pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
Jan Bartoš
© archiv pořadateleHybatelé rezonance pokračují; v dubnu se v Anežském klášteře představí virtuos Jan Bartoš

PRAHA: Klavírní cyklus Hybatelé rezonance láká na další sólový recitál. Tentokrát 8. dubna v Anežském klášteře usedne k mistrovskému nástroji C. Bechstein Jan Bartoš, který patří k nejvýraznějším představitelům současné generace pianistů.

08.04.2019
19:30
Autor článku: 
TZ/klapka

Poslední žák legendárního klavíristy Ivana Moravce vyniká nejen bravurní technickou virtuozitou, ale také svým komplexním interpretačním přístupem. Na koncertě zazní Schubertova Sonáta a moll a dvě Beethovenova díla – Sonáta c moll a 6 bagatel.  „Díla, která jsem vybral pro tento recitál, pro mě představují to nejhlubší, co v hudbě kdy vzniklo. Všechny tři skladby mají mnoho společného – vznikly ve stejné době, tzn. v průběhu let 1822–1823, a všechna nějakým způsobem reflektují smrt,“ komentuje výběr programu Jan Bartoš a dodává: „Pokud hudba může zprostředkovat mystický zážitek, v posledních Beethovenových skladbách jsme mu nejblíže.” To, že Bartoš patří k současné české klavírní špičce, potvrdil mimo jiné při lednovém sólovém recitálu v Rudolfinu i na posledním CD Beethovenových klavírních sonát.

Prodej vstupenek na koncert je k dispozici na webových stránkách projektu www.klavirnirecitaly.cz

Za koncertním cyklem Hybatelé rezonance stojí firma C. Bechstein ve spolupráci s Národní galerií Praha.  Celý cyklus klavírních recitálů uzavře v červnu Ivo Kahánek.

Cyklus Hybatelé rezonance uzavře 10. června Ivo Kahánek, který si svou technicky dokonalou a působivou interpretací vybudoval nejen u tuzemského publika výjimečné postavení. V jeho podání zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Miroslava Kabeláče, Leoše Janáčka i Ludwiga Van Beethovena.

Mohlo by vás také zajímat...

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

KROMĚŘÍŽ: Arcibiskupský zámek v Kroměříži se znovu proměnil ve filmový plac. Na místo se po dvouleté odmlce vrátil více než stočlenný štáb v čele s režisérem Robertem Dornhelmem, který zde od 13. do 19. května natáčí třetí a čtvrtý díl historické minisérie Marie Terezie. Projekt vzniká v koprodukci tří zemí.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.05.2019

PRAHA: Nadační fond kapely Tři sestry již řadu let pomáhá potřebným. Podporuje především ty, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, či ty, kteří se nečekaně ocitnou v těžké životní situaci vinou úrazu, nehody, nemoci nebo jiné osobní tragédie. Na svém tradičním výročním koncertě v pražských Ledárnách, jenž proběhne ve dnech 23. až 25. května 2019, představí Sestry další plány na rozvoj fondu.

Hl. m. Praha
Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.05.2019

BRNO: Svou první divadelní hru představil veřejnosti v pouhých dvaceti osmi letech. Tu prozatím poslední - pro své „domovské“ Divadlo Husa na provázku - ve dvaaosmdesáti. Mezitím se odehrával jeho skutečný život, plný peřejí, o kterém vypráví v autobiografické knize Rozpomínky. Co na sebe vím (TORST/HOST, 2013). Milan Uhde - dramatik, esejista, prozaik, básník a polistopadový politik - o něm s nezvyklou otevřeností a pokorou hovoří také v následujícím rozhovoru.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
15.05.2019