pondělí
20. srpna 2018
Svátek slaví: Bernard
David Koller
© Archiv pořadateleDavid Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda Thödol

PRAHA: Do holešovické arény RockOpery Praha se vrací opera Bardo Thödol, která měla premiéru už v roce 2010. Půjde o doposud největší reprízu této symfonicko-rockové opery, její součástí bude vernisáž výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré a speciálním hostem a kmotrem večera se stane zpěvák David Koller.

17.05.2018
19:00
Autor článku: 
jal

„Čtvrteční představení Bardo Thödol bude pro nás i pro diváky specifické. Pozvání přijal zpěvák David Koller, který se do našeho divadla podívá úplně poprvé a mimo jiné slavnostně zahájí výstavu Tři rocky umělkyně Soni Šeré,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Snímky Soni Šeré zachycují odehraná představení RockOpery Praha za poslední tři roky. Jedním z nich je také představení Bardo Thödol, které svou premiéru zažilo již v roce 2010. Posléze se opera celých 6 let nehrála, až se před dvěma lety dočkala nového rockovějšího zpracování. Dílo se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých a současně i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Jde tedy o jakousi evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou.

Květen kromě představení Bardo Thödol nabídne také nejnovější operu Vymítač, která je inspirovaná starou lidovou pověstí a stala se jednou z nejtvrdších a nejtemnějších děl RockOpery Praha. Představení se hraje ve středu 30. května a kromě Kamila Střihavky v hlavní roli můžete vidět Honzu Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, Žántí, Helenu Kubelkovou a další.

http://www.RockOpera.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018