pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela
Ilustrační foto
© www.liberec.czKulturní počin má rekordních 29 nominací

LIBEREC: Rekordní bezmála třicítku nominací nasbíral třetí ročník soutěže o nejlepší kulturní počin za rok 2018. Z běžného přehledu uchazečů, jejichž příjem se uzavřel 4. ledna 2019, je přitom už teď patrné, že o první tři místa svede souboj hned několik velmi silných soupeřů. Vyhodnocení soutěže letos připadne kulturnímu výboru zastupitelstva.

Autor článku: 
luk

Hodnotitele nečeká nic jednoduchého, na vítězství nepochybně aspiruje hned několik událostí, které ukazují široký kulturní potenciál našeho města. Své favority, a to hned po dvou, mají v soutěži už tradičně například Oblastní galerie Liberec – Lázně (výstavy Sudek, Funke, Drtikol a SKOL!!!), dále Divadlo F. X. Šaldy (inscenace SIALská trojčata a Má to smysl) či dětský pěvecký sbor Severáček (jarní koncert k 60. výročí sboru v Divadle F. X. Šaldy a 3 prosincové koncerty s Českou filharmonií v Rudolfinu),“ uvedl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Mezi nominacemi lze dále najít loňský Majáles v Zahradě vzpomínek (pořadatelé Kultura z. s. a Marek Ottl), ceněnou akci k 50. výročí 21. srpna 1968 na náměstí dr. E. Beneše (G300), zrestaurovaný mariánský sloup M. B. Brauna v barokní zahradě (město Liberec), znovuotevření Malé výstavní síně (město Liberec) či individuální úspěch mladého nadějného houslisty Daniela Matejči, který ve své kategorii zvítězil v mezinárodní Kociánově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí. Z dalších zajímavých nominací lze jmenovat třeba vydání uceleného moderního pojetí dějin města Liberec z autorské dílny historiků Technické univerzity v Liberci, audiovizuální instalaci Má vlast České filharmonie v historické čekárně Českých drah nebo divadelní pásmo základních uměleckých škol k 100. výročí založení Československa.

 

Zdroj a celá TZ ZDE

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Celá ČR
Granty, Vzdělávání
Co se děje
18.02.2019