pátek
19. července 2019
Svátek slaví: Čeněk
ilustrační foto
© zdroj: http://www.lidice-memorial.czHovory o svobodě s Jiřím Žalmanem

LIDICE: Památník Lidice zve opět na Hovory o svobodě, tentokrát k Mezinárodnímu dni muzeí s Jiřím Žalmanem. Nestor českého muzejnictví, spoluautor expozice muzea Památníku Lidice promluví o tom, jaká jsou česká muzea, jaká byla před rokem 1989, kam směřují apod. Mnoho dalšího se dozvíte u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, který připadá na 18. 5.

16.05.2019
18:00
Autor článku: 
TZ/ika

Jiří Žalman je jedním z nestorů českého muzejnictví. Za svých zhruba 50 profesních let prošel řadou muzeí na různých pozicích a zná česká muzea od A až do Z. Jako vedoucí odboru muzeí Ministerstva kultury dovedl česká muzea do 21. století a stál u vzniku aktuálního zákona o muzejnictví, je autorem řady publikací a příruček pro muzea a o muzeích a mimo jiné se v roce 2006 také spolupodílel na vytvoření současné expozice muzea Památníku Lidice.

Jiří Žalman v Lidické galerii, Hovory o svobodě, 16. 5. 2019, od 18.00.

Zdroj: Filip Petlička

www.lidice-memorial.cz

www.lezaky-memorial.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již podesáté soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2019. Záštitu nad soutěží převzal Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2019

OLOMOUC: Sdružení knihoven ČR a Ústřední knihovnická rada ČR pořádají konferenci: Knihovny současnosti 2019, která se bude konat pod záštitou doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Letošním mottem akce je 1919 - 2019 = KNIHOVNY, kterým reflektujeme stoleté výročí vzniku knihovního zákona.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.07.2019

ČR: Institut pro památky a kulturu, provozovatel redakce PROPAMÁTKY, se v červnu 2019 stal oficiálním členem Europa Nostra. Evropská síť sdružuje více než 250 neziskových organizací a dlouhodobě upozorňuje na hodnoty a význam kulturního dědictví.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
18.07.2019

PRAHA: Letní dny vybízejí k aktivnímu odpočinku. Přečtěte si s dětmi knihu, prohlédněte si obrazy v galerii, nebo objevte nová místa, která ještě neznáte. K návštěvě vás zve řada kulturních institucí a památek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2019