úterý
22. května 2018
Svátek slaví: Emil
Logo Galerie moderního umění
© Logo: archiv pořadateleGrafické dílo Zdeňka Sklenáře představí knižní monografie

HRADEC KRÁLOVÉ: Galerie moderního umění v Hradci Králové a Galerie Zdeněk Sklenář zvou na slavnostní uvedení reprezentativní monografie: Zdeněk Sklenář, grafické dílo 1934 – 1985, jejíž světová premiéra proběhla 23. 8. Letošního roku na 24. Mezinárodním knižním veletrhu v Pekingu.                                    

 

14.09.2017
17:00
Autor článku: 
jal

Slavnostní představení knihy v Hradci Králové se uskuteční ve čtvrtek 14. září 2017 v 17.00 h.

První ucelený soupis grafického díla malíře Zdeňka Sklenáře z let 1934 až 1985 obsahuje 110 grafických listů, 206 reprodukcí grafik a tematicky souvisejících děl včetně dokumentárních fotografií. Publikace vychází trojjazyčně: česky, anglicky a čínsky.

Autoři: Ivo Binder, Zdeněk Sklenář

Grafická úprava: Zdeněk Ziegler

www.galeriehk.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nominovat své kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika můžete až do konce října letošního roku. Zájemci mohou stromořadí přihlásit do soutěže na webu www.alejroku.cz zasláním fotografie a krátkého příběhu nebo popisu. O vítězné aleji pak bude hlasovat veřejnost. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. 

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

PLZEŇ: Výstavu zahájili autoři výstavy společně s náměstkyní ministra kultury Petrou Smolíkovou a primátorem města Martinem Zrzaveckým a prvním náměstkem primátora Martinem Baxou, do jehož gesce oblast kultury spadá. ​​

 

 

Plzeňský kraj
Senioři, Ostatní
Co se děje
21.05.2018

OSTRAVA: Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

PŘEDHRADÍ: Domov na hradě Rychmburk vás zve na tradiční Hradní slavnosti, které se budou konat již 30. června 2018 od 13 hodin. Opět bude připraven bohatý program. Nejprve vystoupí historická hudební skupina Grál, poté diváky pobaví kejklíř Lukáš. A nejen malí návštěvníci se mohou těšit na pohádku „Strach má velké oči“, kterou sehraje místní divadelní spolek Heyduk.

Celá ČR, Pardubický kraj
Handicap, Soutěže a festivaly
Pozvánky na akce
21.05.2018