úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
http://www.Brikcius.com - český violoncellista František Brikcius - koncert MAKANNAKONCERT MAKANNA - 110. VÝROČÍ NAROZENÍ JIŘÍHO WEILA

24.05.2010
KONCERT MAKANNA - 110. VÝROČÍ NAROZENÍ JIŘÍHO WEILA Jste zváni na premiéru koncertního provedení baletu "MAKANNA", české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, která se bude konat v pondělí 24. května 2010, od 19:30 hodin, v NG - Klášteře sv. Anežky České v Praze (U Milosrdných 17, Praha 1). Na koncertě "MAKANNA" vystoupí Jan Židlický - recitace, český violoncellista František Brikcius a Talichův komorní orchestr pod vedením dirigenta Jana Talicha. Koncert "MAKANNA" se koná pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla u příležitosti 110. výročí narození Jiřího Weila (1900 - 1959) a v rámci festivalu "Daniel Pearl World Music Days". Ve spolupráci s Národní galerií, Židovským muzeem v Praze, Talichovým komorním orchestrem a Hl. městem Prahou. Více informací na http://www.Brikcius.com , http://www.iKosik.com , http://www.Talich.com , http://www.Praha.eu a http://www.PressWeb.cz . Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervovat si místa na emailové adrese: rezervace [@] Brikcius.com . IRENA KOSÍKOVÁ: MAKANNA (2010) - premiéra pondělí 24. květen 2010, 19:30 hod., Klášter sv. Anežky České v Praze JAN TALICH - dirigent JAN ŽIDLICKÝ - recitace FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR

Mohlo by vás také zajímat...

CHOMUTOV: Chomutovský spolek Kuprospěchu na konci minulého roku zveřejnil webové stránky www.projektmozaiky.cz s přehledem nástěnných mozaik a reliéfů umístěných ve veřejném prostoru na území Ústeckého kraje. Fotografie Miloše Štáfka na webu doplňují informace o autorech nástěnných děl a další podrobnosti.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
21.01.2019

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

LIBEREC: Po pěti letech existence vstupuje do dalšího roku liberecká Galerie-Lázně. Připravila výstavu jednoho z nejlepších místních grafiků - Jana Měřičky a veřejnosti nabízí také internetovou vizi o lidské budoucnosti pražské dvojice Šárky Koudelové a Ondřeje Basjuka.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
21.01.2019

PRAHA: V roce, kdy si Česká republika připomíná 30. výročí Sametové revoluce, představí Národní galerie hned několik výstavních projektů prezentujících tvorbu zásadních osobností českého umění. Na začátku roku to bude fenomén české dokumentární fotografie ve Veletržním paláci v prostorech 5. patra, které budou do budoucna věnovány fotografii coby významnému médiu umělecké tvorby. 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
17.01.2019