sobota
24. srpna 2019
Svátek slaví: Bartoloměj
Lofoty na fotografiích Kamila Übelauera
© Archiv Moravskoslezské vědecké knihovny v OstravěLOFOTY - výstava fotografií Kamila Übelauera

OSTRAVA: Malebné souostroví za hranicí polárního kruhu představuje na svých fotografiích havířovský amatérský fotograf Kamil Übelauer v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě.

od 15.01.2018 do 28.02.2018
Autor článku: 
Marcela Stehlíková

Když se v září roku 2013 vypravil s dalšími fotografy do Norska, měli společně v plánu navštívit různá místa. Jakmile se však dostali za polární kruh na malebné Lofoty, bylo rázem rozhodnuto, že dále se cestovat nebude. Toto místo na všechny tak silně zapůsobilo, že se zde rozhodli strávit podstatnou část cesty. Při pohledu na vystavené fotografie každý okamžitě pochopí, proč fotografy místo tak silně uchvátilo. Navíc pomyslným vrcholem této cesty byla také nádherně viditelná polární záře, o kterou návštěvníci výstavy rovněž nezůstanou ochuzeni.

Působivá výstava v Moravskoslezské vědecké knihovně je k vidění od 15. ledna do konce února.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.08.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019