sobota
18. listopadu 2017
Svátek slaví: Romana
Banner
© http://www.nadoblaky.cz/



Každý se může stát hvězdou

OLOMOUC: Necelé dva týdny zbývají do data konání finálového galaprogramu u příležitosti vyhlášení vítězů v osmém ročníku celostátního festivalu pro handicapované Nad oblaky. Letos kromě tradičních kategorií – ve zpěvu, malbě, digitální fotografii a videa, nabídl zapojení do nové hudební kategorie. Akce se koná 19. září 2017 od 14.00 hodin v prostorách Výstaviště Flora Olomouc za účasti patronky Kateřiny Kornové a dalších VIP osobností.

„Stále máme z čeho vybírat, z čehož mám velkou radost. Nejenže se přihlásili noví účastníci, ale oslovili jsme i ty, kteří si nejsou jisti zpěvem, ale umí hrát na hudební nástroj. Objevili jsme další možnost zapojení většího okruhu soutěžích,“ popsala ředitelka pořádající společnosti ProMancus o.p.s. Simona Součková.

Do finále hudební kategorie postoupila například osmiletá nevidomá holčička Silva Kielarová z Hatě, která se představí hrou na zobcovou flétnu. Má absolutní hudební sluch, což jí výrazně pomáhá v nastudování nových skladeb. Brzy se začne učit hrát na klavír. Další zajímavou soutěžící je 12letá Anetka Adámková z Krnova, která se bude snažit zaujmout porotu písničkou Horehronie, kdy ji doprovodí její vyučující hrou na klávesy, kytaru a klarinet. Svou premiéru bude mít také kapela Mentallica, jejíž členové jsou mladí lidé ve věku 18 až 35 let. 

Více v příloze

Mohlo by vás také zajímat...

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2017

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.11.2017

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
14.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Česká televize připomene revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne premiérový dokument o Karlu Krylovi, příběh podle Arnošta Lustiga i oceňované snímky Kolja a Pouta. Po celý den se bude výročí věnovat také zpravodajská ČT24, jejíž program završí speciál Událostí, komentářů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
14.11.2017