pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt
http://www.Brikcius.com - český violoncellista František Brikcius - koncert MAKANNAKONCERT MAKANNA - 110. VÝROČÍ NAROZENÍ JIŘÍHO WEILA

24.05.2010
KONCERT MAKANNA - 110. VÝROČÍ NAROZENÍ JIŘÍHO WEILA Jste zváni na premiéru koncertního provedení baletu "MAKANNA", české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, která se bude konat v pondělí 24. května 2010, od 19:30 hodin, v NG - Klášteře sv. Anežky České v Praze (U Milosrdných 17, Praha 1). Na koncertě "MAKANNA" vystoupí Jan Židlický - recitace, český violoncellista František Brikcius a Talichův komorní orchestr pod vedením dirigenta Jana Talicha. Koncert "MAKANNA" se koná pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla u příležitosti 110. výročí narození Jiřího Weila (1900 - 1959) a v rámci festivalu "Daniel Pearl World Music Days". Ve spolupráci s Národní galerií, Židovským muzeem v Praze, Talichovým komorním orchestrem a Hl. městem Prahou. Více informací na http://www.Brikcius.com , http://www.iKosik.com , http://www.Talich.com , http://www.Praha.eu a http://www.PressWeb.cz . Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervovat si místa na emailové adrese: rezervace [@] Brikcius.com . IRENA KOSÍKOVÁ: MAKANNA (2010) - premiéra pondělí 24. květen 2010, 19:30 hod., Klášter sv. Anežky České v Praze JAN TALICH - dirigent JAN ŽIDLICKÝ - recitace FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

PRAHA, ČR: V Paláci knih Luxor byla včera 6. 11. pokřtěna kniha STROM ŽIVOTA NAŠÍ RODINY, která je určena pro stále oblíbenější zaznamenávání rodokmenu a rodinné historie. Autorkou je Monika Kopřivová, známá díky svým úspěšným knížkám pro zaznamenávání vzpomínek s názvy Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj. Kmotrou titulu se stala topmodelka, herečka a zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.11.2018

PRAHA: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) už od roku 2016 provádí rozsáhlý výzkum českého tance a příbuzných uměleckých oborů. V září se proto konala konference Střed zájmu: Český tanec v datech, která výsledky výzkumu prezentovala s cílem vyvolat diskusi o stavu oboru, především o palčivých tématech, jako je vzdělávání, profesní život či zdraví tanečníků. Jedním z poslání akce bylo ostatně zdůraznit, že český tanec je potřeba brát více vážně.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
01.11.2018

CHANG-ČOU/PRAHA: Zástupci knihoven šestnácti středoevropských a východoevropských zemí podepsali v Chang-čou (Hángzhōu) se svými čínskými protějšky memorandum o spolupráci. Cílem je mimo jiné sdílení zkušeností zejména v oblasti zpracování a zpřístupňování knižních fondů.

Hl. m. Praha, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
01.11.2018