neděle
25. února 2018
Svátek slaví: Liliana
Objev roku
© Dominika PetrtýlováCzech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze ve třech kategorích

PRAHA: Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková a její Dione a cenu za nejlepší instalaci obdrželo Yoni. Porota také udělila zvláštní ocenění O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek.

Autor článku: 
Světlana Pospíšilová

DOMINIKA PETRTÝLOVÁ-CENA OBJEV ROKU

Studentka ateliéru skla na UMPRUM se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik. Inspiraci hledá v přírodě a ve starém umění.

 

KRISTÝNA MIKOLÁŠKOVÁ– CENA BEST OF DESIGN

Autorka ve své bakalářské práci na téma světlo zvolila velmi zajímavý koncept, kdy je světelný objekt složen ze dvou autonomních částí, které však tvoří důmyslný celek. Inspirace autorka nachází v planetárních konjunkcích. Světelný děj tvoří silný emociální zážitek a s celkem dotváří harmonický vjem, který plní stanovený koncept-uklidnit se a rozjímat. Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, jenž mění tón a intenzitu světelného zdroje.

 

YONI – CENA ZA NEJLEPŠÍ INSTALACI

Prezentace české značky YONI, která spojuje přírodu s uměním a propojuje přírodu s moderním životním stylem. Oslavuje to, co bylo zapomenuté. Slovo Yoni vyjadřuje změnu probíhající uvnitř nás všech. Je symbolem bohyně, božské matky. Je abstraktní reprezentací Shakti a Devi, kreativní síly, která se hýbe skrze celý vesmír. Yoni je původ života. Yoni je zdroj.

 

O2 SMART BOX MARTINA TVARŮŽKA-ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ KURÁTORŮ A ODBORNÉ POROTY ZA PRODUKT

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace"Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B97LWvbbQAIhcTZjaFVmMUxzdjA

HLAVNÍ LOKACE:
Hybernská 4, Praha 1

 

OFICIÁLNÍ WEB: http://www.czechdesignweek.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/czechdesignweek.cz/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
VIDEO TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

 

Na další, v pořadí již 5. ročník Czech Design Weeku se můžete těšit na podzim 2018 opět v nových prostorách.

 

 

Více informací poskytne: SVĚTLANA POSPÍŠILOVÁ, AGENTURA AITHÉR PR AGENCY
mail: svetlana@aitherpr.com, tel: 777 742 502

Mohlo by vás také zajímat...

BLANSKO: Blanenský výtvarník, režisér a scénograf Jiří Polášek oslaví 27. února 2018 své devadesátiny. Byl po dlouhá léta a stále je přední osobností amatérského divadla v Blansku. Kdysi kdosi vtipně poznamenal: „Řekne-li se v Blansku divadlo, ozvěnou se vrací: Jiří Polášek.“

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Senioři, Ostatní, Živé umění
Co se děje
23.02.2018

ČR: V rámci projektu „Brány památek dokořán“ se  členská města připojují k Mezinárodnímu dni památek a sídel – po celý duben otevírají památky ve svých městech, pořádají prohlídkové okruhy, výstavy, koncerty, přednášky apod....

Celá ČR
Ostatní, Památky
Co se děje
22.02.2018

ČR: Letošní ročník soutěže je vyhlášen. Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále dne 17. dubna 2018 a postupují do mezinárodní soutěže. Téma soutěže je Architektonické dědictví.

Celá ČR
Děti a mládež, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.02.2018

PRAHA: „Osmičkové výročí“ Československého státu slaví i loutky z legendární Umělecké scény Říše loutek. Už v březnu se dočkají nově rekonstruovaného hlediště divadla, které od roku 1928 sídlí v Městské knihovně v Praze, a je tak součástí loutkářského života kulatých 90 let.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Zpráva týdne
22.02.2018