pondělí
22. října 2018
Svátek slaví: Sabina
David Koller
© Archiv pořadateleDavid Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda Thödol

PRAHA: Do holešovické arény RockOpery Praha se vrací opera Bardo Thödol, která měla premiéru už v roce 2010. Půjde o doposud největší reprízu této symfonicko-rockové opery, její součástí bude vernisáž výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré a speciálním hostem a kmotrem večera se stane zpěvák David Koller.

17.05.2018
19:00
Autor článku: 
jal

„Čtvrteční představení Bardo Thödol bude pro nás i pro diváky specifické. Pozvání přijal zpěvák David Koller, který se do našeho divadla podívá úplně poprvé a mimo jiné slavnostně zahájí výstavu Tři rocky umělkyně Soni Šeré,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Snímky Soni Šeré zachycují odehraná představení RockOpery Praha za poslední tři roky. Jedním z nich je také představení Bardo Thödol, které svou premiéru zažilo již v roce 2010. Posléze se opera celých 6 let nehrála, až se před dvěma lety dočkala nového rockovějšího zpracování. Dílo se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých a současně i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Jde tedy o jakousi evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou.

Květen kromě představení Bardo Thödol nabídne také nejnovější operu Vymítač, která je inspirovaná starou lidovou pověstí a stala se jednou z nejtvrdších a nejtemnějších děl RockOpery Praha. Představení se hraje ve středu 30. května a kromě Kamila Střihavky v hlavní roli můžete vidět Honzu Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, Žántí, Helenu Kubelkovou a další.

http://www.RockOpera.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ:  ...Vznikne například Archa Krkonoš. Na zasedání Monitorovacího výboru programu Interreg V-A ČR - Polsko, které se konalo v Olomouci, bylo podpořeno celkem 19 projektů. Do devíti z nich jsou zapojeni partneři z Královéhradeckého kraje nebo Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM, kde je aktivním členem rovněž Královéhradecký kraj. 

Královéhradecký kraj, zahraničí
Granty
Co se děje
22.10.2018

ČR: Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA pořádají každoročně pro umělce do 30 let soutěž Ceny kritiky za mladou malbu, za účelem usnadnění jejich vstupu na profesionální výtvarnou scénu. V roce 2019 se bude konat 12. ročník. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.10.2018

HRADEC KRÁLOVÉ: Podzim v Hradci Králové bude i tentokrát patřit festivalu nezávislých filmů Cinema Open. Své zázemí nalezl v Bio Central, které staví svoji dramaturgii především na kvalitní a artové tvorbě. Festival, jehož 10. ročník se uskuteční ve dnech 2. a 3. listopadu, divákům nabídne řadu filmových novinek. Program čítá více jak 30 hraných snímků. Tvůrce nejlepšího nezávislého filmu roku získá Cenu Královéhradeckého kraje ve výši 25 000 Kc. Součástí festivalu je doprovodný a vzdělávací program.

Královéhradecký kraj
Co se děje
22.10.2018

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018