pondělí
17. června 2019
Svátek slaví: Adolf
Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash
© http://www.interporta.cz/Interporta – rodinné stříbro s dvaapadesátiletou tradicí

ÚSTÍ NAD LABEM: Devatenáctá Interporta, další z hudebních akcí Programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, se hlásí o slovo. A to ve dnech 13. až 15. června v Ústí nad Labem na Severní Terase. Jedná se o 52. ročník festivalu trampských a country-westernových skupin.
 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Soupeři v letošní soutěži, která se rok od roku žánrově rozšiřuje, budou českým soutěžícím Francouzi, Poláci, Holanďané a Slováci. Pro letošní ročník Interporty vypsal organizační výbor novou soutěž Junior Song pro české a slovenské mladé autory do třiceti let. Vedle mladých autorů úspěšných v jiných soutěžích se do finále probojovaly také skladby zaslané pořadateli prostřednictvím internetu.

Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash, který se letos představí divákům v Ústí nad Labem jako host. Kromě něj diváci mezi hosty uvidí také české interprety Ondřeje Havelku a Melody Makers, Spirituál kvintet, Bratry Ebenovy, Rangers, Pavla Dobeše, Malina Brothers, kapelu Děda Mládek Illegal Band, Cadillac Pavla Brümera, Vojtu Kiďáka Tomáška, Petr Kocmana, Karla Kahovce a další.

V soutěži se tuzemskému publiku v minulých ročnících představili zpěváci a muzikanti, jež tu začínali svou kariéru: Rangers - Plavci, Michal Tučný, Fešáci, bratři Nedvědové, Jarek Nohavica, Wabi Daněk, bratři Ebenové, Věra Martinová či Xindl X. 

Předprodej vstupenek www.vstupenkyusti.cz

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Festivalová škola (9. - 12. říjen 2019) je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působící v oblasti kultury. Cílem festivalové školy je nabídnout účastníkům setkání s renomovanými odborníky z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.).

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
17.06.2019

ČR: Evropská festivalová asociace uděluje festivalům jednak značku kvality EFFE a dále z těchto EFFE festivalů vybírá s pomocí mezinárodní poroty výjimečné inspirativní festivaly, které získávají ocenění EFFE Award. Asociace vyhlásila 24 laureátů na evropskou festivalovou cenu EFFE Award, mezi nimiž jsou i dva české festivaly, Pražské jaro a Khamoro.

Celá ČR, zahraničí
Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) jako hlavní koordinátor projektu Noci divadel 2019 otevírá registraci pro nadcházející ročník. Šestý ročník Noci divadel s podtitulem DIVADLO A SVOBODA připadá na 16. listopad 2019.

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
17.06.2019

PRAHA: Přístav 18600 je letní prostor pro kulturu a aktivní trávení volného času, který vznikl z iniciativy několika přátel na místě bývalého brownfieldu. Nachází se přímo na břehu Vltavy na Rohanském ostrově. 

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
17.06.2019