sobota
18. listopadu 2017
Svátek slaví: Romana
Logo Galerie moderního umění
© Logo: archiv pořadateleGrafické dílo Zdeňka Sklenáře představí knižní monografie

HRADEC KRÁLOVÉ: Galerie moderního umění v Hradci Králové a Galerie Zdeněk Sklenář zvou na slavnostní uvedení reprezentativní monografie: Zdeněk Sklenář, grafické dílo 1934 – 1985, jejíž světová premiéra proběhla 23. 8. Letošního roku na 24. Mezinárodním knižním veletrhu v Pekingu.                                    

 

14.09.2017
17:00
Autor článku: 
jal

Slavnostní představení knihy v Hradci Králové se uskuteční ve čtvrtek 14. září 2017 v 17.00 h.

První ucelený soupis grafického díla malíře Zdeňka Sklenáře z let 1934 až 1985 obsahuje 110 grafických listů, 206 reprodukcí grafik a tematicky souvisejících děl včetně dokumentárních fotografií. Publikace vychází trojjazyčně: česky, anglicky a čínsky.

Autoři: Ivo Binder, Zdeněk Sklenář

Grafická úprava: Zdeněk Ziegler

www.galeriehk.cz

Mohlo by vás také zajímat...

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2017

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.11.2017

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
14.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Česká televize připomene revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne premiérový dokument o Karlu Krylovi, příběh podle Arnošta Lustiga i oceňované snímky Kolja a Pouta. Po celý den se bude výročí věnovat také zpravodajská ČT24, jejíž program završí speciál Událostí, komentářů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
14.11.2017