pondělí
23. října 2017
Svátek slaví: Teodor
© BannerMezinárodní hudební festival Petra Dvorského zveřejnil program

KRAJ VYSOČINA: Organizátoři zveřejnili na webových stránkách festivalu program 19. ročníku. Od 5. do 19. srpna 2017 proběhne v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech a ve Valci u Hrotovic deset koncertů. Letošní dramaturgie navazuje na předchozí ročníky a zameřuje se predevším na vokální programy. Tradicí se již stala vystoupení laureátů Světové operní souteže Plácida Dominga Operalia. 

od 05.08.2017 do 19.08.2017
Autor článku: 
luk

Pozvání na letošní zahajovací koncert přijal vítěz 2. ceny Operalie z roku 2010, italský tenorista Giordano Lucà. V sobotu 5. srpna přednese s ruskou sopranistkou Jekaterinou Monisovou v zahradě jaroměřického zámku italské a francouzské operní árie. Festival letos představí dva projekty, které jsou parafrází na známé televizní pořady. Vycházejí z naší snahy nebrat hudbu zcela vážne a přiblížit ji co možná nejširší posluchačské obci. Koncert Když hvězdy netančí je inspirovaný populární televizní soutěží Star Dance.

Festival vyvrcholí v sobotu 19. srpna velkolepým Verdiho Rekviem v podání slovenských sólistu, Českého filharmonického sboru Brno, Moravské filharmonie Olomouc a dirigenta Leoše Svárovského.

Hlavním partnerem festivalu je Skupina  ČEZ.

Kompletní program 19. ročníku festivalu, který proběhne od  5. do 19. srpna 2017 naleznete na www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/

Vstupenky v cenovém rozmezí od 200 do 400 Kc budou v tradičních předprodejích k dostání od 12. června 2017.

Festival je členem prestižní Asociace hudebních festivalů České republiky.

Bližší informace na www.arskoncert.cz/mhfpd 

Kontakt: Jaroslav Kocurek
manažer MHF Petra Dvorského
tel.: 724 145 371
e-mail.: kocurek@arskoncert.cz 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Víte, co se říká o brněnských divadlech v Praze? To není vtip! Už dávno neplatí, že se o Brně nemluví, proto Venuše ve Švehlovce nabídne to nejlepší ze současné brněnské nezávislé scény. První ročník divadelního mikrofestivalu D1 začíná již v úterý 24. 10.  

Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
23.10.2017

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2017

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
20.10.2017

PRAHA: Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskových organizací, které prošly sítem pátého ročníku prestižního nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU, se blíží. Seznam patnácti semifinalistů je již znám. Zbývá z nich však ještě vybrat „tu vaši neziskovku“! Hlasovat ve speciální kategorii CENA VEŘEJNOSTI může každý.

 

 
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
20.10.2017