pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: GizelaDNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ V MUZEU BRNĚNSKA

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Při této příležitosti letos všechny pobočky Muzea Brněnska připravily speciální akce.

od 08.09.2018 do 15.09.2018
Autor článku: 
luk

Sobota 8. 9. 2018

Vila Löw-Beer v Brně: Procházka po vilové kolonii Černá Pole v Brně 
Památník Mohyla míru: Prohlídka Památníku Mohyla míru a bojiště bitvy u Slavkova
Památník písemnictví na Moravě: Rajhradské baroko
Podhorácké muzeum: Prohlídka historické sladovny klášterního pivovaru Porta coeli

Sobota 15. 9. 2018

Muzeum ve Šlapanicích: Procházka Šlapanicemi v proměnách času
Muzeum v Ivančicích: Poznej Ivančice!

 

Srdečně Vás zveme na Dny evropského dědictví v Muzeu Brněnska.
 

Více informací najdete na webu Muzea Brněnska nebo www.ehd.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

BEROUN: Muzeum Českého krasu v Berouně stejně jako v minulém roce připravilo přednáškový cyklus "Setkávání v muzeu". Jedná se o celkem 5 přednášek s rozmanitou tematikou od historie přes politologii a architekturu až po biologii (kroniky, lidové stavitelství, evoluce, velká hospodářská krize, Listopad 1989), které se s finanční podporou města Berouna konají vždy ve čtvrtky od 18 h v Jenštejnském domě na Husově náměstí.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Kroniky, Vzdělávání
Pozvánky na akce
18.02.2019

ČR: Soutěž Nejkrásnější české knihy roku, kterou pořádá Ministerstvo kultury České republiky ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví, již zná nominované publikace. Vybrala je technická komise, která zasedala od 7. do 8. února 2019 a mezinárodní výtvarná komise, která zasedala od 11. do 12. února 2019. 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019