sobota
24. srpna 2019
Svátek slaví: Bartoloměj
Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash
© http://www.interporta.cz/Interporta – rodinné stříbro s dvaapadesátiletou tradicí

ÚSTÍ NAD LABEM: Devatenáctá Interporta, další z hudebních akcí Programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, se hlásí o slovo. A to ve dnech 13. až 15. června v Ústí nad Labem na Severní Terase. Jedná se o 52. ročník festivalu trampských a country-westernových skupin.
 

od 13.06.2019 do 15.06.2019
Autor článku: 
luk

Soupeři v letošní soutěži, která se rok od roku žánrově rozšiřuje, budou českým soutěžícím Francouzi, Poláci, Holanďané a Slováci. Pro letošní ročník Interporty vypsal organizační výbor novou soutěž Junior Song pro české a slovenské mladé autory do třiceti let. Vedle mladých autorů úspěšných v jiných soutěžích se do finále probojovaly také skladby zaslané pořadateli prostřednictvím internetu.

Loňským vítězem se stal anglický písničkář Justin Lavash, který se letos představí divákům v Ústí nad Labem jako host. Kromě něj diváci mezi hosty uvidí také české interprety Ondřeje Havelku a Melody Makers, Spirituál kvintet, Bratry Ebenovy, Rangers, Pavla Dobeše, Malina Brothers, kapelu Děda Mládek Illegal Band, Cadillac Pavla Brümera, Vojtu Kiďáka Tomáška, Petr Kocmana, Karla Kahovce a další.

V soutěži se tuzemskému publiku v minulých ročnících představili zpěváci a muzikanti, jež tu začínali svou kariéru: Rangers - Plavci, Michal Tučný, Fešáci, bratři Nedvědové, Jarek Nohavica, Wabi Daněk, bratři Ebenové, Věra Martinová či Xindl X. 

Předprodej vstupenek www.vstupenkyusti.cz

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Rádi byste vyjeli do zahraničí rozšířit si profesní obzory a posbírat nové kontakty? Tak GO AND SEE! Institut umění – Divadelní ústav vypisuje na základě pověření Ministerstva kultury ČR dvakrát ročně v programu Krátkodobá mobilita výzvu GO AND SEE, která je určena na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Program GO AND SEE podporuje účastníky formou příspěvku na cestu a pobyt. Uzávěrka druhého kola je již 12. září 2019.

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.08.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019