středa
21. března 2018
Svátek slaví: Radek
plakát festivalu
© zdroj: http://www.mucl.czLibchavský hudební podzim zve i na Laca Décziho & Celula New York

HORNÍ LIBCHAVA: Symfonická báseň Má vlast od Bedřicha Smetany odstartuje v sobotu 30. září třetí ročník Libchavského hudebního podzimu, který se koná v kostele sv. Jakuba Většího v Horní Libchavě a potrvá až do prosince.

od 30.09.2017 do 16.12.2017
Autor článku: 
ika
Na festivalu se finančně významně podílí město Česká Lípa a organizátoři připravili nádherný program. Po Smetanově „Mé vlasti“, kterou zahraje Moravská filharmonie Olomouc, bude 28. 10. představen další velikán české hudby Antonín Dvořák a jeho Lužanská mše zazní v podání Salvátorského chrámového sboru.
 
Poté se diváci mohou těšit na 25. 11., kdy vystoupí Laco Déczi & Celula New York a festival v Horní Libchavě zakončí 16. 12. Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v interpretaci Břevnovského chrámového sboru.
 
Dějištěm festivalu je barokní kostel svatého Jakuba staršího v Horní Libchavě na Českolipsku. Tento architektonický skvost z roku 1736 zachránilo místní Občanské sdružení Jakub, když si po letech nezájmu státu i římskokatolické církve tento objekt vypůjčilo na dobu 40 let a započalo s opravami. V roce 2001 se tu pak poprvé koncertovalo. Avšak opravy nejsou ještě zcela dokončeny, takže koncerty, včetně tohoto začínajícího festivalu, mají benefiční charakter…
 
Pořádá OS Jakub, více informací zde
Aktuální informace na facebooku zde
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Pruhovaná trika, kníry jako Salvador Dalí, akrobatky zavěšené v závratných výškách, barevné žonglovací míčky, napětí, strach, smích. Co vám to připomíná? Vítejte ve světě nového cirkusu. S francouzskou elegancí a šarmem proniká od 70. let 20. století do západních zemí Evropy i kontinentů, aby se mohl po roce 1989 uchytit i u nás.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
21.03.2018

ČR, ZAHRANIČÍ: Na oslavu 90. ročníku udílení Oscarů a Filmových cen Britské akademie (BAFTA), rozšířila British Airways stávající nabídku ve svém palubním zábavním systému o zbrusu novou kategorii s kolekcí vítězných filmů. Kategorie nazvaná „Award Worthy“ nabízí snímky, které v letošním ročníku vyhrály 12 Oscarů a 12 cen Britské akademie, a zároveň obdržely z obou ceremonií 87 nominací.

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.03.2018

BOHUMÍN: Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína v pondělí 19. března předali starostovi Bohumína pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, ale i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
21.03.2018

​ČR: V aktuálním čísle národopisného a vlastivědného periodika Slovácka najdete opět řadu zajímavých článků. Upozornit lze např. na snad nejstarší slovanský nápis v hlaholici na našem území vyrytý na kamenném fragmentu – najdete ho v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
21.03.2018