neděle
26. ledna 2020
svátek slaví Zora
© www.pardubickykraj.czGalavečer vzdal hold lidem i firmám se srdcem na dlani

PARDUBICE:  Na slavnostním Galavečeru v Kongresovém centru OC Atrium Palác Pardubice získaly tento týden ocenění nejlepší počiny z kategorie dobrovolník, nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

Autor článku: 
luk

„Neziskové organizace představují nezastupitelnou roli v demokratické společnosti. I když jsou někdy vnímány s negativní konotací zejména kvůli zprávám některých médií, tak tento Galavečer je jasným poselstvím toho, kolik potřebné práce vykonávají pro druhé, a to zcela dobrovolně a v řadě případů bez nároku na odměnu,“ zhodnotila pozitivní přínos neziskovek senátorka Miluše Horská a dodala: „Galavečer byl setkáním„ srdíčkových“ lidí, kterých si velmi vážím a cením si jejich práce.“

„Velmi si vážím spolupráce neziskového sektoru, Pardubického kraje a společensky odpovědných firem, protože v našem regionu je zcela mimořádná. Jeden z nejúspěšnějších počinů, korunující tuto spolupráci, představuje projekt Burzy filantropie. Ta přináší skvělý příklad propojení všech tří sektorů – neziskového, komerčního a veřejného,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a s oprávněnou hrdostí dodal: „Díky smysluplným projektům neziskovek, podpořených v Burze filantropie, se podařilo v našem regionu uskutečnit již přes 300 projektů v celkové hodnotě přesahující 10 milionů korun, a to za osm let konání burz.“

 

Informace o oceněných a další podrobnosti ZDE

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Islandský snímek Daleko od Reykjavíku vstupuje do českých kin a zároveň je od čtvrtka k vidění v online videopůjčovně Aerovod. Film vypráví příběh tvrdohlavé Inge, která se vydává do boje se zkorumpovaným farmářským družstvem, jež ji přivedlo na mizinu. Odhodlaná žena, která během krátké doby přišla o většinu životních jistot, je připravena použít všechny dostupné zbraně – od ostrých příspěvků na Facebooku až po lopaty hnoje. Snímek režiséra Grímura Hákonarsona spojuje několik prvků příznačných pro severské filmy – málomluvné hrdiny, kulisy krásné, ale drsné krajiny, černý humor a jemnou absurditu.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
24.01.2020

OSTRAVA, BRNO: Česká televize otevřela výběrová řízení na post ředitele brněnského a ostravského televizního studia. Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února 2020. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června tohoto roku, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.


 

Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
24.01.2020

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Slavné árie z oper a operet v podání dvou vynikajících umělců a hudba renomovaného Moravského klavírního tria rozezněly v úterý 21. ledna 2020 velký sál Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahajovací koncert už osmé koncertní sezony potvrdil stále zvyšující se programovou úroveň celého cyklu. Vynikající sopranistka Patricia Janečková a rakouský barytonista Martino Hammerle-Bortolotti na jevišti doslova zářili.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
24.01.2020

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020