu a připomene její význam v dějinách hudby. Cyklus známého houslisty Pavla Šporcla mapuje historii hry na housle v českých zemích, celosvětový úspěch našich houslistů a jejich učitelů i vliv české školy na vývoj houslové hry ve světě.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.03.2018

ČR: Česká republika má nejhustší síť veřejných knihoven na světě, kterou ročně navštíví téměř 24 milionů čtenářů a návštěvníků. Jaká bude jejich budoucnost ve věku špičkových informačních technologií? Odpovědi na tyto otázky budou hledat účastníci kulatých stolů po celé České republice.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Nepřehlédněte
22.03.2018