sobota
19. ledna 2019
Svátek slaví: Doubravka
© Logo krajeKarlovarský kraj ocenil spolupráci s Czech - American TV

​KARLOVARSK´KRAJ: Dva a půl milionu amerických domácností v šedesáti městech USA a více než 100 tisíc diváků přes internet sleduje pořad o krásách naší země díky televizní společnosti Czech-Ameriacn TV. Její štáb v čele s ředitelem a producentem Johnem Honnerem pobýval v minulých dnech v Karlovarském kraji a natáčel další díly seriálu. 

Autor článku: 
luk

Partnerem televizního vysílání, které slaví 15 let od svého zahájení, je Karlovarský kraj.

 

​S Johnem Honnerem se setkal krajský radní Jan Bureš, aby mu poděkoval za spolupráci a propagaci památek a přírodních unikátů regionu. „V našem kraji je spousta známých památek a oblastí, ale další nádherná místa zůstávají skryta a je dobře, když se o nich bude vědět. Nesou v sobě totiž kus historie našeho kraje, který sice patří k nejmenším v republice, ale k těm nejkrásnějším,“ uvedl Jan Bureš a předal zástupcům televize pamětní listy a tradiční výrobky z našeho kraje. Na oplátku dostal speciální cenu - „Zlatou hvězdu“ za podporu vysílání ze strany Karlovarského kraje. 

John Honner původně pochází z Moravy, dlouhou dobu žil na jihu Čech, ale poté se přes Německo dostal do USA. V okamžiku, kdy získal licenci k televiznímu vysílání, ani na minutu nezaváhal nad tematickým zaměřením. „Mohl jsem točit cokoliv, ale vybral jsem si Českou republiku. Diváci si náš pořad na kanálu 19 od 19 ti hodin oblíbili a my pro ně točíme nejen o krásných místech České republiky, ale i tom, co je třeba typické pro místní kuchyni. Teď je to právě karlovarský knedlík,“ vysvětlil Honner, který neskrýval své okouzlení regionem, především hradem a zámkem Bečov, kde jeho štáb také natáčel. Popsal i svou spolupráci s českými studenty, zejména se Západočeskou univerzitou v Plzni, která pomáhá při tvorbě pořadů. Do realizace jednotlivých dílů jsou však zapojeny i další vysoké školy z celé České republiky.  

V kraji se štáb vypravil na další místa, například na vyhlídku Diana v Karlových Varech, nebo do Jáchymova. Návštěvu pomohla zprostředkovat a zajímavé oblasti vytipovala destinační agentura Živý kraj, která s televizní společností dlouhodobě spolupracuje. Pořady mají velký ohlas a díky nim sem plánuje svou cestu řada amerických turistů.

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

OPAVA: Slezská univerzita v Opavě spouští novou komunikační kampaň postavenou na reálných příbězích svých studentů, absolventů, pedagogicko-vědeckých pracovníků i zaměstnanců. Univerzita chce jejím prostřednictvím uchazečům o studium zprostředkovat živější pohled na prostředí školy, která svou velikostí sice stojí ve stínu větších univerzit velkých měst, ovšem právě díky tomu nabízí svým studentům řadu výhod.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2019

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: S novým vedením Moravskoslezského kraje získala kultura v regionu mnohem významnější postavení. Výrazně se navýšily prostředky na kulturu, na opravy památek šla v minulém roce rekordní suma. Vznikl projekt Otevřené chrámy, díky novince Hudební výlety se začala kultura intenzivněji vyvážet do celého regionu.

Moravskoslezský kraj
Legislativa a ekonomika
Co se děje
17.01.2019

PRAHA: V roce, kdy si Česká republika připomíná 30. výročí Sametové revoluce, představí Národní galerie hned několik výstavních projektů prezentujících tvorbu zásadních osobností českého umění. Na začátku roku to bude fenomén české dokumentární fotografie ve Veletržním paláci v prostorech 5. patra, které budou do budoucna věnovány fotografii coby významnému médiu umělecké tvorby. 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
17.01.2019