neděle
22. července 2018
Svátek slaví: Magdeléna
plakát festivalu
© zdroj: http://www.mucl.czLibchavský hudební podzim zve i na Laca Décziho & Celula New York

HORNÍ LIBCHAVA: Symfonická báseň Má vlast od Bedřicha Smetany odstartuje v sobotu 30. září třetí ročník Libchavského hudebního podzimu, který se koná v kostele sv. Jakuba Většího v Horní Libchavě a potrvá až do prosince.

od 30.09.2017 do 16.12.2017
Autor článku: 
ika
Na festivalu se finančně významně podílí město Česká Lípa a organizátoři připravili nádherný program. Po Smetanově „Mé vlasti“, kterou zahraje Moravská filharmonie Olomouc, bude 28. 10. představen další velikán české hudby Antonín Dvořák a jeho Lužanská mše zazní v podání Salvátorského chrámového sboru.
 
Poté se diváci mohou těšit na 25. 11., kdy vystoupí Laco Déczi & Celula New York a festival v Horní Libchavě zakončí 16. 12. Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v interpretaci Břevnovského chrámového sboru.
 
Dějištěm festivalu je barokní kostel svatého Jakuba staršího v Horní Libchavě na Českolipsku. Tento architektonický skvost z roku 1736 zachránilo místní Občanské sdružení Jakub, když si po letech nezájmu státu i římskokatolické církve tento objekt vypůjčilo na dobu 40 let a započalo s opravami. V roce 2001 se tu pak poprvé koncertovalo. Avšak opravy nejsou ještě zcela dokončeny, takže koncerty, včetně tohoto začínajícího festivalu, mají benefiční charakter…
 
Pořádá OS Jakub, více informací zde
Aktuální informace na facebooku zde
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018