úterý
21. srpna 2018
Svátek slaví: Johana
Plakát k akci
© Archiv pořadateleMikulovské výtvarné sympozium slaví čtvrt století

MIKULOV: Letošní, již 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ bude slavnostně zahájen 14. 7. od 19.30 h na mikulovském zámku. Pod vedením kurátora Libora Lípy se představí umělci, kteří po dobu čtyř týdnu budou tvořit v Mikulově umělecká díla.

od 14.07.2018 do 11.08.2018
Autor článku: 
Marcela Šimánková

Jsou to: Pavel Opočenský, Tono Stano, Jakub Špaňhel, ze zahraničí do Mikulova přijedou Martin Gerboc ze Slovenska, Werner Mally z Německa a Duncan Higgins z Velké Británie. Jako host sympozia byla k účasti přizvána umělkyně Tereza Brichtová. Technickou asistentkou bude studentka Tea Dohnalová, která pro Mikulov rovněž vytvoří své vlastní dílo. Spolu s umělci zde bude pracovat i teoretička umění Noemi Smolik. Umělecký tým doplní spisovatelka a hudebnice, bývalá členka skupiny Plastic People of The Univers, Eva Turnová. Slavnostní večer zpříjemní hudbou DJ IVO Pospíšil.

Po celou dobu “dílny“ jsou pro veřejnost připraveny zajímavé doprovodné akce:

21. 7. Eva Turnová & hosté: Autorské čtení a hudební vystoupení skupiny „Eturnity“; zámek – 20.00 hodin

28. 7.  Den otevřených ateliérů a odpolední malování s dětmi – návštěvníci mohou nahlédnout „pod pokličku“ tvorby umělců a děti se aktivně zapojí svou vlastní tvorbou; zámek / ateliéry – 13.00 hodin

4. 8. Divadelní představení ANTIWORDS souboru SPITFIRE COMPANY; Národní dům (Náměstí 28) – 20.00 hodin

9. 8. Hudební sympozium; zámek – 19.00 hodin

 

Novinkou letošního ročníku jsou minivýstavy:

David Černý – „Viselec“; Náměstí

Werner Mally (DE) – „Restlicht“; zámecká zahrada – autor dílo vytvořil pro Českou republiku u příležitosti významných milníků vývoje republiky a dílo bude v Mikulově vystaveno vůbec poprvé v rámci České republiky.

Stefan Milkov – Opilý anděl; interiér zámku

 

V sobotu 11. 8.  se 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia uzavře slavnostním večerem a vernisáží, nejen k poslechu zahraje mikulovská skupina MECH a poté vystoupí známá hudební skupina LAURA A JEJÍ TYGŘI.

Výstava vytvořených uměleckých děl pak na mikulovském zámku potrvá až do konce října.

 

Hlavním pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov a spolupořadatelem Regionální muzeum v Mikulově. Sympozium je pořádáno za finanční podpory Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury ČR a Česko-německého fondu budoucnosti.

 

Více informací na www.artmikulov.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Zastupitelstvo města na svém srpnovém jednání rozhodlo o pojmenování lávky, která spojí břehy Otavy mezi Václavským předměstím a Hradištěm. Ponese jméno Dagmar Šimkové, politické vězeňkyně československého komunistického režimu. V Písku tak vznikne symbolický pomník obětem totalitního režimu.

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
20.08.2018

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018