úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
Plakát k akci
© Archiv pořadateleMikulovské výtvarné sympozium slaví čtvrt století

MIKULOV: Letošní, již 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ bude slavnostně zahájen 14. 7. od 19.30 h na mikulovském zámku. Pod vedením kurátora Libora Lípy se představí umělci, kteří po dobu čtyř týdnu budou tvořit v Mikulově umělecká díla.

od 14.07.2018 do 11.08.2018
Autor článku: 
Marcela Šimánková

Jsou to: Pavel Opočenský, Tono Stano, Jakub Špaňhel, ze zahraničí do Mikulova přijedou Martin Gerboc ze Slovenska, Werner Mally z Německa a Duncan Higgins z Velké Británie. Jako host sympozia byla k účasti přizvána umělkyně Tereza Brichtová. Technickou asistentkou bude studentka Tea Dohnalová, která pro Mikulov rovněž vytvoří své vlastní dílo. Spolu s umělci zde bude pracovat i teoretička umění Noemi Smolik. Umělecký tým doplní spisovatelka a hudebnice, bývalá členka skupiny Plastic People of The Univers, Eva Turnová. Slavnostní večer zpříjemní hudbou DJ IVO Pospíšil.

Po celou dobu “dílny“ jsou pro veřejnost připraveny zajímavé doprovodné akce:

21. 7. Eva Turnová & hosté: Autorské čtení a hudební vystoupení skupiny „Eturnity“; zámek – 20.00 hodin

28. 7.  Den otevřených ateliérů a odpolední malování s dětmi – návštěvníci mohou nahlédnout „pod pokličku“ tvorby umělců a děti se aktivně zapojí svou vlastní tvorbou; zámek / ateliéry – 13.00 hodin

4. 8. Divadelní představení ANTIWORDS souboru SPITFIRE COMPANY; Národní dům (Náměstí 28) – 20.00 hodin

9. 8. Hudební sympozium; zámek – 19.00 hodin

 

Novinkou letošního ročníku jsou minivýstavy:

David Černý – „Viselec“; Náměstí

Werner Mally (DE) – „Restlicht“; zámecká zahrada – autor dílo vytvořil pro Českou republiku u příležitosti významných milníků vývoje republiky a dílo bude v Mikulově vystaveno vůbec poprvé v rámci České republiky.

Stefan Milkov – Opilý anděl; interiér zámku

 

V sobotu 11. 8.  se 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia uzavře slavnostním večerem a vernisáží, nejen k poslechu zahraje mikulovská skupina MECH a poté vystoupí známá hudební skupina LAURA A JEJÍ TYGŘI.

Výstava vytvořených uměleckých děl pak na mikulovském zámku potrvá až do konce října.

 

Hlavním pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov a spolupořadatelem Regionální muzeum v Mikulově. Sympozium je pořádáno za finanční podpory Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury ČR a Česko-německého fondu budoucnosti.

 

Více informací na www.artmikulov.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která zahájila 15. ledna a potrvá do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže zorganival opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže se stal portál PROPAMÁTKY.

Celá ČR
Ostatní, Památky
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Klub přátel divadla ve Zlíně slaví sympatické kulaté výročí. Ustavující schůze se konala 23. ledna 1989, přesně před 30 lety. Od té doby příznivci divadla společně shlédli 106 představení v divadlech v Česku i na Slovensku a setkali se s řadou výjimečných osobností, například se Zdeňkem Podskalským, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Tomášem Töpferem, Eliškou Balzerovou a dalšími.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
22.01.2019

ZLÍN: Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí na 59. ročníku ve festivalové koncertní zóně jako předkapela MANDRAGE, MIRAI nebo INEKAFE, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost. 

Celá ČR, Zlínský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.01.2019

PRAHA: Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici,  kde zemřel Jan Palach a Josef Toufar. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století. 

Hl. m. Praha
Památky
Co se děje
22.01.2019