úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
David Koller
© Archiv pořadateleDavid Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda Thödol

PRAHA: Do holešovické arény RockOpery Praha se vrací opera Bardo Thödol, která měla premiéru už v roce 2010. Půjde o doposud největší reprízu této symfonicko-rockové opery, její součástí bude vernisáž výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré a speciálním hostem a kmotrem večera se stane zpěvák David Koller.

17.05.2018
19:00
Autor článku: 
jal

„Čtvrteční představení Bardo Thödol bude pro nás i pro diváky specifické. Pozvání přijal zpěvák David Koller, který se do našeho divadla podívá úplně poprvé a mimo jiné slavnostně zahájí výstavu Tři rocky umělkyně Soni Šeré,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Snímky Soni Šeré zachycují odehraná představení RockOpery Praha za poslední tři roky. Jedním z nich je také představení Bardo Thödol, které svou premiéru zažilo již v roce 2010. Posléze se opera celých 6 let nehrála, až se před dvěma lety dočkala nového rockovějšího zpracování. Dílo se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých a současně i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Jde tedy o jakousi evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou.

Květen kromě představení Bardo Thödol nabídne také nejnovější operu Vymítač, která je inspirovaná starou lidovou pověstí a stala se jednou z nejtvrdších a nejtemnějších děl RockOpery Praha. Představení se hraje ve středu 30. května a kromě Kamila Střihavky v hlavní roli můžete vidět Honzu Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, Žántí, Helenu Kubelkovou a další.

http://www.RockOpera.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

BEROUN: Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou od včerejšího večera v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou estetickou, etickou či společenskou hodnotou vyhlásil a ocenil Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019

OSTRAVA: Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Budova přístavby jatek z 30. let minulého století se skládá z šesti různých konstrukčních systémů, navzájem stavebně propojených, s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Pro zajímavost, výměra sousedících památkově chráněných historických jatek (budoucím sídlem Plato) činí 20 381 m2 . 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.01.2019

OLOMOUC: Univerzita Palackého se v letošním roce ještě intenzivněji zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů (KKP). Analyzovat současnou situaci, vytvářet v Olomouci kreativní a inspirativní prostředí pro start-upy, a zamezovat tak odlivu talentovaných lidí z olomoucké aglomerace jí nově umožní i získané grantové prostředky od Technologické agentury České republiky.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
21.01.2019

LIBEREC: Rekordní bezmála třicítku nominací nasbíral třetí ročník soutěže o nejlepší kulturní počin za rok 2018. Z běžného přehledu uchazečů, jejichž příjem se uzavřel 4. ledna 2019, je přitom už teď patrné, že o první tři místa svede souboj hned několik velmi silných soupeřů. Vyhodnocení soutěže letos připadne kulturnímu výboru zastupitelstva.

Liberecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019