pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt
Pozvánka
© Městská knihovna HodonínLudvík Šašinka - Historie a osudy pomníku T. G. Masaryka v Hodoníně

29.11.2018
17:30 - 19:30

HODONÍN: Městská knihovna Hodonín Vás zve na besedu s hodonínským rodákem Ludvíkem Šašinkou o osudech pomníku prvního československého prezidenta v Hodoníně, která se koná ve čtvrtek 29. listopadu v 17:30 v přednáškovém sále. 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Kancelář a hlavně studio pro natáčení vzpomínek pamětníků. Takové zázemí poskytne projektu Paměť národa bývalá káznice na Cejlu. Jihomoravská pobočka doplní existující regionální centra v Plzni, v Hradci Králové, Olomouci a Zlíně.

 

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Kroniky
Co se děje
05.11.2018

ČR: Nadace VIA otevřela příjem nominací do 22. ročníku Ceny Bona 2019. Ústředním motivem jsou „DOBRÁ SOUSEDSTVÍ“. Hledají se jednotlivci, skupiny, podnikatelé a menší firmy, kterým záleží na tom, jak se žije v jejich okolí. Hledají se zkrátka ti, kteří se vydali na dobrou cestu.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.11.2018

PRAHA: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) už od roku 2016 provádí rozsáhlý výzkum českého tance a příbuzných uměleckých oborů. V září se proto konala konference Střed zájmu: Český tanec v datech, která výsledky výzkumu prezentovala s cílem vyvolat diskusi o stavu oboru, především o palčivých tématech, jako je vzdělávání, profesní život či zdraví tanečníků. Jedním z poslání akce bylo ostatně zdůraznit, že český tanec je potřeba brát více vážně.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
01.11.2018

RAJHRAD: V rámci slavnostního odpoledne, pořádaného na počest vzniku Československa byl v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě ve středu 24. října 2018 zahájen nový ročník literární soutěže Skrytá paměť Moravy. Radní Tomáš Soukal zahájil XIII. ročník soutěže, ve které se mohou v letošním školním roce žáci a studenti od 12 do 19 let zapojit do nejvýznamnějšího tuzemského měření dovednosti mladých literátů.

Jihomoravský kraj
Děti a mládež
Co se děje
29.10.2018