sobota
20. ledna 2018
Svátek slaví: IlonaNárodní informační a poradenské středisko pro kulturu — NIPOS přijme výzkumného pracovníka/pracovnici na projektu NAKI II.

Práce na 3-letém výzkumném projektu podpořeném z Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje národní kulturní identity na léta 2016-2022 (NAKI II) vyhlášeném Ministerstvem kultury. Projekt je zaměřen na problematiku mezigeneračního dialogu a kulturní participaci seniorů.

Autor článku: 
Jindřiška Gregoriniová

Požadujeme:

 • Ukončené VŠ vzdělání, preferujeme sociologii, společenskovědní obory, veřejná správa
 • Zkušenost v oblasti výzkumu se zaměřením na oblast kultury výhodou
 • Znalost legislativního a ekonomického prostředí místní a regionální kultury
 • Zkušenost s výkonem veřejné správy v oblasti kultury – praxe v této oblasti výhodou

Nabízíme:

 • 0,5 úvazku na výzkumný projekt s možností rozšíření na 1,0 jako odborný pracovník NIPOS – Útvar koncepcí a metodiky
 • Pracovní poměr na dobu určitou (3 roky po dobu trvání projektu) s možností prodloužení na dobu neurčitou jako odborný pracovník NIPOS – Útvar koncepcí a metodiky
 • Platové ohodnocení dle zákona č. 262/2006 Sb. Zákoník práce a nařízení vlády

č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů (dle dosaženého vzdělání a délky praxe)

 • Zaměstnanecké výhody — stravenky
 • 5 týdnů dovolené
 • Pracoviště v centru Prahy
 • Přátelský kolektiv

Nástup: 1. 2. 2018 nebo dle dohody

Motivační dopis se strukturovaným životopisem zasílejte na adresu:

gregoriniova@nipos-mk.cz 

NIPOS si vyhrazuje kontaktovat pouze vybrané kandidáty.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: T klub - kulturní agentura musel ve středu 10. ledna vyklidit sál Společenského domu. Skončila zde nájemní smlouva. O pořádání kulturních akcí se ale Rožnované bát nemusí. Přesouvají se do Kina Panorama, Janíkovy stodoly Valašského muzea v přírodě nebo do dalších prostor.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Co se děje
19.01.2018

LIBEREC: Hned čtyři varhaníci včetně známé české virtuózky Katty zahráli v sobotu 6. ledna na premiérovém koncertu unikátních virtuálních varhan v obřadní síni liberecké radnice. Na původní píšťalové varhany staré devadesát let se v obřadní síni hrálo až do listopadu loňského roku. Generální oprava by stála 3,5 mil. Kč, malé školní varhany by se musely nákladně rozšířit. Sami varhaníci se pak jednoznačně přiklonili k virtuálním varhanům a město tuto variantu podpořilo.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Co se děje
19.01.2018

BRNO: Projekční tým podepsal s vedením Brna smlouvu o novém koncertním sále. Vítězný tým vzešel z dvoukolového výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři účastníci, do soutěžního kola se kvalifikovali dva z nich. Prvním úkolem budou nyní projekční práce na propojení podzemní a nadzemní časti stavby. Pokud vše půjde podle plánu, přibližně za rok by měla stavba začít růst nahoru a otevřít v sezoně 2020/21.

 

 

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.01.2018

ROŽNOV PO RADHOŠTĚM: Poslání a budoucnost muzeí v přírodě v České republice je první rozsáhlou konferencí věnovanou ryze problematice muzeí v přírodě, a to v širším kontextu, než v jakém byly tyto instituce dodnes vnímány. Cílem konference je zhodnotit současný stav problematiky muzeí v přírodě a zamyslet se společně nad vizí jejich budoucího rozvoje, především zlepšení podmínek pro jejich práci, a to z hlediska muzeologického, legislativního a finančního.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2018