pondělí
25. června 2018
Svátek slaví: Ivan
Nominované knihy
© Milan Kuzica, zdroj: www.mkcr.czNominace do soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017 jsou známy

ČR: Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2017 již zná své nominované. Mezinárodní odborná komise, která zasedala v Malé vile Památníku národního písemnictví od 8. února do 13. února 2018, rozhodla o nominovaných v 6 kategoriích. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v dubnu

Autor článku: 
luk

V 53. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017 vybírala porota z 255 knih, které přihlásili designéři, umělecké školy, kulturní instituce a nakladatelství. V technické komisi tento rok usedli Josef Sedláček, David Svoboda, Pavlína Čížková a Přemysl Černý. „Ročník 2017 mě velice potěšil. Setkáváme se v současnosti s velmi dobrými nápady stran knihařského zpracování, ať v různých vazbách, komplikovaných obálkách a s efekty v podobě laků různých druhů. Zaujalo nás i použití nestandardních materiálů na obálky a přebaly,“ komentuje současný ročník soutěže předseda technické komise, Josef Sedláček.

Slavnostní vyhlášení vítězů Nejkrásnější české knihy roku 2017 proběhne 19. dubna 2018 v letohrádku Hvězda, kde bude možné si oceněné i nominované knihy prohlédnout. 

Soutěž pořádá Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví.

Nominovaní v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2017
 

Kontakt:
Bc. Veronika Havlíková
Oddělení prezentace sbírky
Památník národního písemnictví
T: +420 778 757 662
M: +420 605 502 723
E: havlikova@pamatnik-np.cz

 

ZDROJ 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018
 
VÍDEŇ: Ve středu 20. června proběhla v prostorách Českého centra ve Vídni tisková konference pro rakouské novináře, v rámci níž byla prezentována nabídka Kraje Vysočina a Telče v oblasti cestovního ruchu se zaměřením na památky UNESCO. Masarykova univerzita představila své vzdělávací kurzy pro rakouské seniory, které má v plánu realizovat na Vysočině ve svém telčském universitním centru.
Kraj Vysočina, zahraničí
Cestovní ruch, Senioři, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.06.2018