pátek
19. července 2019
Svátek slaví: Čeněk
© BannerInvalidovna Open

PRAHA: Nenechte si ujít mimořádné prohlídky Invalidovny, které se budou konat dnes, v úterý 7. 5. 2019, u příležitosti slavnostního zahájení šesti měsíčního pop - up projektu Invalidovna Open organizovaného spolkem Iniciativa pro Invalidovnu, který bude využívat západní křídlo budovy pro kulturní, sousedské a společenské aktivity. 

Autor článku: 
luk

Kromě komentovaných prohlídek interiérů budovy Invalidovny na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program plný muziky, zábavy, tance, divadla, uměleckých instalací, jídla a pití a dalších aktivit pro děti i dospělé.

Více informací k doprovodnému programu na facebookové události.

Komentované prohlídky se uskuteční v půlhodinových intervalech od 14:00 do 17:00 a vstupenky na ně bude možné zakoupit na místě.

 

ZDROJ

 

 

 

Adresa: Sokolovská 136/24, Praha 8-Karlín
Vznik: 1731–1737
Architekti: Kilián Ignác Dientzenhofer

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již podesáté soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2019. Záštitu nad soutěží převzal Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2019

OLOMOUC: Sdružení knihoven ČR a Ústřední knihovnická rada ČR pořádají konferenci: Knihovny současnosti 2019, která se bude konat pod záštitou doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Letošním mottem akce je 1919 - 2019 = KNIHOVNY, kterým reflektujeme stoleté výročí vzniku knihovního zákona.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.07.2019

ČR: Institut pro památky a kulturu, provozovatel redakce PROPAMÁTKY, se v červnu 2019 stal oficiálním členem Europa Nostra. Evropská síť sdružuje více než 250 neziskových organizací a dlouhodobě upozorňuje na hodnoty a význam kulturního dědictví.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
18.07.2019

BERLÍN: V rámci loňského Evropského roku kulturního dědictví iniciovalo několik mezinárodních organizací tzv. Berlínskou výzvu. Jejím cílem je zachování hmotného i nehmotného kulturního dědictví dalším generacím.

Celá ČR, zahraničí
Ostatní, Památky
Co se děje
18.07.2019