neděle
19. května 2019
Svátek slaví: Ivo
ilustrační foto
© zdroj: http://www.lidice-memorial.czHovory o svobodě s Jiřím Žalmanem

LIDICE: Památník Lidice zve opět na Hovory o svobodě, tentokrát k Mezinárodnímu dni muzeí s Jiřím Žalmanem. Nestor českého muzejnictví, spoluautor expozice muzea Památníku Lidice promluví o tom, jaká jsou česká muzea, jaká byla před rokem 1989, kam směřují apod. Mnoho dalšího se dozvíte u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, který připadá na 18. 5.

16.05.2019
18:00
Autor článku: 
TZ/ika

Jiří Žalman je jedním z nestorů českého muzejnictví. Za svých zhruba 50 profesních let prošel řadou muzeí na různých pozicích a zná česká muzea od A až do Z. Jako vedoucí odboru muzeí Ministerstva kultury dovedl česká muzea do 21. století a stál u vzniku aktuálního zákona o muzejnictví, je autorem řady publikací a příruček pro muzea a o muzeích a mimo jiné se v roce 2006 také spolupodílel na vytvoření současné expozice muzea Památníku Lidice.

Jiří Žalman v Lidické galerii, Hovory o svobodě, 16. 5. 2019, od 18.00.

Zdroj: Filip Petlička

www.lidice-memorial.cz

www.lezaky-memorial.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V Národní galerii právě vychází nová publikace Michaely Pejčochové Posel z Dálného východu. Vojtěch Chytil a sběratelství moderní čínské tušové malby v meziválečném Československu. Přibližuje dramatický životní příběh akademického malíře a sběratele Vojtěcha Chytila (1896–1936), který se během svých pobytů v Číně stal učitelem západní malby a sběratelem – vizionářem, který dokázal shromáždit vysoce ceněnou sbírku, ale především jako první Evropan rozpoznat kvality moderní čínské malby.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019

BRNO: Cestami romských muzikantů a jejich písní. Tudy chce, dle svého podtitulu, provést návštěvníky nová dlouhodobá výstava v Muzeu romské kultury. „Brno je kolébka romské muziky a různých žánrů, a to výstava dokumentuje. Jsou tam muzikanti i skupiny, minulá generace i nová, nastupující,“ přibližuje základní obsah externí kurátor Gejza Horváth.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
16.05.2019