neděle
17. prosince 2017
Svátek slaví: Daniel
Dave Goodman
© Foto: archiv pořadateleJubilejní 20. ročník festivalu Kytara napříč žánry odstartuje Dave Goodman

PRAHA: Festival se vydává na cestu po koncertních sálech v Praze, Táboře, Pardubicích, Havlíčkově Brodě a na řadu dalších míst. Prolog se uskuteční v sobotu 14. října v Černošicích a v neděli 15. října jej zahájí společný koncert kytaristy s bluesovými kořeny Davea Goodmana z Kanady a českého muzikanta Adama Pavlíčka.

Autor článku: 
jal

Na posluchače během následujících týdnů bude opět čekat rozmanitý program. Vedle standardního koncertního repertoáru uslyší zažité americké blues, špičkový bluegrass, jazz, rock i pop. Zvuk klasických koncertních kytar a akustických kytar různých typů obohatí také rozmanitá a barevná zvuková škála mandolíny. Vystoupí například italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi, japonští kytaristé Kozo Tate a Ichiro Ohashi či Australan Joe Robinson, mandolinista Radim Zenkl s kytaristou Beppe Gambettou.

 

Předprodej vstupenek na www.kytaranapriczanry.cz/tiketbox.php nebo přes e-mail standa.barek@volny.cz. Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

 

Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy a Svazu autorů a interpretů.


 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

Talent Awards je svým formátem jeden z největších evropských soutěžních projektů představující taneční, sportovní a uměleckou  scénu. Je určený  talentům z oblasti kultury, sportu a umění pro oblast: ČR, Slovenska, země EU a státy mimo členství EU.  Soutěžní disciplíny jsou rozděleny samostatně pro amatéry a odděleně pro profesionály.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

OSTRAVA: Tři stovky kulturních památek a zajímavých architektonických děl přináší nová elektronická databáze ostravských památek www.ostravskepamatky.cz. Databázi připravil a vydal spolek Fiducia ve spolupráci s Antikvariátem Fiducia, Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ostravě, a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu.

Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje, Pro novináře
15.12.2017

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v rámci připravované výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017 vyhlašuje soutěž o nejlepší divadelní fotografii. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální fotografové i studenti fotografie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2015 až 2017 v několika kategoriích.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

ČR: V nově jmenované vládě povede resort kultury PhDr. Ilja Šmíd. Přečtěte si životopis nového ministra kultury.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.12.2017