pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
Lofoty na fotografiích Kamila Übelauera
© Archiv Moravskoslezské vědecké knihovny v OstravěLOFOTY - výstava fotografií Kamila Übelauera

OSTRAVA: Malebné souostroví za hranicí polárního kruhu představuje na svých fotografiích havířovský amatérský fotograf Kamil Übelauer v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě.

od 15.01.2018 do 28.02.2018
Autor článku: 
Marcela Stehlíková

Když se v září roku 2013 vypravil s dalšími fotografy do Norska, měli společně v plánu navštívit různá místa. Jakmile se však dostali za polární kruh na malebné Lofoty, bylo rázem rozhodnuto, že dále se cestovat nebude. Toto místo na všechny tak silně zapůsobilo, že se zde rozhodli strávit podstatnou část cesty. Při pohledu na vystavené fotografie každý okamžitě pochopí, proč fotografy místo tak silně uchvátilo. Navíc pomyslným vrcholem této cesty byla také nádherně viditelná polární záře, o kterou návštěvníci výstavy rovněž nezůstanou ochuzeni.

Působivá výstava v Moravskoslezské vědecké knihovně je k vidění od 15. ledna do konce února.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově. 

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
17.06.2019

ČR: Edice knih leteckých fotografií Česko z nebe byla 9. května 2019 zapsána do České knihy rekordů s rekordem jako nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR. Celkový počet výtisků byl při zápisu 108 330 obsahujících 2736 různých leteckých fotografií.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019