neděle
24. září 2017
Svátek slaví: Jaromír
Banner
© http://www.nadoblaky.cz/Každý se může stát hvězdou

OLOMOUC: Necelé dva týdny zbývají do data konání finálového galaprogramu u příležitosti vyhlášení vítězů v osmém ročníku celostátního festivalu pro handicapované Nad oblaky. Letos kromě tradičních kategorií – ve zpěvu, malbě, digitální fotografii a videa, nabídl zapojení do nové hudební kategorie. Akce se koná 19. září 2017 od 14.00 hodin v prostorách Výstaviště Flora Olomouc za účasti patronky Kateřiny Kornové a dalších VIP osobností.

„Stále máme z čeho vybírat, z čehož mám velkou radost. Nejenže se přihlásili noví účastníci, ale oslovili jsme i ty, kteří si nejsou jisti zpěvem, ale umí hrát na hudební nástroj. Objevili jsme další možnost zapojení většího okruhu soutěžích,“ popsala ředitelka pořádající společnosti ProMancus o.p.s. Simona Součková.

Do finále hudební kategorie postoupila například osmiletá nevidomá holčička Silva Kielarová z Hatě, která se představí hrou na zobcovou flétnu. Má absolutní hudební sluch, což jí výrazně pomáhá v nastudování nových skladeb. Brzy se začne učit hrát na klavír. Další zajímavou soutěžící je 12letá Anetka Adámková z Krnova, která se bude snažit zaujmout porotu písničkou Horehronie, kdy ji doprovodí její vyučující hrou na klávesy, kytaru a klarinet. Svou premiéru bude mít také kapela Mentallica, jejíž členové jsou mladí lidé ve věku 18 až 35 let. 

Více v příloze

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.

Celá ČR
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Co se děje
22.09.2017

ČR: Ve dnech 26. a 27. září slaví Audiolibrix své páté narozeniny. V souvislosti s tímto jubileem připravil akce, slevy i doprovodné soutěže. Co zákazníky čeká? Výhodné nákupy, snížená cena unikátního předplatného, vánoční dárky s předstihem i hra o slevy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017