neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Ilustrační foto
© Foto: Zdeněk ChrapekNa benefičním koncertu dobré vůle vystoupí sólista Stuttgartské opery Petr Nekoranec

PRAHA: V neděli 8. prosince proběhne tradiční benefiční koncert pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové (VDV). Jako speciální host v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě vystoupí a výjimečný hudební zážitek nabídne jeden z největších pěveckých talentů současnosti – tenorista Petr Nekoranec. Koncert pro VDV pořádá již po 25. advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB). Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním.

08.12.2019
Autor článku: 
TZ/ika

„Předvánoční doba přeje tomu, abychom zpomalili, vzpomněli si na své blízké a další potřebné. A benefiční koncert dobré vůle je příležitostí, jak skloubit obojí. Díky štědrosti účastníků koncertu se dostane pomoci seniorům, handicapovaným studentům a dalším sociálně znevýhodněným lidem. Konkrétní účel, kam půjdou vybrané prostředky, si stanoví samotní účastníci benefice,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Adventní koncert dobré vůle ozvláštní již podruhé svým vystoupením tenorista Petr Nekoranec, který je ve svých 27 letech jednou z nejvýraznějších osobností nastupující české pěvecké generace. Je laureátem cen řady evropských soutěží a od září loňského roku je sólistou Stuttgartské opery. V letech 2016–2018 byl frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat.

„V životě umělce jsou takovéto koncerty, kdy může svým uměním pomoci dobré věci, inspirující. Jsou to okamžiky, které nás vytrhují z běžného kolotoče a připomínají nám, jakou sílu hudba má. Hudba nás provází celým životem jak v dobrém, tak ve zlém, jak v radosti, tak ve smutku.“ říká Petr Nekoranec k tomu, proč se rozhodl již podruhé vystoupit na koncertu pro VDV.

Tradičně v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze vystoupí PKF – Prague Philharmonia. Na programu jsou skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Charlese Gounoda či Franze Schuberta.

„Máme opravdovou radost, že se spolupráce s VDV, PKF – Prague Philharmonia a velkým množstvím dalších účinkujících po tak dlouhou dobu daří a jsme vděčni našim přátelům, kolegům a klientům, kteří spolu s námi tyto benefiční koncerty pro VDV stále podporují.“ říká Helena Navrátilová z advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která benefiční koncerty pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové pořádá již čtvrt století.

Prostředky získané z benefičního koncertu dle přání dárců použije VDV na pomoc seniorům a lidem se zdravotním či sociálním handicapem.  S každou vstupenkou v ceně 100 Kč k úhradě nákladů na koncert je spojený dar ve prospěch nadace v částce 1500 Kč. Více informací zde.

Adventní a benefiční koncerty dobré vůle za 25 let již vynesly téměř 24 milionů korun. A za to patří velký dík dárcům a hlavním partnerům benefičního koncertu, kterými jsou: Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s. r. o.; ČSAD Praha holding a. s.; Českomoravská komoditní burza Kladno; ČSOB, Merger Vision s. r. o.

Zdroj: www.vdv.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

ČR: V listopadu zahájil příjem přihlášek do populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Jejich uzávěrka je 31. ledna  ve 14 hodin, v případě Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci pak 28. února 2020. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

EU: Každý rok jsou jmenovány země EU, z nichž se ucházejí města o titul Evropské hlavní město kultury. Akce Evropská hlavní města kultury vyzdvihuje bohatost a rozmanitost evropských kultur a posiluje u občanů pocit příslušnosti ke společnému kulturnímu prostoru. Město s titulem Evropské hlavní město kultury těží z kulturního programu a kulturních investic, které by měly přispívat k dlouhodobému udržitelnému rozvoji. 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

LIBEREC: Slavnostní křest historicky již 3. znakoknihy vydané pod taktovkou Krajské vědecké knihovny v Liberci se uskutečnil ve středu 11. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Knihovna tentokrát zpřístupnila neslyšícím čtenářům populární dětskou knížku „Staré pověsti české a moravské“ od autorek Aleny Ježkové a Renáty Fučíkové.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap
Co se děje
13.12.2019