pondělí
22. října 2018
Svátek slaví: Sabina
Objev roku
© Dominika PetrtýlováCzech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze ve třech kategorích

PRAHA: Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková a její Dione a cenu za nejlepší instalaci obdrželo Yoni. Porota také udělila zvláštní ocenění O2 Smart Box, který navrhl Martin Tvarůžek.

Autor článku: 
Světlana Pospíšilová

DOMINIKA PETRTÝLOVÁ-CENA OBJEV ROKU

Studentka ateliéru skla na UMPRUM se dlouhodobě zabývá netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malířských technik. Inspiraci hledá v přírodě a ve starém umění.

 

KRISTÝNA MIKOLÁŠKOVÁ– CENA BEST OF DESIGN

Autorka ve své bakalářské práci na téma světlo zvolila velmi zajímavý koncept, kdy je světelný objekt složen ze dvou autonomních částí, které však tvoří důmyslný celek. Inspirace autorka nachází v planetárních konjunkcích. Světelný děj tvoří silný emociální zážitek a s celkem dotváří harmonický vjem, který plní stanovený koncept-uklidnit se a rozjímat. Přidanou hodnotou je interaktivní režim světla, jenž mění tón a intenzitu světelného zdroje.

 

YONI – CENA ZA NEJLEPŠÍ INSTALACI

Prezentace české značky YONI, která spojuje přírodu s uměním a propojuje přírodu s moderním životním stylem. Oslavuje to, co bylo zapomenuté. Slovo Yoni vyjadřuje změnu probíhající uvnitř nás všech. Je symbolem bohyně, božské matky. Je abstraktní reprezentací Shakti a Devi, kreativní síly, která se hýbe skrze celý vesmír. Yoni je původ života. Yoni je zdroj.

 

O2 SMART BOX MARTINA TVARŮŽKA-ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ KURÁTORŮ A ODBORNÉ POROTY ZA PRODUKT

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace"Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0B97LWvbbQAIhcTZjaFVmMUxzdjA

HLAVNÍ LOKACE:
Hybernská 4, Praha 1

 

OFICIÁLNÍ WEB: http://www.czechdesignweek.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/czechdesignweek.cz/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
VIDEO TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

 

Na další, v pořadí již 5. ročník Czech Design Weeku se můžete těšit na podzim 2018 opět v nových prostorách.

 

 

Více informací poskytne: SVĚTLANA POSPÍŠILOVÁ, AGENTURA AITHÉR PR AGENCY
mail: svetlana@aitherpr.com, tel: 777 742 502

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Česká mincovna vydává zlatou medaili a stříbrnou minci s motivem Národního muzea, které letos slaví 200 let od svého založení. Půluncová medaile ve zlatě je součástí volného cyklu věnovaného nejkrásnějším nerealizovaným návrhům, které byly přihlášeny do soutěží České národní banky. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
22.10.2018

OSTRAVA: Nejlepší knihovníci v Moravskoslezském kraji zdolali pomyslnou K2. Ocenění KNIHOVNICKÁ K2 podporuje knihovnictví a jeho společenský i vzdělávací význam. 10. října 2018 u příležitosti Týdne knihoven předal náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo tři ceny a dvě čestná uznání výjimečným knihovníkům. 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.10.2018

ČR: Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA pořádají každoročně pro umělce do 30 let soutěž Ceny kritiky za mladou malbu, za účelem usnadnění jejich vstupu na profesionální výtvarnou scénu. V roce 2019 se bude konat 12. ročník. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.10.2018

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018