neděle
17. prosince 2017
Svátek slaví: Daniel
Objev roku
© Dominika PetrtýlováCzech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze ve třech kategorích

PRAHA: Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková a její Dione a cenu za nejlepší instalaci obdrželo Yoni. Porota také udělila zvláštní ocenění O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek.

Autor článku: 
Světlana Pospíšilová

DOMINIKA PETRTÝLOVÁ-CENA OBJEV ROKU

Studentka ateliéru skla na UMPRUM se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik. Inspiraci hledá v přírodě a ve starém umění.

 

KRISTÝNA MIKOLÁŠKOVÁ– CENA BEST OF DESIGN

Autorka ve své bakalářské práci na téma světlo zvolila velmi zajímavý koncept, kdy je světelný objekt složen ze dvou autonomních částí, které však tvoří důmyslný celek. Inspirace autorka nachází v planetárních konjunkcích. Světelný děj tvoří silný emociální zážitek a s celkem dotváří harmonický vjem, který plní stanovený koncept-uklidnit se a rozjímat. Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, jenž mění tón a intenzitu světelného zdroje.

 

YONI – CENA ZA NEJLEPŠÍ INSTALACI

Prezentace české značky YONI, která spojuje přírodu s uměním a propojuje přírodu s moderním životním stylem. Oslavuje to, co bylo zapomenuté. Slovo Yoni vyjadřuje změnu probíhající uvnitř nás všech. Je symbolem bohyně, božské matky. Je abstraktní reprezentací Shakti a Devi, kreativní síly, která se hýbe skrze celý vesmír. Yoni je původ života. Yoni je zdroj.

 

O2 SMART BOX MARTINA TVARŮŽKA-ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ KURÁTORŮ A ODBORNÉ POROTY ZA PRODUKT

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace"Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B97LWvbbQAIhcTZjaFVmMUxzdjA

HLAVNÍ LOKACE:
Hybernská 4, Praha 1

 

OFICIÁLNÍ WEB: http://www.czechdesignweek.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/czechdesignweek.cz/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
VIDEO TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

 

Na další, v pořadí již 5. ročník Czech Design Weeku se můžete těšit na podzim 2018 opět v nových prostorách.

 

 

Více informací poskytne: SVĚTLANA POSPÍŠILOVÁ, AGENTURA AITHÉR PR AGENCY
mail: svetlana@aitherpr.com, tel: 777 742 502

Mohlo by vás také zajímat...

Talent Awards je svým formátem jeden z největších evropských soutěžních projektů představující taneční, sportovní a uměleckou  scénu. Je určený  talentům z oblasti kultury, sportu a umění pro oblast: ČR, Slovenska, země EU a státy mimo členství EU.  Soutěžní disciplíny jsou rozděleny samostatně pro amatéry a odděleně pro profesionály.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v rámci připravované výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017 vyhlašuje soutěž o nejlepší divadelní fotografii. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální fotografové i studenti fotografie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2015 až 2017 v několika kategoriích.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
15.12.2017

ČR: V nově jmenované vládě povede resort kultury PhDr. Ilja Šmíd. Přečtěte si životopis nového ministra kultury.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.12.2017

PRAHA: Zvyšující se zájem ze strany veřejnosti, a to včetně mimopražských ale i zahraničních návštěvníků, o kulturní a vzdělávací aktivity na pražských hřbitovech přiměl Správu pražských hřbitovů k rozvoji těchto služeb. Jednak k jejich zkvalitňování a dále k rozšíření nabízených služeb na další hřbitovy tak, aby do portfolia komentovaných procházek a letáků bylo do budoucna postupně zahrnuto všech 29 pražských hřbitovů.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
14.12.2017