úterý
23. ledna 2018
Svátek slaví: Zdeněk
Banner
© http://www.nadoblaky.cz/Každý se může stát hvězdou

OLOMOUC: Necelé dva týdny zbývají do data konání finálového galaprogramu u příležitosti vyhlášení vítězů v osmém ročníku celostátního festivalu pro handicapované Nad oblaky. Letos kromě tradičních kategorií – ve zpěvu, malbě, digitální fotografii a videa, nabídl zapojení do nové hudební kategorie. Akce se koná 19. září 2017 od 14.00 hodin v prostorách Výstaviště Flora Olomouc za účasti patronky Kateřiny Kornové a dalších VIP osobností.

„Stále máme z čeho vybírat, z čehož mám velkou radost. Nejenže se přihlásili noví účastníci, ale oslovili jsme i ty, kteří si nejsou jisti zpěvem, ale umí hrát na hudební nástroj. Objevili jsme další možnost zapojení většího okruhu soutěžích,“ popsala ředitelka pořádající společnosti ProMancus o.p.s. Simona Součková.

Do finále hudební kategorie postoupila například osmiletá nevidomá holčička Silva Kielarová z Hatě, která se představí hrou na zobcovou flétnu. Má absolutní hudební sluch, což jí výrazně pomáhá v nastudování nových skladeb. Brzy se začne učit hrát na klavír. Další zajímavou soutěžící je 12letá Anetka Adámková z Krnova, která se bude snažit zaujmout porotu písničkou Horehronie, kdy ji doprovodí její vyučující hrou na klávesy, kytaru a klarinet. Svou premiéru bude mít také kapela Mentallica, jejíž členové jsou mladí lidé ve věku 18 až 35 let. 

Více v příloze

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Saský kurfiřt a polský král se přes vysoké stáří představil na novoroční recepci Kontaktní kanceláře Svobodného Saského státu v budově Lužického semináře na Kampě jako statný a galantní muž.  Svébytným kostýmem a vystoupením se stal stejně jako kdysi miláčkem žen.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.01.2018

Respektovaný herec s velkým vypravěčských talentem, kterého si diváci pamatují jako doktora Martina, Nikolu Šuhaje z Balady pro banditu nebo v geniální roli Truffaldina z divadelní inscenace Sluha dvou pánů, hodnotí svou hereckou i životní dráhu v nově vydané biografii. Kniha má název Pan herec Miroslav Donutil a sestavil ji novinář a vydavatel Petr Čermák.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
23.01.2018

PARDUBICE: Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
22.01.2018

PRAHA-ČR: Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis vydává vzpomínkové album Václava Riedlbaucha, hudebního skladatele, kulturního manažera, profesora VŠE, ředitele Nadace Bohuslava Martinů, který zemřel 3. listopadu 2017. Projekt vznikl za podpory Nadace Bohuslava Martinů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
22.01.2018