úterý
22. května 2018
Svátek slaví: Emil
Banner
© http://www.nadoblaky.cz/Každý se může stát hvězdou

OLOMOUC: Necelé dva týdny zbývají do data konání finálového galaprogramu u příležitosti vyhlášení vítězů v osmém ročníku celostátního festivalu pro handicapované Nad oblaky. Letos kromě tradičních kategorií – ve zpěvu, malbě, digitální fotografii a videa, nabídl zapojení do nové hudební kategorie. Akce se koná 19. září 2017 od 14.00 hodin v prostorách Výstaviště Flora Olomouc za účasti patronky Kateřiny Kornové a dalších VIP osobností.

„Stále máme z čeho vybírat, z čehož mám velkou radost. Nejenže se přihlásili noví účastníci, ale oslovili jsme i ty, kteří si nejsou jisti zpěvem, ale umí hrát na hudební nástroj. Objevili jsme další možnost zapojení většího okruhu soutěžích,“ popsala ředitelka pořádající společnosti ProMancus o.p.s. Simona Součková.

Do finále hudební kategorie postoupila například osmiletá nevidomá holčička Silva Kielarová z Hatě, která se představí hrou na zobcovou flétnu. Má absolutní hudební sluch, což jí výrazně pomáhá v nastudování nových skladeb. Brzy se začne učit hrát na klavír. Další zajímavou soutěžící je 12letá Anetka Adámková z Krnova, která se bude snažit zaujmout porotu písničkou Horehronie, kdy ji doprovodí její vyučující hrou na klávesy, kytaru a klarinet. Svou premiéru bude mít také kapela Mentallica, jejíž členové jsou mladí lidé ve věku 18 až 35 let. 

Více v příloze

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nominovat své kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika můžete až do konce října letošního roku. Zájemci mohou stromořadí přihlásit do soutěže na webu www.alejroku.cz zasláním fotografie a krátkého příběhu nebo popisu. O vítězné aleji pak bude hlasovat veřejnost. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. 

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

PLZEŇ: Výstavu zahájili autoři výstavy společně s náměstkyní ministra kultury Petrou Smolíkovou a primátorem města Martinem Zrzaveckým a prvním náměstkem primátora Martinem Baxou, do jehož gesce oblast kultury spadá. ​​

 

 

Plzeňský kraj
Senioři, Ostatní
Co se děje
21.05.2018

OSTRAVA: Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

PŘEDHRADÍ: Domov na hradě Rychmburk vás zve na tradiční Hradní slavnosti, které se budou konat již 30. června 2018 od 13 hodin. Opět bude připraven bohatý program. Nejprve vystoupí historická hudební skupina Grál, poté diváky pobaví kejklíř Lukáš. A nejen malí návštěvníci se mohou těšit na pohádku „Strach má velké oči“, kterou sehraje místní divadelní spolek Heyduk.

Celá ČR, Pardubický kraj
Handicap, Soutěže a festivaly
Pozvánky na akce
21.05.2018