neděle
22. července 2018
Svátek slaví: Magdeléna
Dave Goodman
© Foto: archiv pořadateleJubilejní 20. ročník festivalu Kytara napříč žánry odstartuje Dave Goodman

PRAHA: Festival se vydává na cestu po koncertních sálech v Praze, Táboře, Pardubicích, Havlíčkově Brodě a na řadu dalších míst. Prolog se uskuteční v sobotu 14. října v Černošicích a v neděli 15. října jej zahájí společný koncert kytaristy s bluesovými kořeny Davea Goodmana z Kanady a českého muzikanta Adama Pavlíčka.

Autor článku: 
jal

Na posluchače během následujících týdnů bude opět čekat rozmanitý program. Vedle standardního koncertního repertoáru uslyší zažité americké blues, špičkový bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních kytar a akustických kytar různých typů obohatí také rozmanitá a barevná zvuková škála mandolíny. Vystoupí například italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi, japonští kytaristé Kozo Tate a Ichiro Ohashi či Australan Joe Robinson, mandolinista Radim Zenkl s kytaristou Beppe Gambettou.

 

Předprodej vstupenek na www.kytaranapriczanry.cz/tiketbox.php nebo přes e-mail standa.barek@volny.cz. Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

 

Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy a Svazu autorů a interpretů.


 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018