pátek
23. března 2018
Svátek slaví: Ivona
Dave Goodman
© Foto: archiv pořadateleJubilejní 20. ročník festivalu Kytara napříč žánry odstartuje Dave Goodman

PRAHA: Festival se vydává na cestu po koncertních sálech v Praze, Táboře, Pardubicích, Havlíčkově Brodě a na řadu dalších míst. Prolog se uskuteční v sobotu 14. října v Černošicích a v neděli 15. října jej zahájí společný koncert kytaristy s bluesovými kořeny Davea Goodmana z Kanady a českého muzikanta Adama Pavlíčka.

Autor článku: 
jal

Na posluchače během následujících týdnů bude opět čekat rozmanitý program. Vedle standardního koncertního repertoáru uslyší zažité americké blues, špičkový bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních kytar a akustických kytar různých typů obohatí také rozmanitá a barevná zvuková škála mandolíny. Vystoupí například italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi, japonští kytaristé Kozo Tate a Ichiro Ohashi či Australan Joe Robinson, mandolinista Radim Zenkl s kytaristou Beppe Gambettou.

 

Předprodej vstupenek na www.kytaranapriczanry.cz/tiketbox.php nebo přes e-mail standa.barek@volny.cz. Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

 

Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy a Svazu autorů a interpretů.


 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ: Zvolna začíná jaro a Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové se aktivně zapojuje mezi tzv. grenotéky. Grenotéky neboli semínkovny jsou veřejné banky, které slouží k výměně a sdílení osiva mezi zahrádkáři.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
23.03.2018

OSTRAVA: Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
23.03.2018

PÍSEK: Město Písek se sponzorsky podílelo na vzniku dokumentárního cyklu České houslové legendy, který na ČT art představí světově proslulou tzv. českou houslovou školu a připomene její význam v dějinách hudby. Cyklus známého houslisty Pavla Šporcla mapuje historii hry na housle v českých zemích, celosvětový úspěch našich houslistů a jejich učitelů i vliv české školy na vývoj houslové hry ve světě.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.03.2018

ČR: Česká republika má nejhustší síť veřejných knihoven na světě, kterou ročně navštíví téměř 24 milionů čtenářů a návštěvníků. Jaká bude jejich budoucnost ve věku špičkových informačních technologií? Odpovědi na tyto otázky budou hledat účastníci kulatých stolů po celé České republice.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Nepřehlédněte
22.03.2018