čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
Za pomoci koní...
© Moser GünterHornofalcký skanzen zve na podzimní akce do Bavorska

NABBURG: Hornofacký skanzen Neusath-Perschen chce návštěvníkům umožnit nahlédnutí do venkovského života dřívějších dob. Na 30 hektarech plochy si návštěvníci mohou prohlédnout soubor původní lidové architektury, spoustu domácích zvířat a unikátní kulturní krajinu, která je ukázkou zdravé biodiverzity.

od 22.09.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
Petra Zeitler

Pokud si naplánujete výlet do Bavorska na některou z nedělí,  máme na programu následující akce:

22.09. Výmlat obilí za pomocí muzejních koní a pracovitých zaměstnanců se bude pracovat na mlatu

29.09. Sklizeň brambor – bude se sklízet odrůda Goldmarie  a  děti mohou pomáhat sbírat

29.09. Pekařská slavnost muzejního pekaře  - čerstvý chléb a sladké pečivo přímo z pece

06. 10. Den starých plemen domácích zvířat  - setkání chovatelů a přehlídka zvířat

13.10. Výlov muzejních rybníků - opět se mohou děti zapojit, přivezte si vhodné a náhradní oblečení!

20.10. Posvícenský trh s burzou ovoce – pestrá nabídka rukodělného zboží a čerstvých produktů

Při návštěvě skanzenu lze spojit prohlídku s příjemnou procházkou podzimní přírodou. Každou neděli peče pekař  se svým týmem kromě tradičního kváskového chleba také sladké kynuté pletence, tvarohové oláče  anebo chlebové koláče s cibulkou. Posezení a občerstvení nabízí také muzejní  hostinec, kde můžete ochutnat místní speciality a různé druhy piv z regionálních pivovarů.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

www.freilandmuseum.org

Kontakt v češtině:  petrazeitler@sad-online.de

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019

ZLÍN: Podoba památníku je téměř autentická z doby jeho prvního otevření 12. 7. 1933 na počest tragicky zesnulého světoznámého zlínského podnikatele Tomáše Bati. Architekt F. L. Gahura lapidární stavbou geniálně vyjádřil osobnost svého šéfa, i proto je stavba označována jako vrcholné dílo zlínského funkcionalismu. Dominantou otevřeného prostoru je maketa letounu JUNKERS FU13.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
08.11.2019