čtvrtek
20. září 2018
Svátek slaví: Oleg
© Logo krajeKarlovarský kraj ocenil spolupráci s Czech - American TV

​KARLOVARSK´KRAJ: Dva a půl milionu amerických domácností v šedesáti městech USA a více než 100 tisíc diváků přes internet sleduje pořad o krásách naší země díky televizní společnosti Czech-Ameriacn TV. Její štáb v čele s ředitelem a producentem Johnem Honnerem pobýval v minulých dnech v Karlovarském kraji a natáčel další díly seriálu. 

Autor článku: 
luk

Partnerem televizního vysílání, které slaví 15 let od svého zahájení, je Karlovarský kraj.

 

​S Johnem Honnerem se setkal krajský radní Jan Bureš, aby mu poděkoval za spolupráci a propagaci památek a přírodních unikátů regionu. „V našem kraji je spousta známých památek a oblastí, ale další nádherná místa zůstávají skryta a je dobře, když se o nich bude vědět. Nesou v sobě totiž kus historie našeho kraje, který sice patří k nejmenším v republice, ale k těm nejkrásnějším,“ uvedl Jan Bureš a předal zástupcům televize pamětní listy a tradiční výrobky z našeho kraje. Na oplátku dostal speciální cenu - „Zlatou hvězdu“ za podporu vysílání ze strany Karlovarského kraje. 

John Honner původně pochází z Moravy, dlouhou dobu žil na jihu Čech, ale poté se přes Německo dostal do USA. V okamžiku, kdy získal licenci k televiznímu vysílání, ani na minutu nezaváhal nad tematickým zaměřením. „Mohl jsem točit cokoliv, ale vybral jsem si Českou republiku. Diváci si náš pořad na kanálu 19 od 19 ti hodin oblíbili a my pro ně točíme nejen o krásných místech České republiky, ale i tom, co je třeba typické pro místní kuchyni. Teď je to právě karlovarský knedlík,“ vysvětlil Honner, který neskrýval své okouzlení regionem, především hradem a zámkem Bečov, kde jeho štáb také natáčel. Popsal i svou spolupráci s českými studenty, zejména se Západočeskou univerzitou v Plzni, která pomáhá při tvorbě pořadů. Do realizace jednotlivých dílů jsou však zapojeny i další vysoké školy z celé České republiky.  

V kraji se štáb vypravil na další místa, například na vyhlídku Diana v Karlových Varech, nebo do Jáchymova. Návštěvu pomohla zprostředkovat a zajímavé oblasti vytipovala destinační agentura Živý kraj, která s televizní společností dlouhodobě spolupracuje. Pořady mají velký ohlas a díky nim sem plánuje svou cestu řada amerických turistů.

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Lidé, kteří navštíví vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, mohou dostat volnou vstupenku do vybraných objektů Středočeského kraje. Smlouvu o spolupráci a vzájemné propagaci schválili středočeští radní.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2018

KUTNÁ HORA: Se skvělým úspěchem kutnohorského Českého muzea stříbra, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se seznámili krajští radní na svém posledním jednání. „Muzeum získalo ocenění Certifikát výjimečnosti za rok 2018, které uděluje největší cestovatelský web na světě TripAdvisor. Bylo mu uděleno za hlavní expozice v objektu Hrádek, které byly nepřetržitě po dobu pěti let vysoce hodnoceny návštěvníky,“ informoval radní pro oblast kultury Karel Horčička (ČSSD).

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2018

ČR: V letošním roce slavíme stoleté výročí vzniku první Československé republiky. Jen o jeden rok méně bude řadě českých knihoven. Datují se totiž rokem 1919, kdy jeden z Masarykových tzv. osvětových zákonů uložil zakládání obecních knihoven. Tento zákon vyvolal doslova revoluci. Podle statistik Eurostatu je v zemích EU 63 tisíc knihoven, z toho 10 % funguje v ČR. I když současný zákon už povinnost zřizovat obecní knihovnu obcím neukládá, představují knihovny největší položku české kulturní infrastruktury (veřejných knihoven je více než 5 tisíc, muzeí je necelá pětistovka, divadel o něco méně než dvě stě). Nedivte se, že New York Times napsaly v roce 2016, že Česko je rájem knihoven.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Články a komentáře
20.09.2018

ČR: Ministerstvo kultury  vyhlašuje pro rok 2019 výběrová dotační řízení na projekty v těchto programech:

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Nepřehlédněte
19.09.2018