čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita
Přemysl Rut
© zdroj: www.mestskadivadlaprazska.czKronika Městských divadel pražských opět s Přemyslem Rutem

PRAHA: Městská divadla pražská zvou k návštěvě cyklu Kronika věnovanému bohaté historii MDP. Znalec dějin české písně prof. Přemysl Rut zasedne již po druhé k pianu a uvede v pořadu Písničky z Vodičkovy II. výběr z písňové tvorby spojené s jednotlivými scénami Městských divadel pražských. Nepůjde přitom jen o ty největší hity: především bychom se měli věnovat klenotům téměř zapomenutým.

14.09.2019
15:00
Autor článku: 
TZ/ika

Otevření Kroniky v nové sezóně proběhne již tuto sobotu 14. 9. 2019 od 15:00 na Malé scéně divadla ABC! Začneme hezky zvesela a společně přivítáme Přemysla Ruta, který nám s přáteli zahraje a zazpívá. Naváže tak na svůj úspěšný pořad z minulého roku a rozšíří ho o nové písně. Jste srdečně zváni! Chybět nebude ani káva a oblíbené sušenky.

Z pořadů Kronika Městských divadel pražských budeme oblíbená témata opakovat a přidáme i několik dalších. Pokud Vám v minulosti něco uniklo, sledujte naši nabídku na webových stránkách.

https://www.mestskadivadlaprazska.cz/vzdelavani/kronika/

Těšíme se na viděnou v našich divadlech!

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: První událostí divadelní sezóny 2019/ 2020 v Divadle Drak je inscenace Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení určené dětem od 9 let bude mít premiéru 21. září od 18 h ve Studiu Labyrint Divadla Drak. Autorský projekt režisérek Miřenky Čechové a Dominiky Špalkové vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse, ve které autor přibližuje čtenářům období totality mezi lety 1948 -1989 u nás.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.09.2019

NĚMECKO: Ve dnech 5. – 8. září se zúčastnil Dechový orchestr ZUŠ Vimperk mezinárodního festivalu EURO Musiktage v německém městě Böselu. Festival má dlouholetou tradici a letos se uskutečnil již 57. ročník. Celkem se ho zúčastnilo 36 orchestrů a souborů různého složení z 8 evropských zemí. 

Jihočeský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Radní schválili návrh dohody mezi Středočeským krajem a kutnohorským arciděkanstvím o způsobu výkonu věcného břemene užívání zvonice, kde jsou umístěné zvony Michal, Ludvík a Barbora. Zvonice je majetkem kraje a zvony patří Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
18.09.2019

PRAHA: Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky vyhlašuje od 30. září do 6. října 2019 už třetí ročník workshopu diskutování a psaní o divadle, který bude probíhat na Nové scéně Národního divadla.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Vzdělávání
Co se děje
16.09.2019