úterý
16. října 2018
Svátek slaví: Havel
plakát festivalu
© zdroj: http://www.mucl.czLibchavský hudební podzim zve i na Laca Décziho & Celula New York

HORNÍ LIBCHAVA: Symfonická báseň Má vlast od Bedřicha Smetany odstartuje v sobotu 30. září třetí ročník Libchavského hudebního podzimu, který se koná v kostele sv. Jakuba Většího v Horní Libchavě a potrvá až do prosince.

od 30.09.2017 do 16.12.2017
Autor článku: 
ika
Na festivalu se finančně významně podílí město Česká Lípa a organizátoři připravili nádherný program. Po Smetanově „Mé vlasti“, kterou zahraje Moravská filharmonie Olomouc, bude 28. 10. představen další velikán české hudby Antonín Dvořák a jeho Lužanská mše zazní v podání Salvátorského chrámového sboru.
 
Poté se diváci mohou těšit na 25. 11., kdy vystoupí Laco Déczi & Celula New York a festival v Horní Libchavě zakončí 16. 12. Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v interpretaci Břevnovského chrámového sboru.
 
Dějištěm festivalu je barokní kostel svatého Jakuba staršího v Horní Libchavě na Českolipsku. Tento architektonický skvost z roku 1736 zachránilo místní Občanské sdružení Jakub, když si po letech nezájmu státu i římskokatolické církve tento objekt vypůjčilo na dobu 40 let a započalo s opravami. V roce 2001 se tu pak poprvé koncertovalo. Avšak opravy nejsou ještě zcela dokončeny, takže koncerty, včetně tohoto začínajícího festivalu, mají benefiční charakter…
 
Pořádá OS Jakub, více informací zde
Aktuální informace na facebooku zde
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: "Jednoho dne se mě Jack zeptal: Jakou barvu má pondělí? Cože? odpověděla jsem udiveně. Ty vidíš dny barevně?" ptala jsem se. Výchova pěti dětí může být pro většinu rodičů velkou výzvou, ale pokud jedno z dětí dostane diagnózu porucha autistického spektra, život začne být chaotičtější, emotivnější, plný fascinujících momentů s dítětem, jehož způsob myšlení je jiný. Carrie Cariello ve své knize nabízí pohled na to, jak probíhal a probíhá rodinný život v situaci, kdy jedno z dětí prožívá věci jinak.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
16.10.2018

ČR: Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie FF MU pořádají soutěž Zlatý mamut, která vznikla se záměrem zvýšit motivaci k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit v rámci archeologické vědy.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

ČR: Soutěž o cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy - Památka roku 2018 byla vyhlášena. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy - budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. 

Celá ČR
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018