čtvrtek
16. srpna 2018
Svátek slaví: Jáchym
Objev roku
© Dominika PetrtýlováCzech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze ve třech kategorích

PRAHA: Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková a její Dione a cenu za nejlepší instalaci obdrželo Yoni. Porota také udělila zvláštní ocenění O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek.

Autor článku: 
Světlana Pospíšilová

DOMINIKA PETRTÝLOVÁ-CENA OBJEV ROKU

Studentka ateliéru skla na UMPRUM se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik. Inspiraci hledá v přírodě a ve starém umění.

 

KRISTÝNA MIKOLÁŠKOVÁ– CENA BEST OF DESIGN

Autorka ve své bakalářské práci na téma světlo zvolila velmi zajímavý koncept, kdy je světelný objekt složen ze dvou autonomních částí, které však tvoří důmyslný celek. Inspirace autorka nachází v planetárních konjunkcích. Světelný děj tvoří silný emociální zážitek a s celkem dotváří harmonický vjem, který plní stanovený koncept-uklidnit se a rozjímat. Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, jenž mění tón a intenzitu světelného zdroje.

 

YONI – CENA ZA NEJLEPŠÍ INSTALACI

Prezentace české značky YONI, která spojuje přírodu s uměním a propojuje přírodu s moderním životním stylem. Oslavuje to, co bylo zapomenuté. Slovo Yoni vyjadřuje změnu probíhající uvnitř nás všech. Je symbolem bohyně, božské matky. Je abstraktní reprezentací Shakti a Devi, kreativní síly, která se hýbe skrze celý vesmír. Yoni je původ života. Yoni je zdroj.

 

O2 SMART BOX MARTINA TVARŮŽKA-ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ KURÁTORŮ A ODBORNÉ POROTY ZA PRODUKT

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace"Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B97LWvbbQAIhcTZjaFVmMUxzdjA

HLAVNÍ LOKACE:
Hybernská 4, Praha 1

 

OFICIÁLNÍ WEB: http://www.czechdesignweek.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/czechdesignweek.cz/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
VIDEO TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

 

Na další, v pořadí již 5. ročník Czech Design Weeku se můžete těšit na podzim 2018 opět v nových prostorách.

 

 

Více informací poskytne: SVĚTLANA POSPÍŠILOVÁ, AGENTURA AITHÉR PR AGENCY
mail: svetlana@aitherpr.com, tel: 777 742 502

Mohlo by vás také zajímat...

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018

ČR-PRAHA: Před časem jsme se v článku zde věnovali interpretaci statistických dat o vysokých školách s uměleckým zaměřením, jak těm veřejným, tak soukromým. A vzhledem k tomu, že soukromé umělecké vysoké školy jsou stále poměrně novými institucemi působícími v současném vzdělávacím systému, rozhodli jsme se tři takové školy oslovit a položit jejich vedení několik shodných otázek. V tomto článku představujeme odpovědi pražské VŠ: ART & DESIGN INSTITUT, s.r.o. (již jsme zveřejnili články o VŠKK a FAMO). Dotazy zodpověděla jeho jednatelka a ředitelka, Mgr. Jana Horáková, Ph.D.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
15.08.2018

PRAHA: Paměť národa chystá k 100. výročí založení Československa novou výstavu, která bude od října do prosince v prostoru pod bývalým pomníkem Stalina na Letné. Bude pracovat s novými médii, projekcemi i videomappingem.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
13.08.2018