středa
20. června 2018
Svátek slaví: Květa
Ilustrační snímek k festivalu
© Foto: archiv Agentury pro rozvoj BroumovskaHudební festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů

BROUMOV: V sobotu 1. července od 18 h bude v kostele sv. Máří Magdalény v Božanově na Broumovsku zahájen 12. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Série deseti letních koncertů českých i zahraničních interpretů bude opět lákat na jedinečnou atmosféru barokních kostelů v chráněné krajinné oblasti Broumovska ve východních Čechách.

Autor článku: 
jal

Program letošního ročníku nabídne rozmanité hudební zážitky. Zahajovacího koncertu se 1. července zhostí uznávaný český hobojista Vilém Veverka a Ensemble 18+. Chybět nebudou vystoupení přední české harfenistky Kateřiny Englichové, renomované operní pěvkyně Simony Houda-Šaturové, izraelského hornisty Saar Bergera nebo koncerty Zemlinského kvarteta a Martinů Voices. Sérii vystoupení ukončí 2. září v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově Jazzová mše Karla Růžičky s Kühnovým smíšeným sborem.

Festival doprovodí mezinárodní Letní hornové kurzy, které se uskuteční 7. – 12. srpna v broumovském klášteře. Účastníci kurzů se mohou těšit na výuku pod taktovkou izraelského hornisty Saar Bergera a  českých hornistů Zuzany Rzounkové a Petra Hernycha. O klavírní doprovod se postará klavíristka Jana Goliášová.

Vstupné na jednotlivé koncerty, které se konají o prázdninách, vždy v sobotu od 18 h v jednom z deseti místních kostelů, je stejně jako v předešlých letech dobrovolné. Výtěžek pak v závěru festivalu putuje na pomoc architektonicky unikátním kostelům, ve kterých se koncerty odehrávají. 

Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách festivalu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.

Mohlo by vás také zajímat...