sobota
21. července 2018
Svátek slaví: Vítězslav
© BannerMezinárodní hudební festival Petra Dvorského zveřejnil program

KRAJ VYSOČINA: Organizátoři zveřejnili na webových stránkách festivalu program 19. ročníku. Od 5. do 19. srpna 2017 proběhne v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech a ve Valci u Hrotovic deset koncertů. Letošní dramaturgie navazuje na předchozí ročníky a zameřuje se predevším na vokální programy. Tradicí se již stala vystoupení laureátů Světové operní souteže Plácida Dominga Operalia. 

od 05.08.2017 do 19.08.2017
Autor článku: 
luk

Pozvání na letošní zahajovací koncert přijal vítěz 2. ceny Operalie z roku 2010, italský tenorista Giordano Lucà. V sobotu 5. srpna přednese s ruskou sopranistkou Jekaterinou Monisovou v zahradě jaroměřického zámku italské a francouzské operní árie. Festival letos představí dva projekty, které jsou parafrází na známé televizní pořady. Vycházejí z naší snahy nebrat hudbu zcela vážne a přiblížit ji co možná nejširší posluchačské obci. Koncert Když hvězdy netančí je inspirovaný populární televizní soutěží Star Dance.

Festival vyvrcholí v sobotu 19. srpna velkolepým Verdiho Rekviem v podání slovenských sólistu, Českého filharmonického sboru Brno, Moravské filharmonie Olomouc a dirigenta Leoše Svárovského.

Hlavním partnerem festivalu je Skupina  ČEZ.

Kompletní program 19. ročníku festivalu, který proběhne od  5. do 19. srpna 2017 naleznete na www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/

Vstupenky v cenovém rozmezí od 200 do 400 Kc budou v tradičních předprodejích k dostání od 12. června 2017.

Festival je členem prestižní Asociace hudebních festivalů České republiky.

Bližší informace na www.arskoncert.cz/mhfpd 

Kontakt: Jaroslav Kocurek
manažer MHF Petra Dvorského
tel.: 724 145 371
e-mail.: kocurek@arskoncert.cz 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018