neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Neuvěřitelný svět prvních zemědělců s Eliškou Wiesnerovou
© Muzeum města Ústí nad LabemNeuvěřitelný svět prvních zemědělců s Eliškou Wiesnerovou

ÚSTÍ NAD LABEM: Výstavou představující život našich předků před 7000 lety vás provede její kurátorka Mgr. Eliška Wiesnerová. 

10.10.2019
17:00 - 18:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Jak žili naši předci před 7000 lety, co jedli, jaké používali nástroje? Nejen na tyto otázky odpovídá putovní interaktivní výstava. Kromě unikátních exponátů, zapůjčených z několika muzeí, budou k vidění trojrozměrné modely a repliky nástrojů. Některé dovednosti prvních zemědělců si návštěvníci budou moct sami vyzkoušet.

Mohlo by vás také zajímat...

ÚSTECKÝ KRAJ: V rámci tradičních oslav vánočních svátků bylo v zubrnickém skanzenu předáno ocenění za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje za rok 2019. Zlatý džbánek, jak se ocenění nazývá, bylo poprvé uděleno v roce 2017. Letos jej získali opět dva laureáti.

Ústecký kraj
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

ČR: Zahájení dalšího ročníku dvouletého rekvalifikačního kurzu památkové péče připravil Národní pamatkový ústav na 28. ledna 2020. Je určen všem, kdo mají zájem si doplnit či rozšířit základní přehled o disciplínách památkové péče. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Vzdělávání
Co se děje
10.12.2019

PRAHA: V památkově chráněných objektech nejstaršího nádraží v Praze by mělo vzniknout Muzeum železnice a elektrotechniky, které by bylo veřejnosti zpřístupněné v roce 2028. Ministr kultury Lubomír Zaorálek o projektu dnes diskutoval s ředitelem Národního technického muzea Karlem Ksandrem.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
09.12.2019

OSTRAVA: Veřejný prostor ve městech získává v posledních letech na důležitosti. Mění se nejen jeho podoba, ale i způsob jeho využívání. Jedním z hlavních znaků kvality prostředí měst a obcí je úroveň veřejného života, tedy aktivit probíhajících na veřejných prostranstvích – na ulicích, náměstích, v parcích apod.

Moravskoslezský kraj, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
09.12.2019