pondělí
20. srpna 2018
Svátek slaví: Bernard
Logo pořadatele
© Archiv pořadateleDuchovní brownfield - aneb o sakrální architektuře, Ostravsku a kostele sv. Ducha

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia představí oceňovaného ostravského architekta Marka Jana Štěpána.

17.05.2018
18:00
Autor článku: 
Antikvariát a klub Fiducia

Architekt Marek Štěpán se se svým ateliérem zapsal do paměti odborné veřejnosti zejména jako tvůrce sakrálních staveb. Kromě ostravského kostela svatého Ducha postavil třeba Kostel sv. Václava v Sazovicích, který se loni ocitl v TOP 10 výběru nejlepších světových staveb roku 2017. V Ostravě  nesou jeho rukopis rekonstrukce kostela sv. Václava, sv. Kateřiny v Hrabové, aktuálně navrhuje biskupskou hrobku v katedrále. Jeho kostely se podle odborníků vyznačují klidem, pokorou a vyrovnaností. Přesto jsou velkolepé a mají neopakovatelnou atmosféru. Zajímavým projektem je také jeho koncept svobodného domu Freedomku, který se sériově vyrábí a prodává v Evropě. 

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
Místo si můžete rezervovat na tel.: 596117312 nebo osobně v antikvariátu (Mlýnská 2, Ostrava 1) vždy v pracovní dny od 10 do 18 hodin. 


www.antikfiducia.com
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018