úterý
22. května 2018
Svátek slaví: Emil
Objev roku
© Dominika PetrtýlováCzech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze ve třech kategorích

PRAHA: Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková a její Dione a cenu za nejlepší instalaci obdrželo Yoni. Porota také udělila zvláštní ocenění O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek.

Autor článku: 
Světlana Pospíšilová

DOMINIKA PETRTÝLOVÁ-CENA OBJEV ROKU

Studentka ateliéru skla na UMPRUM se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik. Inspiraci hledá v přírodě a ve starém umění.

 

KRISTÝNA MIKOLÁŠKOVÁ– CENA BEST OF DESIGN

Autorka ve své bakalářské práci na téma světlo zvolila velmi zajímavý koncept, kdy je světelný objekt složen ze dvou autonomních částí, které však tvoří důmyslný celek. Inspirace autorka nachází v planetárních konjunkcích. Světelný děj tvoří silný emociální zážitek a s celkem dotváří harmonický vjem, který plní stanovený koncept-uklidnit se a rozjímat. Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, jenž mění tón a intenzitu světelného zdroje.

 

YONI – CENA ZA NEJLEPŠÍ INSTALACI

Prezentace české značky YONI, která spojuje přírodu s uměním a propojuje přírodu s moderním životním stylem. Oslavuje to, co bylo zapomenuté. Slovo Yoni vyjadřuje změnu probíhající uvnitř nás všech. Je symbolem bohyně, božské matky. Je abstraktní reprezentací Shakti a Devi, kreativní síly, která se hýbe skrze celý vesmír. Yoni je původ života. Yoni je zdroj.

 

O2 SMART BOX MARTINA TVARŮŽKA-ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ KURÁTORŮ A ODBORNÉ POROTY ZA PRODUKT

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace"Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B97LWvbbQAIhcTZjaFVmMUxzdjA

HLAVNÍ LOKACE:
Hybernská 4, Praha 1

 

OFICIÁLNÍ WEB: http://www.czechdesignweek.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/czechdesignweek.cz/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
VIDEO TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

 

Na další, v pořadí již 5. ročník Czech Design Weeku se můžete těšit na podzim 2018 opět v nových prostorách.

 

 

Více informací poskytne: SVĚTLANA POSPÍŠILOVÁ, AGENTURA AITHÉR PR AGENCY
mail: svetlana@aitherpr.com, tel: 777 742 502

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nominovat své kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika můžete až do konce října letošního roku. Zájemci mohou stromořadí přihlásit do soutěže na webu www.alejroku.cz zasláním fotografie a krátkého příběhu nebo popisu. O vítězné aleji pak bude hlasovat veřejnost. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. 

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

OSTRAVA: Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018

PŘEDHRADÍ: Domov na hradě Rychmburk vás zve na tradiční Hradní slavnosti, které se budou konat již 30. června 2018 od 13 hodin. Opět bude připraven bohatý program. Nejprve vystoupí historická hudební skupina Grál, poté diváky pobaví kejklíř Lukáš. A nejen malí návštěvníci se mohou těšit na pohádku „Strach má velké oči“, kterou sehraje místní divadelní spolek Heyduk.

Celá ČR, Pardubický kraj
Handicap, Soutěže a festivaly
Pozvánky na akce
21.05.2018

PRAHA: Dnes se v jednacím sále Poslanecké sněmovny PČR (Sněmovní 4, Praha 1) uskuteční od 14 h vyhlášení vítězů 4. ročníku celorepublikového projektu pro dětské týmy Srdce s láskou darované. Celkem se už do něj zapojilo na 22 tisíc dětí s 1100 soutěžními pracemi. Do Sněmovny přijede bezmála 150 dětí z celé republiky se svými pedagogy.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2018