neděle
17. prosince 2017
Svátek slaví: Daniel
plakát festivalu
© zdroj: http://www.mucl.czLibchavský hudební podzim zve i na Laca Décziho & Celula New York

HORNÍ LIBCHAVA: Symfonická báseň Má vlast od Bedřicha Smetany odstartuje v sobotu 30. září třetí ročník Libchavského hudebního podzimu, který se koná v kostele sv. Jakuba Většího v Horní Libchavě a potrvá až do prosince.

od 30.09.2017 do 16.12.2017
Autor článku: 
ika
Na festivalu se finančně významně podílí město Česká Lípa a organizátoři připravili nádherný program. Po Smetanově „Mé vlasti“, kterou zahraje Moravská filharmonie Olomouc, bude 28. 10. představen další velikán české hudby Antonín Dvořák a jeho Lužanská mše zazní v podání Salvátorského chrámového sboru.
 
Poté se diváci mohou těšit na 25. 11., kdy vystoupí Laco Déczi & Celula New York a festival v Horní Libchavě zakončí 16. 12. Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v interpretaci Břevnovského chrámového sboru.
 
Dějištěm festivalu je barokní kostel svatého Jakuba staršího v Horní Libchavě na Českolipsku. Tento architektonický skvost z roku 1736 zachránilo místní Občanské sdružení Jakub, když si po letech nezájmu státu i římskokatolické církve tento objekt vypůjčilo na dobu 40 let a započalo s opravami. V roce 2001 se tu pak poprvé koncertovalo. Avšak opravy nejsou ještě zcela dokončeny, takže koncerty, včetně tohoto začínajícího festivalu, mají benefiční charakter…
 
Pořádá OS Jakub, více informací zde
Aktuální informace na facebooku zde
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

Talent Awards je svým formátem jeden z největších evropských soutěžních projektů představující taneční, sportovní a uměleckou  scénu. Je určený  talentům z oblasti kultury, sportu a umění pro oblast: ČR, Slovenska, země EU a státy mimo členství EU.  Soutěžní disciplíny jsou rozděleny samostatně pro amatéry a odděleně pro profesionály.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

OSTRAVA: Tři stovky kulturních památek a zajímavých architektonických děl přináší nová elektronická databáze ostravských památek www.ostravskepamatky.cz. Databázi připravil a vydal spolek Fiducia ve spolupráci s Antikvariátem Fiducia, Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ostravě, a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu.

Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje, Pro novináře
15.12.2017

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v rámci připravované výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017 vyhlašuje soutěž o nejlepší divadelní fotografii. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální fotografové i studenti fotografie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2015 až 2017 v několika kategoriích.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

ČR: V nově jmenované vládě povede resort kultury PhDr. Ilja Šmíd. Přečtěte si životopis nového ministra kultury.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.12.2017