neděle
24. září 2017
Svátek slaví: Jaromír
Soubor Divadla Drak
© Foto: P. MarekDivadlo Drak se chystá oslavit 60. výročí

HRADEC KRÁLOVÉ: Divadlo Drak vstupuje do nové sezóny, která bude ve znamení oslav 60. výročí divadla. V říjnu představí veřejnosti premiéru autorské pohádky Radka Berana a Marie Novákové Medová královna. Na březen 2018 pak připravuje inscenaci svého kmenového režiséra Jakuba Vašíčka v dramaturgii Tomáše Jarkovského a scénografii Antonína Šilara Bílý tesák na motivy slavného románu Jacka Londona.

Autor článku: 
jal

V roce 2018 slaví Divadlo Drak šedesáté výročí od svého vzniku. „Oslavy budou zahájeny v lednu a po celý rok se příznivci divadla mohou těšit na speciální akce věnované tomuto významnému jubileu. Fenomén Drak, série komponovaných večerů věnovaných významným momentům, tématům a osobnostem, bude uveden ve speciální podobě se slavnostní premiérou dokumentu o Divadle Drak, který k výročí natočila České televize,“ poodhalila zákulisí připravovaných oslav Eliška Finková.

Speciálně k výročí si pak Drak nadělí inscenaci (v sezóně třetí), která bude mít premiéru pod širým nebem v rámci festivalu Divadlo evropských regionů. „V inscenaci se představí celý soubor, který si připomene kočovnické, jarmareční kořeny našeho divadla, aby tak mohl naplno projevit to, co Drak zdobí již téměř šedesát let – totiž komediantství a muzikálnost. V až barokních kontrastech, rozkročené mezi fraškou a tragédií, pokleslostí a moralitou, představíme malé i velké divadlo světa. A co by to bylo za loutkářské jubileum, kdyby se aspoň na okamžik neobjevil i sám dr. Johannes Faust,“ prozrazuje o autorském titulu režisér Jakub Vašíček.

Další novinkou nadcházející sezóny je zřízení specializovaného pracoviště katedry výchovné dramatiky DAMU přímo v prostorách Divadla Drak tzv. Kliniky.

„Cílem kliniky je nabídnout studentům KVD DAMU, potažmo i jiných kateder AMU, unikátní zázemí pro získávání praxe v divadelním a divadelně-pedagogickém provozu divadla. Projekt je podpořen finančními prostředky z evropských strukturálních fondů, z projektu "Zajištění kvality studia na AMU a posílení reflexe nejnovějších trendů v umělecké praxi", představila projekt Dominika Špalková.

I v sezóně 2017/18 pokračuje spolupráce Divadla Drak s Katedrou alternativního a loutkového divadla Akademie múzických umění v Praze. V říjnu proběhne ve Studiu Divadla Drak desetidenní rezidence studentů DAMU pod vedením režisérky Anny Klimešové. Na jaře 2018 se v Draku uskuteční již sedmé Mezinárodní setkání uměleckých škol Gaudeamus Theatrum. Sezóna vyvrcholí již tradičně 24. ročníkem Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, kterým je Divadlo Drak pořadatelem spolu s Klicperovým divadlem a sdružením kontrapunkt.

www.draktheatre.cz

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.

Celá ČR
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Co se děje
22.09.2017

ČR: Ve dnech 26. a 27. září slaví Audiolibrix své páté narozeniny. V souvislosti s tímto jubileem připravil akce, slevy i doprovodné soutěže. Co zákazníky čeká? Výhodné nákupy, snížená cena unikátního předplatného, vánoční dárky s předstihem i hra o slevy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017