čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
© www.kr-vysocina.czDny otevřených ateliérů 2019

KRAJ VYSOČINA: Dny otevřených ateliérů se v Kraji Vysočina konají ve dnech 5. a 6. října 2019 pod záštitou Jany Fischerové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

od 28.09.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
luk

„Dny otevřených ateliérů nabízí zažít autentickou atmosféru, která se vymyká běžnému galerijnímu provozu. Umožňují návštěvníkům dozvědět se něco více o výtvarném umění či řemeslu a napovědět, kolik mezi námi žije šikovných lidí a jaké krásné věci dovedou vytvořit. Mé poděkování patří všem, kteří se na této akci podílejí,“ uvedla Jana Fischerová.

Dny otevřených ateliérů na Vysočině se uskuteční letos již podeváté. Organizace se každoročně ujímá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, krajská příspěvková organizace, za finanční podpory Kraje Vysočina.

Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, na Vysočinu  a dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám, v souladu s naplňováním pracovního programu skupiny Kultura v rámci uzavřené Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji  Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

 

Dny otevřených ateliérů 2019 v partnerských regionech Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina:

Jihomoravský kraj:            28. - 29. 9. 2019

Kraj Vysočina:                     5. -  6. 10. 2019

Jihočeský kraj:                  12. - 13. 10. 2019

Dolní Rakousko:               19. - 20. 10. 2019

Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů 2019 na Vysočině je Mgr. Martina Mrázová, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, více informací: www.vysocina-kultura.cz

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019