úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido
Ilustrační obrázek
© Zdroj: nejfuton.czMateriál zdarma na výrobu dočasných roušek

BRNO: Na základě zpráv na internetu o nedostatku bavlněné látky jsme se rozhodli pomoci. Máme ve skladu v Brně vysoce kvalitní materiál na výrobu dočasných roušek. Jedná se o bavlněnou látku o gramáži cca 300 g/m2. Tyto látky mají velikosti v průměru 6m2 na kus (nepište nám prosím o materiál na dvě nebo tři roušky, je nutné jich ušít aspoň desítky). Sloužily jako potahy na futony, které klienti poškodili praním na vyšší teplotu. Za 10 let se nám jich už pěkná hromádka nastřádala. Hledáme šikovné, hodné lidi nebo firmy, kteří by dokázali z tohoto materiálu ušít dočasnou ochranu a poskytnout jí ZDARMA všem potřebným ve svém okolí.

Autor článku: 
Štěpán Raiter

Látky předáme na naší adrese: Životského 15, Brno
nebo Vám látky zašleme na Vaši adresu do ostatních koutů ČR.


Materiálu je dost na tisíce roušek, proto prosím uvádějte kolik jste schopni v následujících 3 dnech ušít a rozdat.
Budeme se snažit rozdat zásobu tak, aby se dostala mezi nejvíce zájemců v co nejkratší době.
Před rozdáním, prosím, upozorněte každého o nutnosti vyvařit nebo jinak sterilizovat tuto roušku.

Kontaktujte nás pouze písemně na latky.na.rousky@seznam.cz


Předání v Brně – zašlete nám jméno odběratele a požadované množství v m2. Obdržíte popis, kde a kdy naleznete balíček. Bude nadepsaný vaším jménem a čekat v průjezdu, nepotkáme se osobně, není čeho se obávat.


Zaslání po ČR – na naše náklady balíček odešleme, jak to bude možné. Zašlete jméno, adresu, telefonní kontakt a požadované množství v m2.

Děkuji za sdílení, čas je teď nejdůležitější.


Váš team Nejfuton

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.03.2020

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
31.03.2020

PRAHA: Londýnská aukční síň Sotheby's zařazuje po loňském úspěchu do aukcí světového výběru současného umění - Contemporary art London, opět díla českého malíře Patrika Hábla. První aukce bude zahájena 31. března a bude končit 8. dubna, následující se uskuteční v srpnu. Na březnové aukci bude dražen Háblův obraz s názvem Blue Landscapes, který je považován za Háblovo iniciační dílo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní
Nepřehlédněte
31.03.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.03.2020