pátek
18. srpna 2017
Svátek slaví: Helena
© BannerMezinárodní hudební festival Petra Dvorského zveřejnil program

KRAJ VYSOČINA: Organizátoři zveřejnili na webových stránkách festivalu program 19. ročníku. Od 5. do 19. srpna 2017 proběhne v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech a ve Valci u Hrotovic deset koncertů. Letošní dramaturgie navazuje na předchozí ročníky a zameřuje se predevším na vokální programy. Tradicí se již stala vystoupení laureátů Světové operní souteže Plácida Dominga Operalia. 

od 05.08.2017 do 19.08.2017
Autor článku: 
luk

Pozvání na letošní zahajovací koncert přijal vítěz 2. ceny Operalie z roku 2010, italský tenorista Giordano Lucà. V sobotu 5. srpna přednese s ruskou sopranistkou Jekaterinou Monisovou v zahradě jaroměřického zámku italské a francouzské operní árie. Festival letos představí dva projekty, které jsou parafrází na známé televizní pořady. Vycházejí z naší snahy nebrat hudbu zcela vážne a přiblížit ji co možná nejširší posluchačské obci. Koncert Když hvězdy netančí je inspirovaný populární televizní soutěží Star Dance.

Festival vyvrcholí v sobotu 19. srpna velkolepým Verdiho Rekviem v podání slovenských sólistu, Českého filharmonického sboru Brno, Moravské filharmonie Olomouc a dirigenta Leoše Svárovského.

Hlavním partnerem festivalu je Skupina  ČEZ.

Kompletní program 19. ročníku festivalu, který proběhne od  5. do 19. srpna 2017 naleznete na www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/

Vstupenky v cenovém rozmezí od 200 do 400 Kc budou v tradičních předprodejích k dostání od 12. června 2017.

Festival je členem prestižní Asociace hudebních festivalů České republiky.

Bližší informace na www.arskoncert.cz/mhfpd 

Kontakt: Jaroslav Kocurek
manažer MHF Petra Dvorského
tel.: 724 145 371
e-mail.: kocurek@arskoncert.cz 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze ve spolupráci s Omnium z. s. a Památkovou komorou ČR pořádá druhý ročník Letní školu architektury a stavitelství, tentokrát s dovětkem Atelier D: Pod parou.

Hl. m. Praha
Vzdělávání
Co se děje
17.08.2017

PELHŘIMOV: Poprvé před třemi měsíci a zrovna při muzejní noci zavítal do pelhřimovského muzea mladý dobrovolník Fernán Pablo Gonzalés ze Španělska, který si hostování v Muzeu Vysočiny Pelhřimov chválí. 

 

Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Co se děje
17.08.2017

PRAHA: Open House Praha, z. ú. je nepolitická nezisková organizace, která uspořádala v roce 2015 první ročník festivalu otevřených budov. Praha se tak připojila ke světovým metropolím, které zdarma jednou za rok otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné budovy a prostory široké veřejnosti. Koncept Open House oslovil i Pražany a už během prvního ročníku zájem veřejnosti předčil naše očekávání a s dalšími dvěma ročníky narůstá. 

Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
16.08.2017

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie, se dočkalo zásadní proměny. V průběhu loňského roku provedl restaurátor Daniel Bartoš opravu plastických výtvarných prvků atiky průčelí zámku, balustrády, kartuše s aliančním erbem a vrcholovou korunou. Hlavní pozornost však byla zaměřena na dvě dominanty zámku, pískovcové vázy z 18. století. 

Kraj Vysočina
Ostatní, Památky
Co se děje
16.08.2017