pátek
20. října 2017
Svátek slaví: Vendelín
Dave Goodman
© Foto: archiv pořadateleJubilejní 20. ročník festivalu Kytara napříč žánry odstartuje Dave Goodman

PRAHA: Festival se vydává na cestu po koncertních sálech v Praze, Táboře, Pardubicích, Havlíčkově Brodě a na řadu dalších míst. Prolog se uskuteční v sobotu 14. října v Černošicích a v neděli 15. října jej zahájí společný koncert kytaristy s bluesovými kořeny Davea Goodmana z Kanady a českého muzikanta Adama Pavlíčka.

Autor článku: 
jal

Na posluchače během následujících týdnů bude opět čekat rozmanitý program. Vedle standardního koncertního repertoáru uslyší zažité americké blues, špičkový bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních kytar a akustických kytar různých typů obohatí také rozmanitá a barevná zvuková škála mandolíny. Vystoupí například italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi, japonští kytaristé Kozo Tate a Ichiro Ohashi či Australan Joe Robinson, mandolinista Radim Zenkl s kytaristou Beppe Gambettou.

 

Předprodej vstupenek na www.kytaranapriczanry.cz/tiketbox.php nebo přes e-mail standa.barek@volny.cz. Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

 

Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy a Svazu autorů a interpretů.


 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2017

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
20.10.2017

PRAHA: Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskových organizací, které prošly sítem pátého ročníku prestižního nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU, se blíží. Seznam patnácti semifinalistů je již znám. Zbývá z nich však ještě vybrat „tu vaši neziskovku“! Hlasovat ve speciální kategorii CENA VEŘEJNOSTI může každý.

 

 
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
20.10.2017

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Během letní sezony připravil Královéhradecký kraj s využitím nejmodernější techniky balík nových propagačních materiálů, ve kterých ukazuje největší atraktivity regionu. Pro krajské občany, turisty i pro všechny ostatní jsou nyní připraveny letecké záběry, fotografie či brožury ve 12 jazykových mutacích.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2017