čtvrtek
24. května 2018
Svátek slaví: Jana
David Koller
© Archiv pořadateleDavid Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda Thödol

PRAHA: Do holešovické arény RockOpery Praha se vrací opera Bardo Thödol, která měla premiéru už v roce 2010. Půjde o doposud největší reprízu této symfonicko-rockové opery, její součástí bude vernisáž výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré a speciálním hostem a kmotrem večera se stane zpěvák David Koller.

17.05.2018
19:00
Autor článku: 
jal

„Čtvrteční představení Bardo Thödol bude pro nás i pro diváky specifické. Pozvání přijal zpěvák David Koller, který se do našeho divadla podívá úplně poprvé a mimo jiné slavnostně zahájí výstavu Tři rocky umělkyně Soni Šeré,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Snímky Soni Šeré zachycují odehraná představení RockOpery Praha za poslední tři roky. Jedním z nich je také představení Bardo Thödol, které svou premiéru zažilo již v roce 2010. Posléze se opera celých 6 let nehrála, až se před dvěma lety dočkala nového rockovějšího zpracování. Dílo se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých a současně i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Jde tedy o jakousi evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou.

Květen kromě představení Bardo Thödol nabídne také nejnovější operu Vymítač, která je inspirovaná starou lidovou pověstí a stala se jednou z nejtvrdších a nejtemnějších děl RockOpery Praha. Představení se hraje ve středu 30. května a kromě Kamila Střihavky v hlavní roli můžete vidět Honzu Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, Žántí, Helenu Kubelkovou a další.

http://www.RockOpera.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA-ČR: Bohatě ilustrovaná Staropražská kuchařka poutavě zasvětí do kulinářského světa historické Prahy. Kaldoun, kreplach, hlemýždí sekaná, pražská šunka... Znovu objevené recepty z Prahy dob minulých vychází v knize Staropražská kuchařka nedávno zesnulého znalce historické kuchyně Viktora Faktora doplněné jedinečnými kolážemi Miroslava Huptycha.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura
Co se děje
24.05.2018

ČR: Cenu „Senior roku“ vyhlásila Nadace Charty 77 v rámci svého projektu Senzační senioři (SenSen). Cílem je podpora seniorů jako významné části naší společnosti a zdůraznění jejich výjimečných výkonů, počinů a prací. Nominovat můžete ve třech kategoriích jednotlivce a kluby, a to do 31. 7. 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.05.2018

OLOMOUC: Olomouc region Card je turistická karta, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma více než 100 nejzajímavějších míst (hrady, zámky, muzea, zoo a další místa) a dále vám umožňuje čerpat atraktivní slevy na více než 90 místech.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
24.05.2018

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: Projekt Otevřené chrámy, který vznikl v minulém roce a setkal se s velkým zájmem, pokračuje.  Od 1. května až do konce října 2018 mohou zájemci navštívit 33 sakrálních památek mimo pravidelné bohoslužby. Návštěvníkům se bude na všech místech věnovat vyškolený průvodce, vstup je bezplatný. 

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
24.05.2018