pátek
16. listopadu 2018
Svátek slaví: Otmar
© MěKSDřevořezby Josefa Sigmunda

od 12.06.2017 do 16.11.2017

KOJETÍN: Výstava lidového řezbáře Josefa Sigmunda.

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC:  Muzeum umění Olomouc rozjelo ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

Olomoucký kraj
Živé umění
Co se děje
15.11.2018

OLOMOUC: Pobočka Paměti národa Střední Morava slaví první narozeniny. Za prvních dvanáct měsíců své existence se podařilo natočit celkem 86 příběhů pamětníků z Olomouckého a Zlínského kraje; realizovat na pěti místech Příběhy našich sousedů – projekt, v rámci kterého žáci sedmých až devátých tříd základních škol natáčejí příběhy pamětníků ze svého okolí. Paměť národa Střední Morava ve dvanácti místech představila celkem dvě výstavy věnované lokálním pamětníkům a jejich příběhům, které se váží k rokům 1948 a 1968, a připravila také několik interaktivních workshopů pro žáky a studenty základních a středních škol.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2018

ŠUMPERK: Chcete si zahrát na Blues Alive XXIV? Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv 2019! Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu. Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, se mohou hlásit do 11. ledna 2019.
 

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.11.2018

OLOMOUC: Již po několik let Muzeum umění Olomouc mapuje svou systematickou činností  kulturní život střední Evropy v druhé polovině 20. století. Projekt Central European Art Database (CEAD) - si klade za cíl vybudovat dynamickou on-line databázi výtvarného umění a kultury poválečné střední Evropy. 

Celá ČR, Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
01.11.2018