středa
21. března 2018
Svátek slaví: Radek
© BannerMezinárodní hudební festival Petra Dvorského zveřejnil program

KRAJ VYSOČINA: Organizátoři zveřejnili na webových stránkách festivalu program 19. ročníku. Od 5. do 19. srpna 2017 proběhne v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech a ve Valci u Hrotovic deset koncertů. Letošní dramaturgie navazuje na předchozí ročníky a zameřuje se predevším na vokální programy. Tradicí se již stala vystoupení laureátů Světové operní souteže Plácida Dominga Operalia. 

od 05.08.2017 do 19.08.2017
Autor článku: 
luk

Pozvání na letošní zahajovací koncert přijal vítěz 2. ceny Operalie z roku 2010, italský tenorista Giordano Lucà. V sobotu 5. srpna přednese s ruskou sopranistkou Jekaterinou Monisovou v zahradě jaroměřického zámku italské a francouzské operní árie. Festival letos představí dva projekty, které jsou parafrází na známé televizní pořady. Vycházejí z naší snahy nebrat hudbu zcela vážne a přiblížit ji co možná nejširší posluchačské obci. Koncert Když hvězdy netančí je inspirovaný populární televizní soutěží Star Dance.

Festival vyvrcholí v sobotu 19. srpna velkolepým Verdiho Rekviem v podání slovenských sólistu, Českého filharmonického sboru Brno, Moravské filharmonie Olomouc a dirigenta Leoše Svárovského.

Hlavním partnerem festivalu je Skupina  ČEZ.

Kompletní program 19. ročníku festivalu, který proběhne od  5. do 19. srpna 2017 naleznete na www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/

Vstupenky v cenovém rozmezí od 200 do 400 Kc budou v tradičních předprodejích k dostání od 12. června 2017.

Festival je členem prestižní Asociace hudebních festivalů České republiky.

Bližší informace na www.arskoncert.cz/mhfpd 

Kontakt: Jaroslav Kocurek
manažer MHF Petra Dvorského
tel.: 724 145 371
e-mail.: kocurek@arskoncert.cz 

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Pruhovaná trika, kníry jako Salvador Dalí, akrobatky zavěšené v závratných výškách, barevné žonglovací míčky, napětí, strach, smích. Co vám to připomíná? Vítejte ve světě nového cirkusu. S francouzskou elegancí a šarmem proniká od 70. let 20. století do západních zemí Evropy i kontinentů, aby se mohl po roce 1989 uchytit i u nás.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
21.03.2018

ČR, ZAHRANIČÍ: Na oslavu 90. ročníku udílení Oscarů a Filmových cen Britské akademie (BAFTA), rozšířila British Airways stávající nabídku ve svém palubním zábavním systému o zbrusu novou kategorii s kolekcí vítězných filmů. Kategorie nazvaná „Award Worthy“ nabízí snímky, které v letošním ročníku vyhrály 12 Oscarů a 12 cen Britské akademie, a zároveň obdržely z obou ceremonií 87 nominací.

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.03.2018

BOHUMÍN: Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína v pondělí 19. března předali starostovi Bohumína pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, ale i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
21.03.2018

​ČR: V aktuálním čísle národopisného a vlastivědného periodika Slovácka najdete opět řadu zajímavých článků. Upozornit lze např. na snad nejstarší slovanský nápis v hlaholici na našem území vyrytý na kamenném fragmentu – najdete ho v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
21.03.2018