čtvrtek
20. června 2019
Svátek slaví: Květa
Křest znakoknihy
© www.liberec.czKřest interaktivní znakoknihy

LIBEREC: Křest již druhé znakoknihy s názvem „O zahradě“, která vyšla pod taktovkou Krajské vědecké knihovny v Liberci, se uskutečnil ve středu 12. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Mezi kmotry nechyběli ani primátor Jaroslav Zámečník a náměstek pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Autor článku: 
luk

Neslyšící, pro které je čtení psaného textu extrémně náročnou disciplínou, si budou moct novou znakoknihu přečíst prostřednictvím speciálně webové aplikace, která je od středy 12. prosince dostupná na stránkách liberecké knihovny. Aplikace funguje online i offline a obsahuje obrázky, text a zároveň vizuální záznam překladu do znakového jazyka.

Podle ředitelky Krajské vědecké knihovny Blanky Konvalinkové byla práce na druhé znakonize jednodušší než při loňské premiéře. „Jsem moc ráda, že se nám podařilo podruhé zopakovat úspěch u předešlé knihy. Když jsme začínali, tak jsme vůbec nevěděli, jak bude znakokniha vlastně vypadat a jestli bude úspěšná. Ale díky našemu skvělému týmu, pánům Redlichovi, Hladíkovi, Myšákovi a paní Sedláčkové už tenhle druhý projekt probíhal tak nějak samozřejmě a věřím, že nová znakokniha je ještě lepší než ta minulá. Moc děkuji všem tvůrcům, kteří se na ní podíleli,“ uvedla ředitelka Krajské vědecké knihovny Blanka Konvalinková.

Primátor Jaroslav Zámečník pak ocenil aktivity liberecké knihovny směrem ke zrakově a sluchově handicapovaným čtenářům. „Jsem rád, že knihovna prostřednictvím těchto skvělých projektů umožňuje čtenářům užívat si příběhy z knih i jinou než klasickou formou. Čtenářům chci popřát příjemný zážitek a knihovně spoustu dalších úspěšných projektů, kterými dělá lidem radost,“ konstatoval primátor.

Interaktivní znakoknihu, která vznikla podle známé knihy autora Pavla Čecha, pak společně pokřtili primátor Jaroslav Zámečník, náměstek primátora Ivan Langr, ředitelka Krajské vědecké knihovny Blanka Konvalinková a realizační tým projektu.

 

Krátce ke knize „O Zahradě“:

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem – mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. Neslyšící čtenáři se mohou těšit na vyprávění o dětském snění, o tajemstvích skrytých na půdách a ve starých opuštěných zahradách, o světech, od nichž dospělý člověk nemůže nahlédnout, ale při četbě této knihy si na ně může rozpomenout.

 

ZDROJ

https://cz/obcan/aktuality/zpravy-z-mesta/pod-taktovkou-knihovny-vznikla-jiz-druha-znakokniha.html

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Film Muzea J. A. Komenského Očekávání Velikonoc v Komni získal spolu s dalšími filmy muzea Cenu Františka Pospíšila (1885–1958) 2019 na letošním 22. ročníku Musaionfilmu, přehlídky muzejních filmů (11.–13. června 2019) a zároveň postoupil do nejprestižnější mezinárodní soutěže muzejní audiovize FAIMP 2019, jehož vyvrcholení se letos koná v Šanghaji 28. srpna.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
20.06.2019

ČR: Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti evropskými státy. Příjemci finanční podpory jsou země střední, východní a jižní Evropy. 

Celá ČR
Granty
Co se děje
20.06.2019

ČR-OSTRAVA: Možná vám nakupování bez obalů a strava bez chemie připadají jako výmysly posledních let, ovšem přesně takhle žili lidé dlouhá staletí. Není divu, že se k jejich moudrosti v dnešní přetechnizované době vracíme. Dvě nové knihy na toto téma vám ukáží, jak žít jednodušeji, ekologičtěji a zdravěji.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura
Co se děje
20.06.2019

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019