čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
Kapela Collectors
© Zdroj: facebookový profil kapelyDívčí kapela Collectors vydává svůj první videoklip

ČR: Ačkoli je pražská dívčí čtveřice Collectors stále na počátku své hudební cesty, stihla toho za tento rok už opravdu hodně. Odehrála přes dvacítku koncertů s místními i zahraničními kapelami a úspěšně se zúčastnila i několika soutěží. Svou energickou koncertní show tato mladá progresivní kapela letos předvedla třeba i na Žižkovské noci nebo na hlavních stageích Student Festu a Show Strahov, kde předskakovala např. Vypsané fiXe. Nyní do světa vypouští i svůj první videoklip.

11.10.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Čtyři holky ve složení Mili, Elis, Marťa a Honzina spolu už hrají téměř rok a půl. Do svých textů promítají své životní zkušenosti, příběhy a různé pohledy na svět. Tradiční sestavu baskytary, kytary a bicích ozvláštňují nejen houslemi, ale i vzájemně se prolínajícími altovými a sopránovými zpěvy. Jejich hudba je těžko zařaditelná do hudebních škatulek, ale stylově je jí nejblíže kategorie alternativního rocku.

Kapela Collectors svůj historicky první videoklip fanouškům představila na začátku října v pražském klubu Unijazz Kaštan. Pro první video ztvárnění si holky vybraly píseň Escalator, která se paradoxně celkem dost vymyká jejich typické tvorbě. I přestože se jedná o dívčí kapelu, jde totiž o jediný song s romantickým podtextem.

Děj písně i klipu se odehrává v prostředí metra. Hlavní postavou je mladá dívka (Tereza Horníčková), která každý den prochází stejnou cestou. Podobně je na tom i pohledný mladík (José Alejandro Celis - New Aliens Agency), kterého jednoho dne na své pravidelné trase potká. V tu správnou chvíli se střetnou pohledy a propadnou lásce na první pohled. Píseň byla nahrána ve studiu Mr. Wombat Vojtou Zavadilem. Videoklip vytvářel nadaný mladý umělec z Hong Kongu zabývající se vizuálním uměním Hoi Man

Čtveřice dívek z kapely Collectors aktuálně pracuje na dalším videoklipu, který vypustí během příštího roku. Kromě toho se v dalším roce chystají více koncertovat i mimo ověřenou pražskou klubovou scénu.

Odkazy:
FB: https://www.facebook.com/Collectorstheband/

Bandcamp: https://collectorstheband.bandcamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/collectorstheband/

Videoklip zde:

https://1url.cz/LMPYb

Zdroj: Zbyšek Pantůček, manažer 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019

ČR: Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Prvního ledna odvysílá premiéru Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.11.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Vladimír Just je šťastně dvojjediný - aktivní divadelník z předlistopadových i listopadových dnů roku 1989 a současně divadelní historik. Toto spojení mu umožňuje proniknout i tam, kam se běžný historik nedostane, a vlastně ho to ani nenapadne. Je např. autorem publikace Divadlo v totalitním systému. Příběh českého divadla 1945-89 nejen v datech a souvislostech (Academia, Praha 2010), za kterou získal cenu Kniha roku AV ČR. A jeho esej Teatralita politického procesu s podtitulem Proces s Miladou Horákovou jako divadelní inscenace patří k nejmrazivějším svědectvím o brutalitě československého komunistického režimu. Bude o ní řeč i v následujícím rozhovoru, k němuž jsme se sešli během letošního divadelního festivalu v Hradci Králové, kde jako teatrolog nemůže chybět. Vzhledem k tomu, že jsme se během let stali dobrými přáteli, zůstanu, když dovolíte, u tykání.  

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
13.11.2019